Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: bosch 0 281 002 437 czy 0 281 002 845

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie mogę wygooglować datasheeta do 0281006076 lub 0281006077, ale na wielu aukcjach zarówno na allegro jak i ebayu piszą że są zamiennikiem naszych 437/845. zaleta tych 76/77 jest taka że nowy można kupić za 85zł w hurtowni, no chyba że to błąd, i nie jest to faktycznie Bosch tylko jakiś no-name jakie na allegro można kupić za 69zł (niestety zdjęcie nie pokazuje strony z opisami). W każdym razie 076 można w iparts kupić za 124zł i to na pewno Bosch bo widać na zdjęciu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-08-2017 o 15:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    napisałem do boscha, i odpowiedzieli że to są inne produkty o innych parametrach nie nie są zamiennikami. 076/077 i 437/845 to są w/g producenta inne produkty. Miałem to sprawdzić sam ale nie można oddać części elektronicznej do hurtowni. Kupiłem używkę 845 za 18,60 zł z wysyłką i wykres mierzony i zadany się prawie pokrywają idealnie. na 437 była wychylona wskazówka turbo na 0,2 bar i nie trzymało parametrów.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wiadomo ze inne produkty, co ci mieli powiedziec? cos tam zmienili, tyle ze jak z 437 i 845 mozliwe ze zamienne(choc nieoficjalnie). musze dorwac datasheeta z parametrami 076/077 i wykresami taka jak wygooglowalem dla 437 to wszystko sie wyjasni.tyle ze nie udalo mi sie takiego datasheeta znalezc w necie, wiec czas napisac do boscha.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    mnie odpisali że nie udzielają takich informacji. zobaczymy co tobie teraz odpiszą. W sumie jak mają się przyznać że posiadaczy Alfy golą z hajsu mimo że inne auta mają to samo za 30 % ceny.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja poprosilem o linka do strony z datasheetami sensorow MAP, zobaczymy co odpisza.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie dostałem linka do wszystkich sensorów MAP, tylko możliwość wyboru kilku datasheetów. podałem 3 numery, i mi wysłali PDFy z Boscha: 0281006076,0281006077, 0281002845, do tego wcześniej w necie udało mi się znaleźć pdfa do 0281002437. chwilę przeglądnąłem wszystkie i elektrycznie te czujniki są identyczne. 845 ma troszkę mniejszy błąd pomiary podany, ale różnica to jedynie 0.8kPa (0.008bar gdy podziałka na wskaźniku to 0.2bar, czyli żadna różnica tak naprawdę).
    w dostarczonych mi pdf-ach nie ma wymiarów, ale znów z aukcji czy tego jak goście na allegro sprzedają jeden i ten sam jako zamiennik wszystkich powyższych 4 numerów, wnioskuję że wymiary i pinout wtyczki itp są idento. ja już spieszę kupić 0281006076 bo jest za 80+ zł zamiast za 250, na stronie hurtowni piszą że niby ori Bosch, dopytam i jeśli Bosch to zamówię - może pomoże na lekkie podszarpywanie, a jak nie to się sprzeda komuś kto w dieslu potrzebuje (bo takich na pęczki)

    wrzucam wszystkie pdfy przeglądajcie jak chcecie sami dokładniej sprawdzić:
    map-0281002437-astra-z19dth.pdf
    TKU 0281002845.pdf
    TKU 0281006076.pdf
    TKU 0281006077_.pdf
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    witam skoro temat jest juz na takim topie to i ja się wypowiem jakies dwa lata temu robiłem ten czujnik to znaczy czyściłem itd. Ale nic nie pomogło wskazówka pokazywała 1 i tak zostało tydzień temu znow mnie ruszyło aby to w końcu zrobić udalo mi się dostać czujnik od kolegi mial przy oplu Signum z końcówką 437 czyli taki sam jak miałem w alfie wersia przed liftowa czujnika ale co najważniejsze sprawny i teraz moje doznanie bo jestem zielony co do sprawy w tym tygodniu nałożyło sie również wymiana linek hamulca ręcznego ( tył sprawdzany na podnośniki linki ustawione aby koła mogły swobodnie bez hamulca sie obracać) co nie wyklucza tego ze większe spalanie jest od czujnika bo po przejechaniu mogły się hamulce ustawic I delikatnie blokują koła ale to dzisiaj sprawdzę.
    większe spalanie nie mogę się wypowiedzieć 50 na 50 jak sprawdzę dokladnie hamulec .
    moment obrotowy od dołu jest większy na nie sprawnym czujniku auto z klimatyzacją ledwo ruszało A teraz nie ma oporu . Czyli wniosek końcowy auto lepiej się zbiera .

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak masz niesprawny czujnik to rozne cuda jesli chodzi o zachowanie sie auta mozna doswiadczyc - w koncu zle sterowana bedzie chocby geometria turbiny. u jednego bedzie mocniej, u innego slabiej a jeszcze kolejny bedzie mial szarpanie itp.
    i przez dwa lata nie chciało Ci się rozwiązać problemu z tym że czujnik zle wskazywal?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania może powodować efekt podobny do podłączenia chip boxa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak masz niesprawny czujnik to rozne cuda jesli chodzi o zachowanie sie auta mozna doswiadczyc - w koncu zle sterowana bedzie chocby geometria turbiny. u jednego bedzie mocniej, u innego slabiej a jeszcze kolejny bedzie mial szarpanie itp.
    i przez dwa lata nie chciało Ci się rozwiązać problemu z tym że czujnik zle wskazywal?
    nie ruszyłem go dla tego ze gdzies wyczytałem że jeśli problemem jest tylko to że skazówka jest wyżej to niema sensu robić sobie kosztów A jakoś ostatnio znow weszlem na ten temat i mnie ruszyło fakt faktem auto mimo 1.9 8v nie było zamulone to teraz bym powiedzial ze większą dynamikę dostaje tylko to spalanie mnie zastanawia za 30 minut pojade na stacje zalać sie do pełna wyzeruje licznik przekaże z 50 km to zobaczę jakie mi pokaze spalanie i dam info

Podobne wątki

  1. Przepływkę Bosch 0 280 218 019
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 17:13
  2. [156] Przepływomierz Bosch nr ...
    Utworzone przez Foxtrot w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory