Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15481
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iron9003 Zobacz post
    Rozumiem, ale może jest coś co się może zepsuć tylko w dieslu a benzyna tego nie ma? Poza tym jeśli chodzi o eksploatację to chodzi mi głównie o koszt paliwa. Bo jeśli chodzi o części to nie ma problemu. Jeśli trzeba coś zrobić to to robie. Teraz mam vectre B, kupiłem za 3 tys wsadziłem przez 3 lata ponad 6, ale właśnie dlatego, że jesli coś trzeba to wymieniam i to raczej na dobre części. A chodzi mi tylko o koszt paliwa, ponieważ skoro mam zrobić tą samą trasę i w jednym przypadku wydac powiedzmy 100zł a w drugim za to samo 130 to o tą różnice mi chodzi, po co przepłacać za to samo. Części i naprawy to moim zdaniem inna bajka i to swoją drogą.
    W dieslu: turbina, koło dwumasowe, dpf - rzeczy które jak się zepsują to potrafią zaboleć po portfelu. Jeśli patrzeć tylko i wyłącznie na możliwe kosztowne niespodzianki to fakt - w dieslu jest ich więcej.

  2. #15482
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Pojawila sie na otomoto ostatnio taka oferta: 6027420167. (otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-sportwagon-fv23-ID6zUrkj.html)
    Co sadzicie? Dzwonilem, rozmawialem, rozrzad wymieniany 70 tys. temu-jakie sa w ogole zalecane interwaly wymiany w tym silniku?
    EGR zrobiony u Pabla, i podobno odradzil usuwanie klapek bo w poliftach juz nie sprawiaja problemu
    DPF jest i jezdzil glownie po miescie przez ostatnie dwa lata niestety.
    Wymiana dwumasu przy 120000 tez cos smierdzi lekko moim zdaniem.
    Nawet zeby dolozyc z 3 tysiaki na start to cena dosys dobra

  3. #15483
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie wspomniał nic o skrzyni biegów. Jak jeszcze jej nie robił, to pewnie zaraz będzie do robienia - tym bardziej, że wymieniał już sprzęgło i dwumasę.
    O klapach w poliftach poczytaj sobie na forum.
    I tak z mojego punktu widzenia: nie wierzę, że jak ktoś prawidłowo dba o "piękny samochód" to nie rażą go w oczy wyblaknięte do gołej blachy logo firmowe z przodu i z tyłu. Gdzieś w pewnym momencie musiał już sobie odpuścić. Psiknął Plackiem do zdjęć i otomoto.
    Z moich obserwacji wynika, że świadomi użytkownicy 159 zdają sobie sprawę z istnienia forum i jeśli sprzedają samochód, to celem zwiększenia zasięgu, dodają informację również tutaj. Jeśli kryją się z tym, to przeważnie samochód sprzedawany jest z tego powodu, że wymaga poważniejszej naprawy. http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1764458 tu ktoś prosił o sprawdzenie VIN tego pojazdu. Być może jest to obecny właściciel, albo zbieg okoliczności i w momencie poprzedniej sprzedaży, jeden z zainteresowanych zakupem. W każdym razie jest to ostatni VIN jaki sprawdzał. Samochód jest tani, więc nie oszczędzałbym na kosztach porządnego sprawdzenia czy wszystko z nim OK.

  4. #15484
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilliverpool Zobacz post
    Pojawila sie na otomoto ostatnio taka oferta: 6027420167. (otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-sportwagon-fv23-ID6zUrkj.html)
    Co sadzicie? Dzwonilem, rozmawialem, rozrzad wymieniany 70 tys. temu-jakie sa w ogole zalecane interwaly wymiany w tym silniku?
    EGR zrobiony u Pabla, i podobno odradzil usuwanie klapek bo w poliftach juz nie sprawiaja problemu
    DPF jest i jezdzil glownie po miescie przez ostatnie dwa lata niestety.
    Wymiana dwumasu przy 120000 tez cos smierdzi lekko moim zdaniem.
    Nawet zeby dolozyc z 3 tysiaki na start to cena dosys dobra
    Moja pierwsza 159 (też z 1.9) miała wymieniany dwumas jeszcze na gwarancji, przy 37 000 km. Ktoś nie potrafił go używać pewnie
    Co mi się w oczy rzuciło - źle spasowany przód. Mogła być jakaś przygoda, mogło być coś demontowane (więcej niż zderzak) i krzywo założone. Jak już zdecydujesz się na oględziny, to warto się bliżej przyjrzeć czy jest OK. Zawsze może być argument do negocjacji

    - - - Updated - - -

    Tył też warto obejrzeć. Wygląda jakby zderzak miał oberwane dolne mocowania (można je załatwić wjeżdżając w zaspę czy na krawężnik, niekoniecznie dzwon) oraz wydech wygląda na przekrzywiony.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15485
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Skrzynia nie byla robiona bo o to zapytalem i licze sie z perspektywa jej regeneracji, dlatego tez te 23 klocki, mimo ze to wersja TI nie jest jakas super okazyjna cena, jesli oprocz 'pakietu startowego' trzeba zrobic skrzynie, klapy (naczytalem sie wiele, forum sledze od kilku miesiecy i pierwsze co zrobie to sie ich pozbede) i kilka innych pierdol.
    Przed zakupem mam zamiar zrobic przeglad w aso, nie zdiagnozuja wszystkiego ale chyba warto przy takiej kwocie poswiecic te 2 czy 3 stowki na wizyte w aso.
    Co vinu to rowniez o to go zapytalem i to wlasnie on sprawdzal. Zgadzaloby sie z imieniem/nickiem oraz czasem, w ktorym nabyl Alfe.
    Na plus, ze wystawia F.vat, podobno skonczyla mu sie amortyzacja i dlatego sprzedaje.
    Auto dna tez nie pokazuje nic szczegolnego, poza jakas naprawa za 1500-2000zl w ubieglym roku

  6. #15486
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Szukam pierwszej 159 w dieslu w mazowieckim, mam na oku trzy ogłoszenia:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-4-jtdm-warszawa-ID6zAbrc.html

    Tutaj dużo rzeczy zrobione, pewnie rozrząd nie długo do robienia, oczywiście cena do negocjacji wstępnie rozmwiałem z kupującym, za 16 000 zł nie sprzeda.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-ID6zUr3d.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

    Trzecie podobno potwierdzony przebieg:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-150-km-xenon-nawigacja-klima-automatyczna-historia-serwisowa-ID6zHSn9.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

    Z Polski, mały przebieg.

    Za wszystkie uwagi z góry dziękuje.

  7. #15487
    Użytkownik Świeżak Avatar many19831
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    mondeo mk3-> alfa 159 by szewi 250PS 540 Nm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz ori szybę? Słyszałem tylko o takich zamiennikach.
    A jak niby grzalaby ta szyba gdyby w oryginale nie było tego grzania...nie byłoby też wiązki przewodów które idą do szyby. Też nie widziałem że takie coś mam do momentu kiedy zalatwilem szyby gdy podjechałem do serwisu spytali czy szyby grzane a ja yyyyy.... Na szybie jest taka grzana ikonka w rogu koło oznaczeń. Można też odkręcić plastiki koło komory silnika przy dole szyby i tam widać czy jest wiązka z przewodami do szyby czy nie bo ktoś mógł wymienić szybe na tańszą i olać grzanie.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #15488
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Można też odkręcić plastiki koło komory silnika przy dole szyby i tam widać czy jest wiązka z przewodami do szyby czy nie bo ktoś mógł wymienić szybe na tańszą i olać grzanie.
    Albo jeszcze szybciej, VIN sobie rozkodować. Kod wyposażenia: 57J
    Tak na marginesie, poza BOSE jest to chyba jedyny element wyposażenia, którego mi brakuje.

  9. #15489
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mogę prosić o adres strony na której można zdekodować VIN ?

  10. #15490
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    http://www.pekidi.com/navi?SBMK=R&CO..._PARAM=COUNTRY

    Działa dość kapryśnie, po jakimś czasie wywali, że za dużo użytkowników. Wtedy albo odświeżyć stronę, albo wrócić do głównej i jeszcze raz wpisać VIN.

    http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?M...-1&WINDOW_ID=1

    Tu to samo, tylko chyba po angielsku. Ale bardziej stabilne.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory