Strona 302 z 323 PierwszyPierwszy ... 202252292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,011 do 3,020 z 3225

Temat: Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider

  1. #3011
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    ECU dokładnie przecież wie ile paliwa powinny podawać wtryskiwacze na cykl pracy wiec sobie to pewnie pi razy drzwi po uproszczeniach przelicza i w zależności od stylu jazdy wynik jest mniej lub bardziej dokładny. Mi Brera potrafiła przekłamać od 0 do 0,5l na sto w zależności od stylu jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 20-02-2018 o 19:28

  2. #3012
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jesli tak to przy lejących wtryskiwaczach rzeczywiste spalanie moze wynoscić więcej niz wskazania.
    U mnie wszystkie byly wymieniane jakies 50-60 tys km temu.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #3013
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Mam pytanie przy okazji. W oparciu o jakie dane wyliczane jest zuzycie przez komputer? Czy po części nie sa to wskazania przeplywomierza?

    [MENTION=74144]dpar[/MENTION], Nie zauwazylem u siebie takiego zawyzania, nawet gdy wieksza czesc baku poszla na jazde miejską.

    Wszyscy tak maja? Moze to kwestia tego czy ktos robił remap? U mnie był.
    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Piszesz usterka, tylko, że już nie raz czytałem na tym forum o zawyżającym czy zaniżającym wskazanie średniego spalania komputerze.

    Poza tym spalanie realne (każde tankowanie jest przy co najmniej w połowie zużytym baku i wklepywane do Excela) jest na poziomie tych, wymienianych w tym temacie.
    No może poza spalaniem rzędu 6l, bo albo jeżdżę w mieście, albo autostrady i eski, a jak zdarzy się krajówka to raczej nie w tempie podanym na znakach

  4. #3014
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jeżeli spala Ci 1 litr wiecej niz pokazuje komputer to nie jest to normalne. Nie wydaje mi sie ze wszyscy tak mają.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #3015
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię, że wszyscy tak mają, ale że wiele osób tak ma i to w obie strony.

    Z resztą cytat z innego wątku:
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie komputer zaniżał spalanie o około 0.5 litra. Przy bardzo dynamicznej jeździe lub non stop po mieście potrafił zaniżać nawet o litr! Taki oszust.
    W 156 rozbieżności miałem jeszcze większe

  6. #3016
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Moze kwestia takich rzeczy jak tankowanie z tego samego dystrybutora i czy pod korek gdy paliwo sie przelewa, czy do pierwszego odbicia pistoletu i td. Nie wiem jak [MENTION=25095]magil[/MENTION] to sprawdzał. Mozliwe ze da sie to jakos sensownie wyjaśnić.

    Tankując z tego samego mi nigdy rozbieżność nie przekraczala 0.2 - przynajmniej wtedy gdy to liczylem.


    Ale ok. Mam nietypowa awarie w mojej Alfie. Komputer prawidlowo pokazuje zuzycie paliwa. Co z tym zrobic? xD xD xD

    Tak powaznie, rozumiem co miales na mysli.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #3017
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Nie wiem jak @magil to sprawdzał
    Cytat dotyczy czasów gdy miałem diesla, bo to był naprawdę oszust. Pamiętam taką podróż A4 Tarnów->Wrocław, gdzie stałem ponad 1h przed każdymi bramkami, całość trasy zajęła mi prawie 11h zamiast 6,5h normalnie (2013 rok), gdzie ECU pokazało coś koło 6.5-7 litrów, a rzeczywiste spalanie wyszło prawie 9!! Jak w mieście.
    Wtedy miałem hopla na punkcie diagnostyki - korekty idealne, przepływomierz dobrze wskazywał, ciśnienie doładowania się pokrywało. Kompletnie nie wiem skąd taka rozbieżność. Jeśli obliczanie zużycia paliwa jest tak dokładne jak wskazanie chwilowe spalania na komputerze to po części mamy odpowiedź Mam jednak nadzieję, że jest bardziej dokładne. Kiedyś powiedziano mi, że ECU liczy zużycie paliwa na podstawie czasów otwarcia wtryskiwaczy oraz ciśnienia paliwa. Biorąc pod uwagę, że korekty miałem zawsze naprawdę dobre, to nie wiem skąd takie przekłamanie.

    Zawsze tankuję z maksymalnie włożonym pistoletem do pierwszego odbicia, nigdy nie dolewam pod korek. To podobno niezdrowe

    Od kiedy miałem benzyny, wskazanie spalania zawsze bardzo bliskie liczonemu z dystrybutora.
    Skoro piszemy o niskim spalaniu, tutaj 2.2 JTS



    Trasa w nocy, poza miastem. Byłem zmęczony po całodniowym oczekiwaniu na narodziny syna Praktycznie bez wyprzedzania innych pojazdów. Da się, ale w normalnych warunkach takiej jazdy bym nie zniosł.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	207322d1470433992-benzynowe_szalenstwo_magil_po_raz_drugi_-imag1808.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.8 KB
ID:	242001  

  8. #3018
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skoro piszemy o niskim spalaniu, tutaj 2.2 JTS
    Trasa w nocy, poza miastem. Byłem zmęczony po całodniowym oczekiwaniu na narodziny syna Praktycznie bez wyprzedzania innych pojazdów. Da się, ale w normalnych warunkach takiej jazdy bym nie zniosł.
    Pięknie Osiągnąłem kiedyś jakimś cudem coś podobnego bo chyba 7,5/100 ale drugi raz już tak się nie odważyłem. Było ciężko, planowanie na kilkaset metrów przed Tobą, generalnie nie jazda tylko toczenie się. Ale jak widać da się? Da się

  9. #3019
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Od kiedy miałem benzyny, wskazanie spalania zawsze bardzo bliskie liczonemu z dystrybutora.
    U mnie to samo. Przykład z dzisiaj spalone paliwo według kompa 51,2l, wskazania dystrybutora do pierwszego odbicia 51,1l i co tydzień podobna sytuacja.

  10. #3020
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Tu akurat bym się nie czepiał.... 100ml na takiej ilości to kwestia czułości pistoletu, paliwko mogło się bardziej pienić itd.... jak dla mnie to są dwa identyczne wyniki
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  2. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  3. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  4. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51
  5. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory