Strona 87 z 135 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #861
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    widocznie nie do końca skoro Kolega pisze, że jeden sposób daje rezultaty a drugi nie. Chyba, że dochodzi kwestia przypadku...
    Nie ma w tym zadnego przypadku, od roku z tym walcze i naciskanie startu nie pomaga a wajhowanie kluczykiem pomaga

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie żartuj... magia?
    No chyba tak

    Chyba ze z wlozeniem kluczyka pompka w zbiorniku robi cisnienie a przy klikaniu startem sie nie wlacza , ale dalej nie moge zrozumiec co to ma do krecenia rozrusznikiem ,
    naprawde czary .

  2. #862
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam, to w MES-ie można sprawdzić jakie ciśnienie wytwarza pompa wstępnego zasilania.
    mozna ale w tym zaresie cisbien pomiar jest niedokładny, rozdzielczosc to cos w stylu 2bar o ile pamietam. u jednego pokaze ze 2 bar u innego 8.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    W 159 mamy pompę wstępnego zasilania w zbiorniku, więc problem z cofaniem się paliwa raczej nas nie dotyczy.
    sa ludzie u ktorych dolozenie zaworka rozwiazywalo problem z zapalaniem.moze ponpka chodzi za krotko zeby przepchnac powietrze gdy jest nieszczelnosc i paluwo sie cofa?

  3. #863
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sa ludzie u ktorych dolozenie zaworka rozwiazywalo problem z zapalaniem.moze ponpka chodzi za krotko zeby przepchnac powietrze gdy jest nieszczelnosc i paluwo sie cofa?
    Tylko jeśli w układzie podczas pracy mamy nadciśnienie, to nieszczelność oznacza wyciek paliwa.
    Warto byłoby sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej podczas próby odpalania i porównać z wartością oczekiwaną.

  4. #864
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    bez wyciekow bo nieszczelnosc ponoc drobna i na powrocie do baku gdzie nie ma cisnienia

  5. #865
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bez wyciekow bo nieszczelnosc ponoc drobna i na powrocie do baku gdzie nie ma cisnienia
    Witam. Jestem nowy na forum dlatego proszę o wyrozumiałość i życzliwe podejście. Dotyczy to również niezbyt żwawego odpalania na zimnym. Potrzebuję zatem pomocy w rozgryzieniu bolączki auta. Od początku. Od jakiegoś czasu obserwowałem lekkie wahnięcia obrotów na biegu jałowym, głównie po uruchomieniu zimnego silnika. Ponad miesiąc temu jak spadła temperatura otoczenia po wyjeździe z garażu podczas drogi do pracy auto nagle zgasło podczas jazdy. Moje zaskoczenie było dość spore bo nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemów. Ciężko było ponownie uruchomić, podczas rozruchu strasznie telepało silnikiem. W momencie wysprzęglania w czasie jazdy, co jakiś czas gasł a procedura rozruchu trwała w nieskończoność nawet na środku skrzyżowania. Uznałem, że przyczyną może być przytkany filtr paliwa dlatego też tego samego dnia zabrałem się za jego wymianę. O dziwo, pomogło. Przez miesiąc auto jeździło powiedzmy "normalnie" ale mimo to nadal bacznie się mu przyglądałem. No i sytuacja się powtórzyła. Teraz podejrzany stał się dla mnie czujnik położenia wału. Dla pewności podjechałem do kolegi na kompa w poszukiwaniu błędu. Niestety błędów żadnych nie było więc natomiast korekty wtrysków dość rozjechane. Jako, że auto jest mi niezbędne zastosowałem szybką kurację środkiem Liqui Moly spulung, który wlałem bezpośrednio do filtra jednocześnie zaopatrując się w kabel aby mieć dostęp do komputera. Środek do czyszczenia wtrysków pomógł na tyle, że auto nie gaśnie. Martwi mnie jednak nadal jego praca głównie na zimnym i po odpaleniu. Falujące obroty, 800rpm na biegu jałowym co wydaje się zbyt mało, trochę ospała reakcja na gaz. z rury nic nie kopci silnik zatelepie jak dodam gaz, odpuszczam i obroty spadają tak przy ok 1000. Dodaje korekty wtrysków z wczoraj. Proszę o pomoc w interpretacji. Nie jestem znawcą ale przed generowaniem kosztów regeneracji muszę mieć 100% pewności dolegliwości trapiących moje auto. Poniżej korekty:
    logi.zip

  6. #866
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Wyrzucałeś klapy z kolektora dolotowego?

  7. #867
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bakcyl Zobacz post
    Napisał Gzibo
    widocznie nie do końca skoro Kolega pisze, że jeden sposób daje rezultaty a drugi nie. Chyba, że dochodzi kwestia przypadku...
    Nie ma w tym zadnego przypadku, od roku z tym walcze i naciskanie startu nie pomaga a wajhowanie kluczykiem pomaga

    Napisał magil
    Nie żartuj... magia?
    No chyba tak

    Chyba ze z wlozeniem kluczyka pompka w zbiorniku robi cisnienie a przy klikaniu startem sie nie wlacza , ale dalej nie moge zrozumiec co to ma do krecenia rozrusznikiem ,
    naprawde czary .
    No chyba jednak naciskanie start/stop nie jest równoznaczne z wyjmowaniem kluczyka, bo przy wyłączaniu przyciskiem radio sobie radośnie gra i nie aktywuje się blokada kierownicy a po wyjęciu kluczyka już tak.

    Magia..?

    Także nie wiem czy to w kategorii żartu, że wysuwam tezy z tym ponownym odczytem z immo.. nie znam tematu to rozważam co i jak...


    Z tym, że pompka wstępna aktywuje się za każdym razem przy start/stop więc teoria, że nie nabija odpada. Poza tym, piszesz, że u Ciebie rozrusznik wolno kręci. Może coś mocno obciąża instalację? (zwara do masy?) Zawsze możesz sprawdzić spadki napięcia przy rozruchu.

  8. #868
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    No chyba jednak naciskanie start/stop nie jest równoznaczne z wyjmowaniem kluczyka, bo przy wyłączaniu przyciskiem radio sobie radośnie gra i nie aktywuje się blokada kierownicy a po wyjęciu kluczyka już tak.
    Jest to równoznaczne z włączeniem/wyłączeniem zapłonu. To na pewno.
    Natomiast jesteś pewny, że u Ciebie to jest normalne, że jeśli wyłączysz zapłon przyciskiem pozostawiając kluczyk w stacyjce to radio nadal radośnie gra? Mam już trzecią 159 i u mnie zawsze się wyłączało...

    - - - Updated - - -

    Przy ConnectNav zdaje się można było ustawić w opcjach, żeby radio nie wyłączało się po wyłączeniu zapłonu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #869
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Klapy są, widać że chodzą chociaż nawet paca nie dam za to, że prawidłowo.

  10. #870
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Poza tym, piszesz, że u Ciebie rozrusznik wolno kręci. Może coś mocno obciąża instalację? (zwara do masy?) Zawsze możesz sprawdzić spadki napięcia przy rozruchu.
    Jak wloze kluczyk raz to slabo kreci a jak trzy razy i wiecej to normalnie tak jak powinien, zeby sprawdzic spadki napiecia wystarczy mi zwykly tester akumlatora ? Mase wyczyscilem tzn tą pod akumlatorem chyba ze jest gdzie jeszcze jedna ?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory