Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15331
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barcafan1990 Zobacz post
    jeszcze prosilbym o opinie na temat tego auta jesli cos zauwazycie. Z gory dzieki
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#364c4cdfdb
    Ze zdjęć wszystkiego się nie wyczyta, ale jest spora szansa, że coś było robione z przodu (a może ktoś zrobił to specjalnie w ramach "tuningu") - światła mają niebieski kolor zamiast żółtego (może być problem podczas przeglądu technicznego) i grill został wymieniony na czarny.
    Dodatkowo z jednej strony brakuje znaczka "Giugiaro design" na przednim nadkolu.

    Z fajnych rzeczy - są oryginalne felgi Ti (kosztują parę tys, a niektórzy sprzedają bez tych felg).

  2. #15332
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Renault megane coupe
    Postów
    19

    Domyślnie

    wlasnie chyba to zdecyduje sie obejzec pojechac

  3. #15333
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przód to ewidentnie "tuning". Grill w plalstidipie i pewnie żarówki jakieś mega zimne albo przeróbka na "zenony" z AliExpress czy badziewne diody.
    "Giugiaro design" to koszt chyba ze 20 zł. Jak ktoś to olał, to raczej nie przykładał zbytnio wagi do robienia czegoś dobrze, raczej szybko i tanio. Brak deklaracji bezwypadkowości tylko dodatkowo zwiększa wrażenie, że z autem coś się działo.
    Dodatkowo na minus jest fakt, że wszystko wskazuje na to, że model należy do klubowicza/forumowicza. Nie chwali się sprzedażą na forum, więc może nie ma się czym chwalić.

  4. #15334
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Mam prośbę do kolegów o pomoc w wycenie swojej 159SW TBi Distinctive z 2010r, bo w tym roku (jeszcze nie wiem kiedy) będę ją sprzedawał (Giulia Veloce dla mnie właśnie w tym tygodniu jest produkowana).

    więcej o aucie/jakieś fotki tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...w_epsonix.html

    Auto starannie wyszukałem (3mce) i sprowadziłem z Włoch w 2015r, kupione w salone Skoda/VW/Seat (w pewnym miejscu a nie na jakiejś aukcji itp). Szukałem auta z historią (szczególnie wymiany oleju i potwierdzenie przebiegu - moja miała w miarę OK to robione przy 20,34 i 43tyśkm we Włoszech).Obecnie ma niecałe 77tyś km. Ci co śledzą forum na pewno kojarzą coś niecoś bo często piszę o TBi, ostatnio w końcu rozwiązałem problem drobnego podszarpywania (na które część TBi na forum cierpi) - teraz jest cały czas idealnie.
    Są nowe cewki zapłonowe ,świece mają jakiś rok, oba czujniki MAP wymienione (wszystkie element niepotrzebnie wymienione, mam też oryginalne części z auta, mogę dać), wyczyszczone przepustnica, przepływomierz, elektrozawory DV i sterujący zaworem WG.
    Olej/filtry wymieniałem co ok 1rok/10-12tyś km (~50,62,70), zawsze dolewany Archoil(9100+9200 a ostatnio 9200v2) + płukanka, do tego dwukrotnie wymieniałem filterek olejowy/śrubę na turbinie (po zakupie i przy okazji poniższego usprawnienia).
    Rok temu wyminiłem przewód zasilania olejem turbiny (na w pełni izolowany termicznie, taki jak w nowych Giuliettach i 4C - to jedno z usprawnień na problemy z padającymi turbinami bo w tym wężu olej się degradował/osadzał i turbina dostawała w kość).
    Poza innymi sprawami który opisałem w nasze_belle, dołożyłem jeszcze przesuwany podłokietnik, są nowe ori znaczki/logo, palniki xenonowe założyłem Nightbreak-ery (świecą super tym bardziej że czyściłem lampy w 2016r - porównywałem z poprzednią JTDm i jest ogromna różica), dołożyłem LEDowe zintegrowane "żarówki" w miejsce kierunkowskazów przednich - robią za dzienne i kierunkowskazy (dzienne z odpowiedniej strony gasną przy włączeniu kierunkowskazu, tak jak w wielu nowych autach, a sam led jest mniej więcej pod barwę xenonu i fajnie wygląda). Jest też dołożony symulator zmieniarki Xcarlink z wejściem jack/SD/USB, można się do niego wpiąć modułem Bluetooth (takim z alledrogo za 30zł) i streamingować sobie muze z telefonu.

    Auto jest zadbane, w pełni sprawne, nic nie trzeba do niego dokładać.

    Auto będę sprzedawał na felgach 17" (tzw policyjne) które były w aucie jak je kupiłem, pomalowanych na chrome shadow (ostatnie zdjęcie z podlinkowanego wątku - idealne, zero obtarć), z oponami zimowymi Continental Contiwintercontact TS850. Letnich nie mam, bo 18" felgi idą do Giulietty (na lato) i Giulii (na zimę) a opony już obiecałem koledze.

    Czy dużą różnicę w cenie można uzyskać sprzedając auto z fakturą VAT23% lub prywatnie bez (pewnie zależy komu, choc nawet prywatny przy FVAT oszczędza symboliczne 2% PCC)? Może ktoś na forum byłby chętny to proszę o kontakt na PW.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-04-2018 o 15:22
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15335
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    W zależności od wyposażenia, 38-42 tys zł. Tylko te dzienne w kierunkowskazach wywal. Załóż normalne, a te dorzuć ewentualnie kupującemu.

  6. #15336
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Dzięki. Wyposażenie jest Distinctive taki jak był w większości Europy, czyli bez Navi (u nas w poliftach dawali może ze względu na mocny kurs złotówki wtedy). Dołożyłem xenon+poziomowanie+spryski reflektorów+duży zbiornik płynu z 2 pompkami i czujnikiem poziomu+PDC przód+blue&me nav+przesuwany podłokietnik.
    Tapicerki to czarny alfatex, panele alu ryflowane.
    Aha, wygłuszyłem przednie drzwi i tapicerki, i na dystansach MDF założyłem przyzwoite głośniki Audison AP6.5.
    No i jeszcze chip zrobiony w Cinsofcie na 240HP/370Nm.

    Jeśli by popatrzeć wyposażenie w drugą stronę, czyli czego nie ma (pominę egzotykę typu szklany dach czy skóra na desce rozdzielczej), to wygląda tak: brak navi, foteli elektrycznych/skórzanych, składanych lusterek, 3 strefowej klimy (jest 2-u strefowa), podgrzewania foteli (tego w ogóle nie brakuje przy alfatexie - jest zawsze super miło) i alarmu.

    Czemu te dzienne wyjmować? Nie żeby to był problem, bo jest to tak zrobione że w 2 minuty się tego pozbywam i wkładam zwykłe żarówki, ale uważasz że ktoś na taka modyfikację krzywo popatrzy?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-04-2018 o 17:41
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #15337
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wycena to chyba nie "pomoc przy zakupie"?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #15338
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Czemu te dzienne wyjmować?
    Bo wielu ludzi kupując samochód w tej cenie oczekuje stanu jak najbardziej zbliżonego do oryginalnego. Wszelkie tego typu modyfikacje to podkreślenie indywidualizmu obecnego właściciela i niekoniecznie muszą odpowiadać nowemu nabywcy. Mnie by na przykład nie odpowiadały. Nadto znajdą się osoby mające wątpliwości co do użytkowania samochodu z tak przerobionymi światłami (kwestia legalności). To niby pierdoła, ale jak widać po tym temacie, ludzie potrafią wyrobić sobie opinię o aucie nawet na podstawie wyblakniętych znaczków. Moim zdaniem więcej z tego szkody niż pożytku, a skoro można łatwo zlikwidować, to czemu nie?!

    Wyposażenie które dołożyłeś, też może oddziaływać na niekorzyść auta. Pojawiają się pytania o profesjonalizm zastosowanych modyfikacji. Czy samochód tak przerobiony będzie działał jak z wyposażeniem zamontowanym fabrycznie? Co z ewentualnymi naprawami auta z tak zmodyfikowaną instalacją? Na plus, że modyfikacje są zgodne z oryginalnymi. Dlatego w ofercie nie pisałbym o tym co zostało dodane. Jak znajdzie się chętny, to pewnie coś takiego jeszcze bardziej go przekona do zakupu. A jak zacznie pytać po forach czy warto, to zaraz jakiś sceptyk mu wyjaśni ile problemów to może generować i dlaczego lepiej sobie odpuścić.

  9. #15339
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156
    Postów
    12

    Domyślnie

    Patrząc po tym co piszecie to ja sprzedając swoją chyba za mało ceniłem, 2010 rok 1,9 kombi czarna , navi 133000km oryginał sprzedałem za 19900, była ogłoszona a nawet jednego telefonu, także dużo piszecie, szukacie a nikt konkretny nie jest zainteresowany

  10. #15340
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Wycena to chyba nie "pomoc przy zakupie"?
    nie ma odpowiedniego wątku (chyba?) no a tu zaglądają często zorientowani. poza tym może ktoś akurat powoli myśli o TBi więc też tu pewnie zagląda i można się łatwiej zgadać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rafal-39 Zobacz post
    Patrząc po tym co piszecie to ja sprzedając swoją chyba za mało ceniłem, 2010 rok 1,9 kombi czarna , navi 133000km oryginał sprzedałem za 19900, była ogłoszona a nawet jednego telefonu, także dużo piszecie, szukacie a nikt konkretny nie jest zainteresowany
    może dlatego że 1.9 (rozumiem że pisałeś o JTDm a nie JTS bo te w ogóle są chyba niżej cenione) jest na pęczki a poza tym był to jednak tańszy samochód niż TBi. choc za 19.9tyś to bardzo tanio go sprzedałeś. W ogłoszeniach 0.5 roku temu po 15tyś-20tyś to często zaniedbane rzęchy/bardzo kombinowane auta były (wiem bo pół roku temu sprzedawałem 1.9JTDm z 2005r)

    2.5 roku temu jak kupowałem TBi to zastanawiałem się też chwilę nad 2.0JTDm (który jest jednak wyżej ceniony niż 1.9) to za 2.0 trzeba było dać ok 45tyś a za TBI ok 60tyś (piszę o autach z przebiegiem <100tys km zadbanych wyposażonych). pewnie popyt/podaż windowuje TBi, bo jest tego niewiele i nie ma dobrej alternatywy (dla 1.9JTDm jest 2.0 i 2.4). myślę też że jak miałeś 2010r, to wielu już celowało w 2.0 (może nawet filtrowali ogłoszenia po mocy i wypadałeś z wyników?)

    W TBi są też rzeczy których nie masz w 1.9/2.0 - choćby powiększone tarcze hamulcowe i duże zaciski Brembo - takie smaczki dla których wielu robi swap-y bo musi je mieć znam paru takich co w dość nowych autach to roblili (a to jednak kasa i troche roboty)

    Przebieg też robi różnicę - moje 77tyś km to jeszcze fura czasu na zawieszenia, rozrząd robiony ledwo 2 lata temu, żadne dwumasy czy sprzęgła się nie zbliżają w paroletniej perspektywie itp itd), a juz przy 133tyś to część tych elementów powoli wisi nad nowym kupującym jako potencjalny wydatek w krótko bądź średnioterminowej perspektywie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-04-2018 o 17:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory