Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem po chipsie ! :|

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Unhappy Problem po chipsie ! :|

    Witam

    Kupiłem jakiś czas temu belle , była chipowana już jak kupiłem.

    Od początku borykam się z problemem lekkie dławienia się podczas przyśpieszania w stresie. ( powyżej 2500rpm.. )

    Kiedy kupowałem gościu mówił że regenerował turbo
    Mechanicznie było sprawdzane egr , przepływomierz itp.. Wtryski... Wszystko wg nich okej.. A auto dalej sie dławi. Jest to wkurzająca.. ( Postaram się dodać pózniej filmik )

    Wczoraj.. pojechałem na hamownie sprawdzić... dorzucam wydruk.. Może ktoś się orientuje w temacie chipsu 1.9 16v 110kw - 150km .
    Diagnosta wczoraj powiedział że wg niego.. jest ustawiony zbyt duży moment obrotowy i przeładowuje turbo i przez to czuć takie dławienie... Przemawia za tym fakt że turbo już było raz regenerowane , a jak mechanicy sprawdzali reszte rzeczy,to powiedzielie że już teraz tez zaczyna brać olej.. I też może sie kwalifikować.

    Czy ktoś coś może wie ?

    https://zapodaj.net/cff53619a19ce.jpg.html
    https://zapodaj.net/018b885484272.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Exminator ; 11-04-2018 o 10:37

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    a moze sie 'dlawi' bo masz uslizg sprzegla? dosc duzy moment jak na 176-8 KM...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ja też kupiłem belle po chipie, przy deklarowanych przez sprzedawcę 191KM mam 395Nm i wyraźnie ślizga się sprzęgło. Spróbuj np przy wbigym 4 biegu i 2000obr wcisnąć pedał gazu do końca. Jeśli obroty silnika mocno pójdą do góry a prędkość będzie stała przez chwilę w miejscu z odczuwalnym "dlawieniem" to oznaka slizgajacego się sprzęgła. W moim przypadku czeka mnie wymiana sprzęgła i dwumasy na nowe ;f

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Domyślnie

    No sprzegło dwumas i wysprzeglik zrobie w najblizszym czasie Ale czy ten MM nie jest za duży ? 430 ? Dośc sporo

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie

    Wg mnie jest za dużo momentu. Ja osobiście przy swoich 395 mam duże obawy jak szybko będzie skrzynia do regeneracji. A skrzynie M32 nie słyną z dużej wytrzymałości

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    @Examinator bardzo dziwny masz ten wykres, normalnie moment obrotowy w tych silnikach robi sie na plaski od wartosci ok 380Nm (niektorzy 400Nm) ucina chocby zeby chroic skrzynie czy dac pozyc sprzeglu.

    co do szarpniec powyzej 2500obr, wiele 159 1.9jtdm stockowych ma ten problem I rozne przyczyny. u mnie tez to bylo (powyzej ok 15C na zewnatrz, bardziej przy wyzszych temperaturach), nie pomogly zadne zabiegi/czyszczenia egr I innych/wymiany czujnika doladowania/wywalenie klap itp, dopiero na chipie Cinek usunal mi EGR I cos poustawial w ECU ze efekt praktycznie zniknal. ale nie wyglada mi zeby to dzialo sie u Ciebie.
    U mnie bylo widac na wykresie ori wyraznie spadek momentu, a po chipie jest prawie plasko (tu masz kreski przed/po I straty na jednym, chyba sie kapniesz ktora jest ktora):
    https://photos.app.goo.gl/N6jjfrfjA3xgHdol2

    zauwaz ze przez ekstremalnie wyzylowany przebieg momentu w Twoim aucie, moc bliska maksymalnej osiagasz przy ok 2800obr/min, gdy u mnie dopiero przy ok 3700. Nie jest to tak ze ten gwaltowny spadek momentu odczuwasz jako to przymulenie? Moim zdaniem to o to moze chodzic, I po prostu powinienes zrobic nowy program u kogos kto zrobi to tak zeby auto jezdzilo przyjemniej a moment byl bezpieczny. IMHO, idealna charakterystyka silnika jest plaski moment od 0 do max obr, wtedy auto równo przyspiesza w calym zakresie obrotów. oczywiscie takie cos nie da rady przeniesc przez sprzeglo (przy niskich obrotach <2tys) a turbo gdzies nie daje rady I przy wysokich moment zaczyna spadc - bliska idealowi charakterystyka tylko w elektrycznym napedzie, ale mój wykres jest znacznie blizszy tego niz Twój.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exminator Zobacz post
    Witam

    Kupiłem jakiś czas temu belle , była chipowana już jak kupiłem.

    Od początku borykam się z problemem lekkie dławienia się podczas przyśpieszania w stresie. ( powyżej 2500rpm.. )

    Kiedy kupowałem gościu mówił że regenerował turbo
    Mechanicznie było sprawdzane egr , przepływomierz itp.. Wtryski... Wszystko wg nich okej.. A auto dalej sie dławi. Jest to wkurzająca.. ( Postaram się dodać pózniej filmik )

    Wczoraj.. pojechałem na hamownie sprawdzić... dorzucam wydruk.. Może ktoś się orientuje w temacie chipsu 1.9 16v 110kw - 150km .
    Diagnosta wczoraj powiedział że wg niego.. jest ustawiony zbyt duży moment obrotowy i przeładowuje turbo i przez to czuć takie dławienie... Przemawia za tym fakt że turbo już było raz regenerowane , a jak mechanicy sprawdzali reszte rzeczy,to powiedzielie że już teraz tez zaczyna brać olej.. I też może sie kwalifikować.

    Czy ktoś coś może wie ?

    https://zapodaj.net/cff53619a19ce.jpg.html
    https://zapodaj.net/018b885484272.jpg.html
    Trochę za bogaty program masz moim zdaniem. To drugie zdjęcie tabelki raczej nie pochodzi z Twojego auta??
    A co do przeładowania turbo to może być spierdzielona regeneracja. Wskazana diagnostyka komputerowa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Bella 159 1.9 JTDm 16v 150km -> 185km
    Postów
    42

    Domyślnie

    To drugie zdjęcie tak , to jest dalsza częśc bo nie zmiesciłem na jednym

    Diagnoza komp. nic nie wykazała ;(

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    @Examinator bardzo dziwny masz ten wykres, normalnie moment obrotowy w tych silnikach robi sie na plaski od wartosci ok 380Nm (niektorzy 400Nm) ucina chocby zeby chroic skrzynie czy dac pozyc sprzeglu.

    co do szarpniec powyzej 2500obr, wiele 159 1.9jtdm stockowych ma ten problem I rozne przyczyny. u mnie tez to bylo (powyzej ok 15C na zewnatrz, bardziej przy wyzszych temperaturach), nie pomogly zadne zabiegi/czyszczenia egr I innych/wymiany czujnika doladowania/wywalenie klap itp, dopiero na chipie Cinek usunal mi EGR I cos poustawial w ECU ze efekt praktycznie zniknal. ale nie wyglada mi zeby to dzialo sie u Ciebie.
    U mnie bylo widac na wykresie ori wyraznie spadek momentu, a po chipie jest prawie plasko (tu masz kreski przed/po I straty na jednym, chyba sie kapniesz ktora jest ktora):
    https://photos.app.goo.gl/N6jjfrfjA3xgHdol2

    zauwaz ze przez ekstremalnie wyzylowany przebieg momentu w Twoim aucie, moc bliska maksymalnej osiagasz przy ok 2800obr/min, gdy u mnie dopiero przy ok 3700. Nie jest to tak ze ten gwaltowny spadek momentu odczuwasz jako to przymulenie? Moim zdaniem to o to moze chodzic, I po prostu powinienes zrobic nowy program u kogos kto zrobi to tak zeby auto jezdzilo przyjemniej a moment byl bezpieczny. IMHO, idealna charakterystyka silnika jest plaski moment od 0 do max obr, wtedy auto równo przyspiesza w calym zakresie obrotów. oczywiscie takie cos nie da rady przeniesc przez sprzeglo (przy niskich obrotach <2tys) a turbo gdzies nie daje rady I przy wysokich moment zaczyna spadc - bliska idealowi charakterystyka tylko w elektrycznym napedzie, ale mój wykres jest znacznie blizszy tego niz Twój.
    Fakt mocy czuć niewiele. Okolo 3tyś już zazwyczaj zrzucam next bieg bo już nie ciągnie
    Ouu co ciekawiej ! Pierwszy chip którego nie robiłem ja to mam taki sam wykreś od Cinka ! To jest jakiś nasz forumowicz ? To może się dogadam z nim jakoś ? Chipsa robił on .

    No mi ten moment wydaje się bardzo duży.. Skrzynie już robiłem... Turbo gościu robił ..

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.5 KB
ID:	243871

    Tutaj wykres pierwszy

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    CInek to forumowicz, ale od paru lat raczej chyba nie ma czasu zaglądać na forum, widzę że ten pierwszy chip to był robiony niecałe 3 tyg po mojej jtdm - to była chyba 3 tura grupowego chipsowania dla forumowiczów
    Cinek ma swój warsztat koło Gliwic, zajmuje się też diagnozą/naprawami (chyba pod kątem przeprowadzenia chipa). jak Ci po drodze to umów się z nim. wejdź sobie na FB lub stronke www.cinsoft.pl po namiary i pogadaj z nim. to jest jeden z bardzo wąskiej grupy uznanych na forum tunerów naszych alf, ja u niego robiłem już 3 belle.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Kolego sprawdź zmienna geometrie, wężyki podcisnienia oraz sam overboost.
    Gemetrie zostaw na koniec. Jak nie dasz rady odezwij się na priv i Ci pomogę z logami i diagnoza za darmo.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory