Strona 124 z 152 PierwszyPierwszy ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,231 do 1,240 z 1514

Temat: kolektor ssący JTDM - kompleksowo

  1. #1231
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Kup jakiś silikon z zastosowaniem w motoryzacji.

  2. #1232
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Może ktoś spotkał się z czymś podobnym... Od 3 tygodni po wymianie wszystkich filtrów, oleju, termostatu, kompletnego rozrządu i włożeniu aluminiowego kolektora bez klapek + nowy czujnik doładowania zacząłem mieć problemy z Moja AR 159 1.9 JTDm 150 KM Qtronic. Dzień po po odebraniu od mechanika i zrobieniu trasy 300 km, auto zaczęło gorzej odpalać z rana. Akumulator wymieniony na nowy Varta Silver 77aH/780a, sprawdzone korekty wtrysków(także brak przedmuchów na nich), zalanie świeżego paliwa z innej stacji - żadna z rzeczy nie pomogła - auto potrafi odpalać ładnie cały dzień a później postoi z 3 godziny i ma problem. Ponadto zauważyłem pewną prawidłowość - jak zagrzeje auto, zgaszę i powiedzmy za godzinę odpalam to zjawisko występuje prawie zawsze. W sobotę zrobiłem dużą trasę 400 km i stwierdziłem też ubytek płyny chłodniczego - z max spadł na połowę(sprawdzane na zimnym silniku) - żadnych widocznych wycieków nie ma(chłodnica była wymieniana jakiś czas temu wg faktur). W płynie jak i w oleju nie widać śladów jednego w drugim - również po odkręceniu korka na pracującym silniku nic nie wyrzuca. Żeby tego było mało w trakcie tej trasy wyskoczyła awaria silnika, brak mocy podczas wyprzedzania. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu moc wróciła - odczytany błąd - P0237 - niski sygnał, ciśnienie turbo. Tak jak już pisałem czujnik doładowania jest nowy Bosch. Wczoraj znowu to samo. Ponadto od jakiegoś czasu często ale nie zawsze zauważyłem chwilę po odpaleniu w chłodniejsze dni białą łunę za sobą, aż auto się nie nagrzeje. Wiem że takie zjawisko jest dopuszczalne, ale wcześniej na pewno nie było to w taki sposób rozległe i widoczne. Sumując wszystkie te problemy mam pytanie do obeznanych w temacie - czy możliwe jest by uszczelka pomiędzy kolektorem ssącym a głowicą puściła/siadła i z kanału wodnego(załącznik) puszczała odrobinę płynu do dolotu? Kupiłem pierwszą lepszą uszczelkę firmy Payen ->
    http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...a-ssacego.html i zaczynam się zastanawiać czy to nie był błąd - uszczelka jest "papierowa", z tego co się doczytałem to również są stalowe i w każdym razie wszystkie uszczelki innych firm są w cenie 78-80 zł... Czy spotkał się ktoś z czymś takim? Wcześniej przed dużym serwisem nie było żadnych problemów i auto paliło od strzała w każdych warunkach...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	65.9 KB
ID:	195027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55210197.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	195028  

  3. #1233
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Nie spotkałem się jeszcze z uszczelką papierową pod kolektor ssący w 159. Zawsze miałem metalowe, możliwe, że gdzieś masz nieszczelność na dolocie przez tą uszczelkę.
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

  4. #1234
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Ta uszczelka nie jest "papierowa" ale jakby z tworzywa, mimo że tak jest opisana. Patrzyłem na starą, zdjętą i faktycznie jest stalowa...Cały dookoła dolot wydaje się być szczelny - próbowałem jeszcze dociągnąć kolektor na śrubach, ale był dobrze dokręcony. Zaczyna powoli brakować mi pomysłów, a teraz praktycznie cały czas jak depnę mocniej przy przyspieszaniu to wywala błąd P0237... Wężyki od podciśnienia całe i szczelne... Będę chyba musiał belle oddać do kogoś ogarniętego w jtd... ;(

  5. #1235
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Skoro wywala błąd przy mocniejszym dociśnięciu to zrób logi dynamiczne podczas jazdy i sprawdź jakie jest ciśnienie doładowania. Ubytek płynu chłodniczego mógł być spowodowany zapowietrzeniem układu po wymianie rozrządu z pompą wody. Problemy z odpalaniem mogą być spowodowane którymś z czujników: położenia wału, temperatury i ciśnienia doładowania. Może któraś kostka niedokładnie styka. Masz EGR?

  6. #1236
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    EGR wyłączony programowo i zaślepiony pełną zaślepką. Od wymiany rozrządu zrobiłem z 1500 km - nie ma szans by się nie odpowietrzył na tym dystansie. Sygnał błędu jest za niski, czyli na logikę nie ma przeładowania tylko niedoładowanie :/ Błędów innych brak.. Zrobię logi ale póki co nie chce mi się już z tego wszystkiego schodzić do auta w tej chwili...

  7. #1237
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Niski sygnał może świadczyć o niesprawności czujnika, kostki, wiązki przewodów albo np nieszczelności w dolocie. Trzeba sprawdzić podczas jazdy jakie wartości podaje czujnik doładowania.

  8. #1238
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja po wymianie termostatu chyba 2 lub 3 razy dolewalem plynu bo mi ubywalo.Tez sie przestraszylem, ze jest cos nie tak

  9. #1239
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Dzisiaj zrobię logi + dokładnie przyjrzę się okolicom rozrządu + termostat, czy nie ma wycieków. Wcześniej z autem nie było żadnych problemów... Po wymianach zaczęło się od odpalania, ginięcia płynu a teraz wywala cały czas ten błąd P0237... :/ Muszę poszukać jakiegoś spece... Pisałem do cinka o terminy(mimo że mam 120km), ale od dwóch dni cisza na mailu... Wtopiłem już 500 zł i nie chcę wymieniać pół auta by dojść co i jak... ehh

  10. #1240
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    wrzucam screeny logów - widać ewidentnie że przeładowuje - czy overboost zachowuje się przy tym prawidłowo? Skoro wężyki podciśnienia i overboost(teoretycznie) jest sprawny... to czy zapiekła się zmienna geometria?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doładowanie wartosci.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	195603   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doladowanie wykres.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	83.4 KB
ID:	195604  

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 18-12-2021, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory