Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 64

Temat: Jaka blokada do rozrządu

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie

    1,9 16v i 2,0 16v blokady nie są potrzebne. Ma się zgadzać ilość zębów między kołem napędzającym, a kołem napędzanym wałka rozrządu. Pompa nie ma znaczenia jak jest ustawiona. Nie bardzo widzę zastosowanie dla blokad.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackblackxxx Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej rozrząd ma 3 lata i około 50tys najechane. Wygląda jak nowy, pompa sucha. Jutro sprawdzam, żeby zablokować wałek rozrządu wystarczy śruba 8?
    I co, chcesz założyć ten sam pasek? bo nie zrozumiałem. Jak był za mocno napięty to ja bym już nie ryzykował.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek81 Zobacz post
    1,9 16v i 2,0 16v blokady nie są potrzebne. Ma się zgadzać ilość zębów między kołem napędzającym, a kołem napędzanym wałka rozrządu. Pompa nie ma znaczenia jak jest ustawiona. Nie bardzo widzę zastosowanie dla blokad.
    Nie powielaj bzdur!!!!

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    I co, chcesz założyć ten sam pasek? bo nie zrozumiałem. Jak był za mocno napięty to ja bym już nie ryzykował.
    Przez 3 lata się nic nie stało, więc jeszcze parę mięsiecy wytrzyma, tym bardziej że jeżdżę bardzo mało około 200km miesięcznie.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Nie powielaj bzdur!!!!


    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

    Ok. To wytłumacz mi co chcesz tam blokować tymi blokadami i po co, a jeżeli nie potrafisz to nie krytykuj bezmyślnie. Robiłem już 3 razy ten silnik i wszystko śmiga jak przed wymianą.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Jak jesteś pewien, że wałki się nie przestawiły (nie rozbierałeś głowicy, nie było kolizji z zaworami) to zmienisz pasek bez blokad i pewnie będzie ok. Ale czy idealnie, też nie będziesz wiedział, bo po czym poznasz, jak nie po blokadach.. a silnik zniesie niewielkie odchyłki bez wywalenia błędów. Ale czy to będzie zdrowe dla jego pracy?

    A może ktoś by zrobił rysunek - schemat blokady wału? Wiem, że taka blokada to nie majątek.. ale jak ktoś może sobie wypalić w blaszce to szkoda wydawać kasę na jednorazowe użycie.
    ...albo chociaż odrysować na papierze milimetrowym i zrobi fotkę - no dobra, wystarczy kartka w kratkę ;P

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackblackxxx Zobacz post
    Przez 3 lata się nic nie stało, więc jeszcze parę mięsiecy wytrzyma, tym bardziej że jeżdżę bardzo mało około 200km miesięcznie.
    Tym bardziej powinieneś zmienić. Mało jeździsz znaczy często kręcisz rozrusznikiem, a to zabija pasek. Rozrząd powinno się zmieniać co 90-120 tys km....zamienniki już po połowie tego czasu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtdm 16v 2011r
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Jak jesteś pewien, że wałki się nie przestawiły (nie rozbierałeś głowicy, nie było kolizji z zaworami) to zmienisz pasek bez blokad i pewnie będzie ok. Ale czy idealnie, też nie będziesz wiedział, bo po czym poznasz, jak nie po blokadach.. a silnik zniesie niewielkie odchyłki bez wywalenia błędów. Ale czy to będzie zdrowe dla jego pracy?

    A może ktoś by zrobił rysunek - schemat blokady wału? Wiem, że taka blokada to nie majątek.. ale jak ktoś może sobie wypalić w blaszce to szkoda wydawać kasę na jednorazowe użycie.
    ...albo chociaż odrysować na papierze milimetrowym i zrobi fotkę - no dobra, wystarczy kartka w kratkę ;P
    Jakie odchyłki? Na chłopski rozum: skoro oba koła (napędzające i napędzane) nie są pływające to nie ma miejsca na odchyły. Wszystko ustala pasek. Nowy zakładasz w miejsce starego i ma być. Naciąg paska po stronie napinacza reguluje napinacz, który napina się wstępnie raz, a drugi raz po zrobieniu 2 obrotów silnika kręcąc za śrubę wału, żeby się pasek ułożył. Odchył jaki możesz zrobić to ewentualnie przestawić o pełen ząb ale to już trzeba debila, żeby sobie nie zaznaczyć i nie policzyć zębów dobrze. Na oryginalnych paskach jest też to zresztą zaznaczone.
    Ostatnio edytowane przez irek81 ; 02-07-2018 o 14:05

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Mam pasek Gatesa, raczej to dobra firma.

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek81 Zobacz post
    Jakie odchyłki? Na chłopski rozum: skoro oba koła (napędzające i napędzane) nie są pływające to nie ma miejsca na odchyły. Wszystko ustala pasek. Nowy zakładasz w miejsce starego i ma być. Naciąg paska po stronie napinacza reguluje napinacz, który napina się wstępnie raz, a drugi raz po zrobieniu 2 obrotów silnika kręcąc za śrubę wału, żeby się pasek ułożył. Odchył jaki możesz zrobić to ewentualnie przestawić o pełen ząb ale to już trzeba debila, żeby sobie nie zaznaczyć i nie policzyć zębów dobrze. Na oryginalnych paskach jest też to zresztą zaznaczone.
    Czyli wystarczy, że ktoś przed Tobą przestawił rozrząd o ząbek i już jesteś w lesie.

Podobne wątki

  1. Blokada rozrządu 1.6
    Utworzone przez nietyx w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:20
  2. Blokada rozrządu 1.9 JTD
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 16:01
  3. blokada rozrządu jtd 16v
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 19:56
  4. Blokada rozrządu T.S
    Utworzone przez Kazek w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:57
  5. blokada rozrządu
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory