Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: DPF likwidacja ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie DPF likwidacja ?

    witam wszystkich
    Przepraszam z góry za założenie podobnego tematu ale nie mogłem znaleźć konkretnie informacji które mnie interesują. Mam [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 159 1.9 Jtdm 120 km 8v i chcial bym usunąć dpf I egr i tu moje pytanie do was . czy w moim przypadku Egr mog e zaślepić całkowicie czy musi być blaszka z dziurami ? znalazłem w okolicy elektronika ktory by mi kompa ogarnął za 350 zl w tym wyłączenie dpf i egr a ze jestem zielony w temacie proszę was i pomoc jak wszystko dobrze zrobić? następna sprawa czy ruszać klapy wirowe czy mogą zostać tak jak są ? z góry dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam .

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Klap wirowych w 8v nie ma. Zaślepienie częściowe EGR nie wymaga ingerencji elektronika. Całkowite zaślepienie EGR i wywalenie DPF wymaga ingerencji fachowca. 350zł to dość tanio.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    maja sie zmienic kryteria przeglądów , maja sie przygladac niby dpf-om

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Niby jak chyba że auto będzie dymić jak Jelcz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź i bardzo przydatne informacje

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Niby jak chyba że auto będzie dymić jak Jelcz.
    nie wiem jak , tylko Kornackiego w telepatrzydle widzialem i on sprzedał tą informacje , sam nie mam ,wiec mi na takim badaniu nie zależy

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Kornacki to akurat marny dziennikarzyna który jest bardzo irytujący i udaje że zna się na motoryzacji

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Kornacki to akurat marny dziennikarzyna który jest bardzo irytujący i udaje że zna się na motoryzacji
    Ale on jest w TV...my nie.

    A co do sprawdzania DPF..smog w Polsce jest problemem. Jak myślicie za kogo się wezmą? Za "biedaków" palących marnym węglem, za elektrownie, które dostarczają 87% prądu z węgla czy za "burżuazję" która jeździ wyciętymi autami?

    Moja firma straciła na ustawie przepychanej nocą 20 mln złotych. Ja się tej władzy boję na poważnie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Co do zaslepek, te z dziurkami to takie lekkie zdlawienie tylko, niby mialo pomagac przy jakis tam drobnych problemach, ale chyba na niewiele sie to zdawalo, stad wiekszosc zaslepia I wyprogramowuje.

    w ostatnich tygodniach juz chyba dwukrotnie czytalem w serwisach moto w necie, ze sa plany zmian przegladow uwzgledniajace pomiary spalin. jesli DPF nie sprawia problemow to ja bym nie usuwal. moj przyklad byl taki - 8 lat jezdzilem glownie po miescie, a tylko raz w tygodniu np 20km traska ( I bardzo sporadycznie jakas dluzsza), I nigdy nie mialem problemow z DPFem - wypalal sie co jakies 750km I tyle. Od 4.5 roku mialem zaslepiony I wyprogramowany EGR I zrobiony program u Cinka I tez nic sie nie zmienilo.
    inna motywacja jest przy silnikach 2.4JTDm z DPFem, tam process wypalania I zwiazany stress termiczny jest wiazany z pekajacymi glowicami. tyle ze usuwajac DPF auto produkuje jednak wiecej szkodliwych zanieczyszczen - pozniej to wszyscy wdychamy.

    kazdy decyduje sam czy chce byc mniej szkodliwy dla siebie I innych, czy ma to gdzies. nie potepiam, ale prosze to wziazc tez pod uwage przy decyzji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Jak myślicie za kogo się wezmą? Za "biedaków" palących marnym węglem, za elektrownie, które dostarczają 87% prądu z węgla czy za "burżuazję" która jeździ wyciętymi autami?
    No tak, ale smog produkowany przez auta to tylko kilka %, do 10, w zależności jakie źródło informacji. Więc to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale idzie w jednym kierunku.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Wnętrze - likwidacja tylnych foteli.
    Utworzone przez przemek.1969 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 18:15
  2. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory