Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Vdc asr

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar trach1989
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    Alfa romeo 159 sportwagon 1.9 jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przycisk jest lecz nie chodzi nieda się o wcisnąć to raz, pytanie takie zadałem żeby się dowiedzieć czy jak system nie działa , to jest możliwość wylonczenia komunikatu, jak system nie chodzi jak trzeba , podejrzewam poprzedniego właściciela wiedział ze jest coś nie tak z tym, wiec może odlonczyl system całkowicie , być może grzebiac w komputerze auta aby się nawet błąd nie wyświetlał (nie mam pojęcia czy jest to możliwe)
    2 : jak ostro chamuje to nie za bardzo mi ten ABS , to znaczy nie odbija za bardzo , miałem Seata cordoba to mi nogę aż podnosilo wyraźnie było czuć pulsujacy pedal , być moze można odłączyć czujnik ABS , nie chciałbym pojechać do aso wyłożyć pieniądze i nic się nie dowiedzieć bo tak też bywa , brak błędów na konsoli

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie tego przycisku. Może został uszkodzony / przerobiony, aby deaktywować układ kontroli trakcji.

    Podłącz komputer diagnostyczny pod moduł ESP i odczytaj błędy. Bez tego dalsza dyskusja nie ma sensu. Jeśli nie czujesz się na siłach to też nie musisz jechać do ASO, ogarnięty mechanik też rozprawi się z problemem. Samo wyłączenie komunikatu to nie jest rozsądne wyjście.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    Sorki za zmianę tematu, ale dziś po obfirych opadach śniegu i breji na drogach zaczęła wariować elektronika. Pokazują się błędy asr i vdc, hill holdera. Auto przerywa i nie wchodzi na obroty tak jak przy działaniu trrakcji.
    Dodam jeszcze źe wskazówka paliwa zaczęła opadać do końca i świecić się rezerwa.
    co moźe być przyczyną takiego zachowania?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dario_83 Zobacz post
    Sorki za zmianę tematu, ale dziś po obfirych opadach śniegu i breji na drogach zaczęła wariować elektronika. Pokazują się błędy asr i vdc, hill holdera. Auto przerywa i nie wchodzi na obroty tak jak przy działaniu trrakcji.
    Dodam jeszcze źe wskazówka paliwa zaczęła opadać do końca i świecić się rezerwa.
    co moźe być przyczyną takiego zachowania?
    Wtyczka wtryskiwacza brak kontaktu trzecia licząc od lewej

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Swoją drogą w moim aucie tez mam z problem z wtyczką trzeciego wtryskiwacza. Czy ktos jest w stanie logicznie wyjaśnić dlaczego akurat wtyczka trzeciago wtrysku najczęściej pada? No i wyżej wymienione błędy które ciężko na logikę powiązać z wtryskiem :/

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emsi0072007 Zobacz post
    Swoją drogą w moim aucie tez mam z problem z wtyczką trzeciego wtryskiwacza. Czy ktos jest w stanie logicznie wyjaśnić dlaczego akurat wtyczka trzeciago wtrysku najczęściej pada? No i wyżej wymienione błędy które ciężko na logikę powiązać z wtryskiem :/
    Auta w fabryce są robione taśmowo. Jak błędu nie wykryją za wczasu to tak jest

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emsi0072007 Zobacz post
    Swoją drogą w moim aucie tez mam z problem z wtyczką trzeciego wtryskiwacza. Czy ktos jest w stanie logicznie wyjaśnić dlaczego akurat wtyczka trzeciago wtrysku najczęściej pada? No i wyżej wymienione błędy które ciężko na logikę powiązać z wtryskiem :/
    Emsi czyli też miałeś takie objawy jak moje? I rzeczywiście ta wtyczka jest przyczyną?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Tak, miałem dokładnie te objawy plus jeszcze wskaźnik paliwa spadał do zera, brak kontaktu we wtyczce wtryskiwacza (u mnie właśnie trzeciej) Po wyczyszczeniu wtyczki wszystko wraca do normy, świeci tylko "check engine" z powodu zapisanego błędu wtryskiwacza/przerwa w obwodzie. Kostkę wymieniłem sobie akurat dzisiaj. Przestrzegam przed kupowaniem tanich kostek z neta za ~12zł, są podłej jakości, rozpadają się w rękach, są strasznie delikatne.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    No więc byłem u mechanika i to wlaśnie ta prxyczyna, czyli kostka ☺
    poskrobał, poczyścił i na razie działa.
    Ale wyszła na jaw inna awaria. Pękł przewód od wspomagania

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adrians_osw
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    KOS
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    10

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie. Wyczytałem w instrukcji, że system Hill Holder jest integralną częścią VDC. Czy to oznacza, że każdy samochód wyposażony w VDC ma również Hill Holder??

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory