Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16211
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    golf 4 1.6
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, niedawno podjąłem decyzję o zakupie nowego auta. Zastanawiam się nad Alfą 159, mercedesem w211 i e60. Na początku byłem za e60 jednak Alfa szybko stała się faworytem ze wględu na cenę, wygląd i wyposażenie jakie oferuje. Jak Alfa wypada na tle wyżej wymienionen konkurencji? Faktycznie czuć różnicę między segmentem D a "premium" e60? Budżet jaki będę chciał przseznaczyć na auto to 25-35 tysięcy. Wyposażenie jakie chciałbym mieć w aucie to fotele w elektryce, pdc, skóry, navi, sedan i w miarę mocny silnik (w alfie 2.4 jtd lub 1.8 - 1,75 benzyniak tylko nie wiem jak z gazem). Czy w moim budżecie trudno będzie znaleźć zadbaną alfę przy moich wymaganiach? Z czego ewentualnie zrezygnować w wyposażeniu żeby zwiększyć trochę pole poszukiwań? Widzę, że fotele w elektryce żadko występują, nawigacja w sumie też nie potrzebna jednak z nią kokpit wygląda nieziemsko. Co warto doposażyć a z czego zrezygnować? Pozdrawiam

  2. #16212
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Sam chcę w końcu jeździć 159 ale jakoś ciężko mi to idzie. Szukam tylko sedana najlepiej z 2.0JTDM. Hipotetycznie najtańsza z wymienionych przez Ciebie ale ... jest ich mało.
    Dla porównania aukcje:
    1) https://www.autoscout24.pl/oferta/al...ce76?cldtidx=3

    2) https://www.autoscout24.pl/oferta/al...8fb0?cldtidx=1

    Czym się różnią te wersje? Nr 1 chyba zwykła? Nr 2 turismo...
    Co o nich powiecie? Jedna i druga ma swoje plusy włączając w to sprzedawcę

  3. #16213
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Poszukaj u prywatnych Niemców kupisz tysiąc-dwa euro taniej. Obie alfy mają elementy ti w środku, ale nie jest to pełne ti

  4. #16214
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stpdr Zobacz post
    Witam, niedawno podjąłem decyzję o zakupie nowego auta. Zastanawiam się nad Alfą 159, mercedesem w211 i e60. Na początku byłem za e60 jednak Alfa szybko stała się faworytem ze wględu na cenę, wygląd i wyposażenie jakie oferuje. Jak Alfa wypada na tle wyżej wymienionen konkurencji? Faktycznie czuć różnicę między segmentem D a "premium" e60? Budżet jaki będę chciał przseznaczyć na auto to 25-35 tysięcy. Wyposażenie jakie chciałbym mieć w aucie to fotele w elektryce, pdc, skóry, navi, sedan i w miarę mocny silnik (w alfie 2.4 jtd lub 1.8 - 1,75 benzyniak tylko nie wiem jak z gazem). Czy w moim budżecie trudno będzie znaleźć zadbaną alfę przy moich wymaganiach? Z czego ewentualnie zrezygnować w wyposażeniu żeby zwiększyć trochę pole poszukiwań? Widzę, że fotele w elektryce żadko występują, nawigacja w sumie też nie potrzebna jednak z nią kokpit wygląda nieziemsko. Co warto doposażyć a z czego zrezygnować? Pozdrawiam
    Jeśli nie chcesz dużo ładować później w auto to nie kupuj E60.

    Co do wyposazenia 159. Moim zdaniem na materiałowych siedzeniach jeździ się lepiej. Skóra jest bardziej miękka, ale spadam z fotela na zakrętach. Z wyjątkiem foteli Ti - te podobno są spoko. Navi - ładnie wygląda, ale funkcjonalność przedliftowej do dupy. Poliftowej nie używałem. Po lifcie jakość nagłośnienia do dupy. Bardzo dobre są reflektory ksenonowe, moje obecne mimo 12 lat palą trawę (nowe żarniki). Halogeny dobrze świecą gdy są nowe. W 10-letnich egzemplarzach z halogenami pod tym względem często jest dramat. Jeśli masz w miarę równe drogi to polecam po zakupie wymienić sprężyny na obniżające - jakość jazdy się zmienia
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #16215
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Września
    Auto
    planowana Alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witajcie

    Nie jestem posiadaczem szczęśliwym bądź też nieszczęśliwym wymarzonej 159-ki. Tyle się naczytałem, że już mam kiełbie we łbie
    Nurtuje mnie pytanie. Czy jest montowany do 159 jakiś motor nie obarczony przypadłościami. Taki, który na dzień dobry nie zrujnuje mnie. Wszystkie marki mają te lepsze i gorsze silniki. Jak to jest w Alfach? Pomożecie ?

  6. #16216
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jtd 8v

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  7. #16217
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Września
    Auto
    planowana Alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ale tak serio serio ? 8v ma trochę mało quników

  8. #16218
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek111 Zobacz post
    Ale tak serio serio ? 8v ma trochę mało quników
    No serio.
    Ewentualnie jtd 16V będzie również żywotny pod warunkiem, że kupisz taki, który nie połknął klapki i szybko te klapki usuniesz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #16219
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    wszystkie diesle są ok. benzyny 1,75 MPI i TBI też są ok. generalnie ważne, żeby kupić zadbaną sztukę z prawdziwym przebiegiem.

  10. #16220
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Września
    Auto
    planowana Alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czyli wszystkie Pb oczywiście po za 1.75 są be. A co powiecie o 2.4 po 2008 roku ?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory