Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15661
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    No ok Johnusze czy Hansusze też tam są ale pewnie nie na taką skalę także ryzyko i mniejsze że się na takiego trafi. Sprawdzę po VIN na początek czy wszystko się zgadza z opisem i zdjęciami później pewnie poprę się kimś kto wie ocb jeśli chodzi o sprowadzanie. Dzięki jeszcze raz Panowie [emoji106]

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #15662
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Dlatego duży wpływ na cenę aut za granicą ma jednak... przebieg.

  3. #15663
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Visimito Zobacz post
    Dzięki dpar, gdzieś mi się już to obiło o uszy także sprawdzę na pewno. Najważniejsze chyba przy takim zakupie w ciemno to mieć jakieś "papiery" na rozrząd, turbosprężarkę, o ile była robiona bo reszta pewnie będzie i tak do sprawdzenia i ewentualnie zrobienia po sprowadzeniu. Swoją drogą ciekaw jestem jaki jest poziom przeglądów za granicą czy to tak jak u nas ale to pewnie ogarnę już na innym forum, a jak znajdę coś konkretnego to wrzucę tutaj

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    W niemczech jest inna kultura. Po pierwsze opisy aut sa generalnie zgodne ze stanem faktycznym. Po drugie przeglady sa co 2 lata, ale sa duzo bardziej restrykcyjne. Dla przykladu opony starsze niz 6lat nie przejda przeglądu. Ja po swoja Alę jechalem 650km na podstawie jednego zdjecia i rozmowy z wlascicielem. Szczegoly sa w tym watku, patrz miesiac wstecz. Sorry za literowki, pisze z telefonu.

  4. #15664
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Visimito Zobacz post
    Wiecie może jak ogarnąć temat sprowadzenia AR 159 z zagranicy? 1.75tbi jak na lekarstwo w Polsce a nie wiem czy zakup w ciemno bez jechania osobiście po auto to nie za duże ryzyko...
    Ale co to znaczy jak ogarnąć? I czemu chcesz kupić auto nie oglądając go? To problem pojechać, zobaczyć i kupić lub nie?

  5. #15665
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Spoko szymonjot, panowie powyżej już "ogarneli' moje pytanie dzięki jeszcze raz [emoji481]

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #15666
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    A czego mam się czepiać w temacie założonym po to, żeby czepiać się treści ogłoszeń? Przypomnę ci jak to działa: osoba A podaje link do ogłoszenia, inne osoby patrzą na jego treść i mówią co o tym sądzą. Tak... to nie jest temat do żali personalnych. Masz jakiś problem, to pisz na PW. Uważasz, ze łamię regulamin? To zgłoś to do administracji. Uważasz, że nie mam racji? Wykaż to w jakiś sposób. Żadne z powyższych? Idź do rodzinnego, on ci pomoże, a ode mnie się odpieprz. Nie ty mi będziesz mówił co mam pisać i co robić.
    A jak cię trzęsie to weź odpowiednie tabletki, może przestanie. Smerfie ciamajdo.
    To jest temat pomoc przy zakupie AR 159 Brera. Nie krytykowanie kolegów z forum za to, że nie napisali w ogłoszeniu( takiemu księciu jak Ty )informacji o naprawach i ewentualnych wymianach. Zrobie ogłoszenie sprzedaży swojej 159 i nie napisze nic o głowicy.Też się będziesz czepiał, że nie zamieściłem takiego info?Powszechnie jest przecież uznawane, że w 2.4 pękają głowice.Szukasz dziury w całym, sensacji, spisku.Nie wiem jak to nazwać.Zmień forum chłopcze albo dołącz do komisji smoleńskiej.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  7. #15667
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Visimito Zobacz post
    Spoko szymonjot, panowie powyżej już "ogarneli' moje pytanie dzięki jeszcze raz [emoji481]

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    Gitarra

  8. #15668
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    To jest temat pomoc przy zakupie AR 159 Brera. Nie krytykowanie kolegów z forum za to, że nie napisali w ogłoszeniu( takiemu księciu jak Ty )informacji o naprawach i ewentualnych wymianach. Zrobie ogłoszenie sprzedaży swojej 159 i nie napisze nic o głowicy.Też się będziesz czepiał, że nie zamieściłem takiego info?Powszechnie jest przecież uznawane, że w 2.4 pękają głowice.Szukasz dziury w całym, sensacji, spisku.Nie wiem jak to nazwać.Zmień forum chłopcze albo dołącz do komisji smoleńskiej.
    Daj spokój, to jak głową w mur
    Niech się chłop wykazuje dalej swoją inteligiencją. Przeważnie to zabawne jest.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #15669
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 08' Ti 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Daj spokój, to jak głową w mur
    Niech się chłop wykazuje dalej swoją inteligiencją. Przeważnie to zabawne jest.
    A dla mnie to nie jest zabawne bo chłop wszystko co pisze konstruktywnie uzasadnia a to jednak przemawia za nim.

  10. #15670
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie krytykowanie kolegów z forum za to, że nie napisali w ogłoszeniu
    A kto tu krytykował kolegów? Przypomnę od czego się zaczęło:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2084981
    Cytuję:
    Słabo, że nic nie wspomina o uszczelce smoka.
    Ogłoszenie nie było opisane jako "ogłoszenie kolegi" (a nawet jakby było to co z tego? Odpowiedzi w temacie powinny uwzględniać interes kupującego nie sprzedającego), przypominam również, że temat dotyczy pomocy przy zakupie, a nie pomocy przy sprzedaży. Więc jak ktoś bez słowa komentarza wrzuca link do ogłoszenia, to istnieje domniemanie, że chciałby aby inni wyrazili swoje uwagi dotyczące wyboru tego auta z ogłoszenia. Dalej już chyba koledzy wyjaśnili czemu w przypadku 2.0 JTD informacja czy uszczelka była wymieniona czy nie, jest faktem istotnym przy zakupie.

    Też się będziesz czepiał, że nie zamieściłem takiego info?
    Jeśli ktoś zapyta co sądzę o tym ogłoszeniu, to oczywiście, że tak. A co, chcesz mi zabronić jakoś? Nie rozśmieszaj mnie...

    Zmień forum chłopcze albo dołącz do komisji smoleńskiej.
    To raczej ty zmień forum, jeśli masz taki ból dupy o to, że ktoś wyraził swoją opinię o danym ogłoszeniu w temacie... służącym wyrażaniu opinii o danym ogłoszeniu. Przypomnę jeszcze raz, że nie ty tu jesteś od tego, żeby decydować kto ma co pisać. Nie potrafisz korzystać z forum dyskusyjnego, to usuń konto. Zaczepki osobiste bez krzty merytoryki nie są tu nikomu do niczego potrzebne. Wystarczy, że magil robi wiochę w każdym temacie.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory