Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14621
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Peugeot 206
    Postów
    2

    Domyślnie

    Zakup 159, czy będzie odpowiednia?

    Witam, Panowie potrzebuje pomocy, jestem zakochany w 159 było by to moje pierwsze własne auto. Uzbieralem narazie 22-23 tys i tu jest moje pytanie czy to wystarczająca kwota na 159 w dobrym stanie? Dodam że delikatnie obralem swoje poszukiwania w kierunku benzynki gdyż moje przebiegi to około 15-20 km dziennie po mieście i co weekend po 150-300. Chciałem auto najlepiej sedana na około 2-3 lata aż odłożyć się większą kwota i wtedy 159 w sw. I tutaj trochę rozum podpowiada czy nie lepiej jakiś mniejszy samochód na 2 latka aż dozbieram powiedzmy 30k. Dochodzi tutaj to że póki co jako student na serwisu super wielkiej kasy nie będę miał, i czy nie będzie to taki strzał w kolano. Także główne pytanie poczekać z 2-3 lata i przeczekać to w jakimś małym autko czy jednak jest jakiś sens w zakupie 9 już teraz?

  2. #14622
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Druga opcja. Kup coś normalnego, niższej klasy, tańszego w utrzymaniu, a jak uzbierasz te 30 tys - dopiero szukaj. Za 2-3 lata taka kwota powinna wystarczyć na TBi z końcówki produkcji.

  3. #14623
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    za studenckich czasów lepiej odkładać forsę na podróże niż na obsługę samochodu

  4. #14624
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Peugeot 206
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi i racja narazie odpuszczam ale wroce tutaj za 2-3 lata takze dzieki i do zobaczenia

  5. #14625
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 2.4 TI
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zależy czego jeszcze oczekujesz od auta. Z Twojego opisu można wywnioskować, że kupujesz auto za ostatnie pieniądze (ok, jest zapas na pakiet startowy, który to z rozrządem i tak wyniesie co najmniej 2000 zł - zawsze się coś znajdzie). 159 to stosunkowo tanie auto klasy wyższej - jego utrzymanie będzie odpowiednio kosztować. Chciałbym tylko uprzedzić, żeby nie było marudzenia jak co poniektórzy w tym wątku wcześniej
    Przez prawie 3 lata jeździłem 1.9 150 KM - pierwsze wrażenie było "wow". Później był chip tuning Przy 170-kilka KM oraz 400 Nm auto rwało do przodu bardzo dobrze, a przy tym to nadal solidna czterocylindrowa jednostka, relatywnie tania w utrzymaniu. 2.4 to większe możliwości, ale również większe koszty i mniejsza trwałość motoru. Do tego zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz Q4. Możliwe, że wybierzesz wariant ekonomiczny i będziesz z niego bardziej zadowolony niż z wypasionej bryki, która w dłuższej perspektywie pochłonie znacznie więcej $$. Bo raczej nie będziesz chciał jeździc padłem.
    Z kolei 2.0 to zmodernizowana jednostka 1.9, z której można wycisnąć więcej mocy, ale niestety posiada już pewne niedociągnięcia z powodu większego wyżyłowania. Z mojego punktu widzenia oba motory wymagają poprawy softu przez tunera (niekoniecznie żyłowania parametrów). Przy cenach 1.9 150 KM możesz kupić egzemplarz z ostatnich lat produkcji i odpowiednio zadbać o silnik (klapki, egr, dpf, koło pasowe, rozrząd, chip tuning itp itd co tam tylko może być), a potem cieszyć się bezproblemową eksploatacją przez długie lata.

    Co do linka z otomoto: ładna ta perełka, ale to wypas maksymalny. Do tego competizione red. Lakier piękny, ale niesamowicie drogi...
    z góry założyłem sobie że mój nieprzekraczalny budżet na samochód wynosi 40 tyś, na OC plus jakieś pierdoły 5tyś. Zostaje 35 ale oczywiście wolałbym mniej i to co zostanie włożyć w auto tak aby jeździło i cieszyło (myślę że więcej niż 10-12 tyś. nie przejadę w ciągu roku), zależy mi na TI , 2.4 (zaciekawiłeś mnie tym 2.0) i bose , jeśli poprawi to szanse na sukces ( znalezienie dobrego egzemplarza ) mogę zrezygnować z q4. wiem ze będzie ciężko, jeśli się nie uda z uwagi na narodziny syna będę zmuszony kupić coś innego a swoje marzenie odłożyć o rok dwa . a ta z linka to ideał... jest przepiękna

  6. #14626
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Newax031 Zobacz post
    Dzieki za odpowiedzi i racja narazie odpuszczam ale wroce tutaj za 2-3 lata takze dzieki i do zobaczenia
    Zaczynam wierzyć w dzisiejszą młodzież ! Brawo Kolego Newax031. Szacun. Ucz się, baw się, na zmartwienia przyjdzie jeszcze pora. Hej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Druga opcja. Kup coś normalnego
    Szacun , bez urazy, kontekstów , podtekstów... 100x combo.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 02-10-2017 o 22:34

  7. #14627
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Nie odpisujcie mu, bo tym podsycicie jego zapędy.

    Aż sobie to skopiuję przez PRT SCR i do dropboxa. Dziękuję ! Ale jazda....
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 02-10-2017 o 23:07

  8. #14628
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    [MENTION=75468]radsky[/MENTION] - dawaj z udowadnianiem, że alfa 159 i punto to te same samochody różniące się tylko znaczkiem.

  9. #14629
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Na razie brak ale strasznie podoba mi sie Alfa
    Postów
    5

    Domyślnie Witam

    Hej jestem tutaj świeżakiem i chciałem Was prosić o pomoc w uzyskaniu informacji na temat konkretnej alfy a mianowicie:
    oferta/alfa-romeo-159-150-km-garazowany-ID6z1UsO.html

    Po za uniesioną maską i niskim przebiegiem i jakby "wydupczonym" fotelem nic nie widać.
    Oglądać czy trzymać się z dala?

    Pozdrawiam

    PS
    Ewentualnie :
    /oferta/alfa-romeo-159-xenon-klimatronik-2-kluczyki-alufelgi-ID6yZrr5.html


    oferta/alfa-romeo-159-ID6z7nNm.html
    Ostatnio edytowane przez mm89 ; 06-10-2017 o 19:46 Powód: dodanie dwóch ofert

  10. #14630
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W tej cenie kupisz trupa. W dodatku ten garażowany to jakiś ulep. Deska beżowa, poduszka kierowcy beżowa, kierownica czarna... maska co najmniej nieustawiona, przedni zderzak niespasowany. Przebieg pewnie też do uzgodnienia.

    - - - Updated - - -

    Najmniej podejrzana wydaje się ta czarna, ale ramki klubowe nie muszą świadczyć o jakości.
    Jeśli masz możliwość zwiększyć nieco budżet to niedługo [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] będzie sprzedawał swoją.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory