Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: 2.0JTDm 170KM powoli rozwija moc (muli), raz lepiej raz gorzej

  1. #51
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kup power tape, owiń solidnie i jeszcze długo pojeździ
    Znając życie z niczego innego pasować nie będzie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azajcew Zobacz post
    Wczoraj Alfa zupełnie się zbuntowała. Znikoma moc, kopci jak Jelcz, turbo rośnie max na 0.6 i oczywiście błędów brak. Miałem nadzieję, że to co dotychczas szwankowało teraz zepsuło się na dobre i wreszcie będzie wiadomo, co to takiego. Po dość krótkich poszukiwaniach:
    Załącznik 248712
    Wąż za intercoolerem. Niestety podejrzewam, że z poprzednimi niedomaganiami nie ma to nic wspólnego. Jeśli puszczałby minimalnie od dłuższego czasu to chyba okolica powinna być cała w oleju, tak?
    I teraz mam problem z dopasowaniem tego węża. Wg EPR to cała rura 50518776. Teraz moje pytanie: ma ktoś pomysł czy od innych taki sam wąż podejdzie?
    Myśle, że jednak coś ma wspólego, rura ci pękła bo za duże ciśnienie w dolocie, albo wysterowanie albo geometria się przycina, bez wyjęcia i rozbiórki trudno wróżyć.


    Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Rura to raczej od samego przeładowania nie pęka. Szybciej od wyginania jej podczas prac mechanicznych. Poza tym, z tego co piszemy od paru stron to problem jest raczej z niedoładowaniem niż przeładowaniem.
    Moim zdaniem to pęknięcie może mieć znaczenie do wcześniejszych objawów. Mogła wcześniej już puszczać. Czy byłoby zaolejone? Niekoniecznie. Dużo oleju wyłapuje intercooler a piszesz, że to rura za nim.

    Wymień i loguj od nowa. Może akurat Ci się pofarciło

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2JTS
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Wymień i loguj od nowa. Może akurat Ci się pofarciło
    Oj, chciałbym.

    Overboost raczej nie występuje na wykresach, a i położenie geometrii ładnie nadąża za oczekiwanym. Może w starszych wersjach bez czujnika położenia geometrii (potencjometru na gruszce) to byłoby możliwe. Tutaj niemożliwość ustawienia odpowiedniej pozycji "sztangi" przez ECU od razu skutkuje błędem - sprawdziłem. Rura padła pewnie ze starości i tyle.

    Co do zakupu samej rury: w serwisie tylko cała od IC do klapy gaszącej za ponad 1000zł, więc podziękowałem. Wysłałem do firmy Turborury w celu dopasowania czegoś. Podobna jest od jakiejś wersji 1.9JTDm (50506150). Ta druga jest trochę dłuższa. Jeszcze nie widziałem - czekam na kuriera. Pan, w zamiana za fajny rabat zostawił sobie na wzór tą dziurawą i wkrótce powinna pojawić się w ofercie właściwa do 2.0JTDm. Nie chcę robić reklamy ale, polecam firmę za dobry kontakt i doradztwo.

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ale co ma błąd położenia sztangi do nieszczelności rury ciśnienia? Przecież sztangą steruje podciśnienie, a to masz zakładam sprawne. Wnioskuję, że overboosta nie ma bo jak ciśnienie uciekało pęknięciem to ecu cały czas każe turbinie pompować i geometria nie upuszcza spalin.
    I to może być niebezpieczne, bo przez nieszczelność rozkręca ją do dużych obrotów. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

    A na wykresach nie miałeś wcześniej niedoładowania w dolnych rejestrach? bo już się zaczynam gubić gdzie kto co miał

    Edit: A,! dopiero wyłapałem, że temat ze sztangą dotyczył sugestii kolegi carramba o przycinaniu ...
    Ostatnio edytowane przez Gzibo ; 02-08-2018 o 07:53

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ale co ma błąd położenia sztangi do nieszczelności rury ciśnienia? Przecież sztangą steruje podciśnienie, a to masz zakładam sprawne. Wnioskuję, że overboosta nie ma bo jak ciśnienie uciekało pęknięciem to ecu cały czas każe turbinie pompować i geometria nie upuszcza spalin.
    I to może być niebezpieczne, bo przez nieszczelność rozkręca ją do dużych obrotów. Poprawcie mnie jeśli się mylę...

    A na wykresach nie miałeś wcześniej niedoładowania w dolnych rejestrach? bo już się zaczynam gubić gdzie kto co miał

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2JTS
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam po przerwie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180911_114131.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	73.8 KB
ID:	250290
    Zdjęcie przedstawia wtyczkę od sondy lambda. Zauważyłem to dopiero podczas wymiany na nową. Możliwe, że sama sonda też już była słaba, a na pewno strasznie okopcona. Po naprawie wiązki i założeniu nowej sondy samochód już nie kopci i zyskał nieco "na dole". Ogólnie powiedziałbym, że jeździ fajniej. W wolnym czasie podjadę na hamownię i zmierzę, jak "fajniej" wygląda na wykresach.
    Reasumując dla potomnych, u mnie problemy były następujące:
    - Brak mocy przez zapchany kolektor. Po wyczyszczeniu kolektora samochód odżył ale dość mocno dymił mimo nieusuniętego DPF'u. DPF też bardzo często się regenerował,
    - W międzyczasie znalazłem niewielką nieszczelność kolektora (dokładnie to o-ring przy połączeniu rurki od EGR do kolektora). Nie miało to większego wpływu,
    - Pęknięcie węża powietrza nie miało nic wspólnego z tematem. Po prostu przyszła na nią pora. Wszak Alfa jest jak Lidl: co tydzień coś nowego,
    - Czasami (raz na 1000km) pojawiały się różne, sporadyczne błędy sondy lambda ale w parametrach sama sonda działała (pokazywała sensowną zawartość tlenu),
    - Mimo wszystko zdecydowałem się wydać 300zł i wymienić. Do końca nie wiem, czy poprawa do zasługa nowej sondy, czy naprawy kabli (nie były całkiem przecięte - jeszcze stykały).

    Czekam jak będzie z częstotliwością wypalania DPF, jednak temat można chyba uznać za zamknięty.
    Ostatnio edytowane przez Azajcew ; 14-09-2018 o 11:49

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup używanej Julki 2.0 170KM czy 1.4 170KM
    Utworzone przez ziomek1988 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory