Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: pierwszy zakup

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    8

    Domyślnie pierwszy zakup

    Witam,
    zamierzam kupić swoją pierwszą Alfę, jest to model 159, tutaj liczę na pomoc jaki silnik byłby najbardziej racjonalny, czy 1.9JTS to dobry wybór bo chciałbym benzynę ale kompletnie nie mam pojęcia o silnikach w Alfie.
    Tutaj zamieszczę przykładowe auta które znalazłem w swojej okolicy i jak możecie to doradźcie czy warte by to było zakupu:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-xenon-super-stan-112-tys-ID6A4TMF.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8[/url] niby niski przebieg ale i cena także nie wiem

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-klima-ksiazka-serw-oplacony-ID6AwhZZ.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8[/url]


    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-ID6ABQmP.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8[/url]


    tyle z tych co mnie interesują, liczę na pomoc i doradzenie w zakupie pierwszej Alfy

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 [2006]
    Postów
    40

    Domyślnie

    Osobiście polecam 3.2, posiadam od roku i jest naprawdę przyjemnie. Spalanie nie jest znowu jakieś tragiczne. Dla przykładu w tym roku podróż Wrocław - Giżycko 4 osoby + bagaże, średnie spalanie na poziomie 10.5 l/100 km. Czy to dużo? Wydaje mi się że nie ma źle. Natomiast w mieście ok 15 l/100. Może nie zachwyca ale to nie jest auto do dużego miasta.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    1.9 jest za słaby. Sensowny wybór przy niskich kosztach utrzymania to 2.2. Dynamika w porządku, spalanie również. Do tego prosty jak budowa cepa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    8

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to w Małopolsce jest tylko 8 sztuk w benzynie z tego co patrzyłem, większość to właśnie 1.9 albo 1.8
    I mam jeszcze pytanie czy uda się kupić 159 do 20k zł? Czy to będą wysłużone egzemplarze?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Uda się. Powinny być w lepszym stanie niż diesle
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ok to dziękuję za pomoc, a ktoś z forumowiczów nie ma do sprzedania 159 w Małopolsce? :p

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz2065 Zobacz post
    Szczerze mówiąc to w Małopolsce jest tylko 8 sztuk w benzynie z tego co patrzyłem, większość to właśnie 1.9 albo 1.8
    I mam jeszcze pytanie czy uda się kupić 159 do 20k zł? Czy to będą wysłużone egzemplarze?
    Radzę Ci poszukać na śląsku. Jest blisko a rynek aut używanych jest dużo większy niż w małopolsce
    I weź dozbieraj jeszcze kasy i patrz na droższe modele. Szkoda kupić dla samej idei posiadania danego samochodu a później się denerwować że trzeba dokładać ;-)
    Ostatnio edytowane przez otchami ; 25-07-2018 o 22:12

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał otchami Zobacz post
    Radzę Ci poszukać na śląsku. Jest blisko a rynek aut używanych jest dużo większy niż w małopolsce
    I weź dozbieraj jeszcze kasy i patrz na droższe modele. Szkoda kupić dla samej idei posiadania danego samochodu a później się denerwować że trzeba dokładać ;-)
    Aktualnie chcę się zorientować jakie są ceny bo przeglądając oferty to roczniki 2006-07 można znaleźć od 14 tys. do ponad 20 i nie wiem jaka jest realna cena za rocznik 2006-07 bo w taki celuję

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cokolwiek nie kupisz, będziesz musiał coś kasy włożyć. To są 10-cio letnie auta. Osobiscie wolałbym kupić tańszy egzemplarz i zrobić co trzeba, wtedy wiesz co masz.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cześć,
    Ja od dwóch tygodni posiadam 159, którą kupiłem za 20tysi. Jest to pojazd sprowadzony z Francji, który miał w swoim życiu przygody. Choćby taką że po 4 miesiącach od wyjechania z salonu brał udział w kolizji.
    Ale wracając do tematu.
    Osobiście szukałem Alfy w benzynie, oglądałem 3,2 V6. Nie ukrywam że bardzo fajna wersja wyposażenia. Brakowało tylko 3 strefy klimatyzacji.
    Ale skończyło się na kupieniu Diesla, ponieważ rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Alfy. Według nich lepiej jest kupić diesla niż benzynę, uzasadnili to że według nich jest mniej awaryjny - to się okaże
    Zanim zakupiłem swój egzemplarz, oglądałem Alfy poniżej 20 tyś. Z zewnątrz jeszcze jak Cie mogę, ale w środku jest lipa. Szczególnie nie polecam wersji z jasnym welurem.
    Wiem że to kwestia gustu, ale fajnym zestawieniem jest czarna Alfa z jasną skórą.

    Tak więc szukaj samochodów w okolicach 20k i powyżej, zawsze ktoś Ci trochę opuści. I też polecam Ci zakup samochodu z Komisu, który wystawia fakturę VAT za samochód. Wówczas masz rok rękojmi, i jak coś się stanie z silnikiem miedzy czasie (np: rozrząd) to w ramach jej mają obowiązek Ci naprawić pojazd lub zwrócić Ci kasę za niego.

Podobne wątki

  1. Witam po raz pierwszy
    Utworzone przez Hohlik7 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2017, 20:34
  2. A może w pierwszy...
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory