Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #211
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Sprawdź w centralce ABSu, może któryś czujnik ABS padł albo znajdziesz inny zgłoszony błąd, który Cię naprowadzi.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #212
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Mam problem z sygnałem z czujnika ABS z lewego przedniego koła, więc opiszę szczegółowo problem, mam nadzieję, że ktoś pomoże mi upewnić się, czy wina jest po stronie piasty, czy może to być jednak coś innego.
    W lipcu wymieniłem lewą przednią piastę na nową (SNR). Podczas wymiany uszkodziłem czujnik ABS, więc tydzień później założyłem nowy (Bosch). Wszystko działało ok do listopada, kiedy ABS zaczął interweniować podczas hamowania mimo braku utraty przyczepności. Czuć było mrowienie na pedale hamulca, ale mimo to dało się hamować awaryjnie. Podłączyłem komputer i wyświetliło następujące błędy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	214524d1478204620-czarna_159_sw_230km_od_daniela-20161103_182754.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	47.4 KB
ID:	224062
    Możliwe, że C1815 był stary i nie dotyczył tej sytuacji, chociaż nie mam pewności. C1800 był pewnie spowodowany słabym akumulatorem.
    O dziwo po skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy. Ten sam problem w do lutego powtórzył się jeszcze dwukrotnie. Za każdym razem po myciu samochodu. Niestety ostatnio skasowanie błędu już nic nie dało, auto zaczęło delikatnie szarpać podczas jazdy na tempomacie, a podczas hamowania delikatnie wtrącał się ABS. Przy mocniejszym hamowaniu wyskoczył błąd C1036. Dla zrozumienia co się dzieje, sprawdziłem jaką prędkość kół pokazują czujniki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres prędkości kół przed wymianą czujnika.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	31.7 KB
ID:	224063
    Akurat podczas pomiarów nie było jakiś wielkich odchyłek, piki po kilka km/h. Błąd ABS się nie pojawiał.
    Niemniej jednak postanowiłem wymienić czujnik ABS. Po wymianie zrobiło się tylko gorzej.
    Błąd wyskakuje po rozpędzeniu się do ok. 50 km/h i do tego momentu ABS szaleje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres prędkości kół po wymianie czujnika.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	30.1 KB
ID:	224065
    Stwierdziłem, że może coś źle zrobiłem przy montażu. zdjąłem nadkole, porządnie spsikałem wtyczkę kontakt sprayem i przedmuchałem sprężonym powietrzem. To samo zrobiłem z pierścieniem magnetycznym na piaście.
    Niestety na owym pierścieniu zauważyłem uszkodzenie widoczne na zdjęciu. Ten czarny materiał to nie metal czy magnez, a prawdopodobnie guma.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uszkodzenie piasty.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	30.3 KB
ID:	224064

    Najważniejsze pytanie: Na pewno piasta do wymiany, czy może to być coś innego?
    Pierścień magnetyczny w piaście raczej nie jest wymienialny?

  3. #213
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nikt nie ma żadnego innego pomysłu? Czyli tak jak sądziłem, piasta do wymiany.

  4. #214
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 2.4 TI
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam, problem podobny ... zaczęło się od kontrolki vdc invalid którą pojawiała się głównie przy hamowaniu po czym od razu gasla... działo się tak mniej więcej od tygodnia ... łącznie w sumie może że 4 razy.... dziś ruszając nad morze i po przejechaniu 10 km zapaliła się w trakcie jazdy razem z kontrolka / komunikatem abs/ hill holder ... Z pod siedzenia kierowcy zaczął wydobywać się dym stacyjka zaczęła wariowac a na powrocie doszła do tego kontrolka airbaga... pod domem sprawdziłem co to mogło być pod tym siedzeniem Ale nie zauważyłem nic stopionego spalonego A nawet ciepłego ... odpielem aku i podłączyłem ponownie ... Przejechałem się parę km wszystko poza airbagiem zniknęło i wydaje się być normalnie ... Ale z dzieckiem nad morze jechać to już strach... wczasy opłacone ... Oczywiście niedziela ... dramat

  5. #215
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Trochę odkop ale mam szybkie pytanko, prawdopodobnie będę musiał wymienić któryś z czujników abs z przodu, gdzie dokładnie jest wtyczka w, którą wpinamy przewód? Nie chodzi mi o stronę piasty tylko tą drugą, pytam bo nie wiem ile czasu uda mi się zagospodarować na wymianę i ile będzie rozbierania. Pacjent to 159 2.4

  6. #216
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Trochę odkop ale mam szybkie pytanko, prawdopodobnie będę musiał wymienić któryś z czujników abs z przodu, gdzie dokładnie jest wtyczka w, którą wpinamy przewód? Nie chodzi mi o stronę piasty tylko tą drugą, pytam bo nie wiem ile czasu uda mi się zagospodarować na wymianę i ile będzie rozbierania. Pacjent to 159 2.4
    A co się dzieje? Może trzeba wymienić czujnik na pedale sprzegla/hamulca? Koszt nieduży bo ok.30-40 zl

  7. #217
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ogólnie sytuacja w moim przypadku była taka, że czasem przy maksymalnym skręcie w prawo wyrzucalo błąd ABS, hill Holder, vdc i ASR, ale po ponownym uruchomieniu silnika błąd gasł, miałem tak z 5 razy w sumie ale od paru dni znów przy skręcie w prawo wyrzucilo wyżej wymienione bledy i tak zostało, podepne jeszcze pod kompa ale nie wiem czy mnie to jakoś naprowadzi, obstawiam uszkodzoną wiązkę w czujniku ABS.

  8. #218
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Mi wywalalo ten błąd i wymieniłem czujnik na pedale sprzęgła i jak ręką odjął jak narazie od kilku lat nie powrócił wiec może spróbuj z nim. To koszt niewielki i troszkę grzebania. Musisz się położyć na plecach pod kierownica latarka w zeby i obkrecasz go wokół osi nie pamiętam w którą stronę i wychodzi. Banalna wymiana

  9. #219
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Mi wywalalo ten błąd i wymieniłem czujnik na pedale sprzęgła i jak ręką odjął jak narazie od kilku lat nie powrócił wiec może spróbuj z nim. To koszt niewielki i troszkę grzebania. Musisz się położyć na plecach pod kierownica latarka w zeby i obkrecasz go wokół osi nie pamiętam w którą stronę i wychodzi. Banalna wymiana
    Dzisiaj podpiąłem pod komputer i mam błąd C1035 - Czujnik prędkości koła lewy przód, także rozumiem, że albo wiązka albo sam czujnik abs jest uszkodzony ?

  10. #220
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Wiązka albo czujnik. Sprawdź przewód, skoro wywala błąd przy skręcie.

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory