Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Drgania na kierownicy podczas hamowania

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    udało się problem rozwiązać? Ja miałem podobnie na poprzednim zestawie tarcz- na szczęście i tak już do zmiany się nadawały więc nie było szkoda je wywalić

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak. Przeczyściłem zaciski, do tego lekko postresowałem układ hamulcowy i objawy zniknęły. Profilaktycznie poszukam jakiegoś zestawu naprawczego do moich zacisków i go zastosuję, korozja daje się im we znaki i nie chcę, żeby to się powtórzyło.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    124

    Domyślnie

    Odswieze trochę temat bo u mnie się porobilo podobnie
    Po odebraniu Alfy od mechanika gdzie robione było sprzęgło i dwumas , podczas jazdy zaczęły dochodzic dziwne odgłosy , takie jakby opony były jajowate , najbardziej odczuwalne Przy 50-70 km/h , okazało się że jedna opona była Przebita ( daleko od mechanika nie odjechalem) , założyłem dojazdowke i się jakoś dokulalem , myślałem,że to załatwi sprawę , jednak po naprawie opony odgłos pozostal... Okazalo się ,że w tylnej oponie z tej samej strony wbitą jest śruba , opona naprawiona ,felgi sprawdzone , opony też , dźwięk ustał , pojawiło się bicie, drgania odczuwalne tylko przy hamowaniu , jakby właśnie tarcza się wykrzywila , tylko pytanie od czego? Stania? Bo stała dwa tygodnie , tylko ,że wcześniej jak miałem te odgłosy to wibracji przy hamowaniu nie było , teraz odgłosy ustały , są wibracje . I pytanie , zaciski zardzewiały, zastały się? ( czyszczone w grudniu) , tarcze skrzywily? Od stania? .Zauważyłem też że podczas ruszania np po nocy przy starcie słychać taki dziwny stuk , jakby właśnie odpuszczaly hamulce czy coś podobnego...

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_159 Zobacz post
    Odswieze trochę temat bo u mnie się porobilo podobnie
    Po odebraniu Alfy od mechanika gdzie robione było sprzęgło i dwumas , podczas jazdy zaczęły dochodzic dziwne odgłosy , takie jakby opony były jajowate , najbardziej odczuwalne Przy 50-70 km/h , okazało się że jedna opona była Przebita ( daleko od mechanika nie odjechalem) , założyłem dojazdowke i się jakoś dokulalem , myślałem,że to załatwi sprawę , jednak po naprawie opony odgłos pozostal... Okazalo się ,że w tylnej oponie z tej samej strony wbitą jest śruba , opona naprawiona ,felgi sprawdzone , opony też , dźwięk ustał , pojawiło się bicie, drgania odczuwalne tylko przy hamowaniu , jakby właśnie tarcza się wykrzywila , tylko pytanie od czego? Stania? Bo stała dwa tygodnie , tylko ,że wcześniej jak miałem te odgłosy to wibracji przy hamowaniu nie było , teraz odgłosy ustały , są wibracje . I pytanie , zaciski zardzewiały, zastały się? ( czyszczone w grudniu) , tarcze skrzywily? Od stania? .Zauważyłem też że podczas ruszania np po nocy przy starcie słychać taki dziwny stuk , jakby właśnie odpuszczaly hamulce czy coś podobnego...
    Na dzień dobry proponuję sprawdzić czy masz dokręcone wszystkie koła (jak mi kiedyś po wymianie opon jednego nie dokręcili to właśnie taki objaw miałem), jeśli nie tu leży przyczyna - ponieś auto i zakręć kołem (każdym po kolei) i zobacz czy nic nie słychac, czy obraca się luźno.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie

    odświeżam temat,
    podczas hamowania np. z 120 km/h drży mi kierownica.... Tarcze założone nowe, koła zimowe lub letnie tak samo (koła wyważone), na przeglądzie nie stwierdzili jakiś problemów
    czy ktoś ma może jakieś pomysł co może być nie tak ?

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar akulu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    kupiłem teraz i mialem to samo, a klocki nowe założone, kwestia osadu na tarczy, klocek nieco szerszy niż poprzedni, przez co docierał to czego nie docierał poprzedni(rancik tarczy, robi sie takie wżłobienie)
    teraz przeszło.
    jeżeli tylko przy hamowaniu to coś z klockami, tarczami, może skrzywiona tarcza? to tylko sugestie.
    Możliwa jest też krzywa felga, bądź też wyważenie koła, albo wina samej opony... ale jak poprzednik zauważył, to by biło cały czas a nie tylko przy hamowaniu.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    W innym aucie miałem przegrzane tarcze, przez co się powypaczały i stąd było mega bicie przy hamowaniu. Także szukałbym w tarczach winowajcy - mogą być zwichrowane, mogą nie być równo zamontowane

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm
    Postów
    6

    Domyślnie

    koła wykluczam, czy to na feldze zimowej czy na letniej to samo....
    tarcze mierzyliśmy, posiadają lekkie bicie ale mieści się w normie. Na starych tarczach też już pojawiało się bicie, dlatego wymieniliśmy i szukamy możliwe innej przyczyny mhm
    Najwyżej będę je reklamował i zamontujemy jeszcze raz nowe innego producenta

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Jeżeli drżenie kierownicy występuje tylko po wciśnięciu hamulca, no to winowajca wydaje się raczej jasny - któryś z elementów układu hamulcowego. Warto poświęcić czas i sprawdzić zaciski, może któryś tłoczek nie chodzi jak powinien, nacisk klocka jest niewłaściwy i dzieją się takie rzeczy.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Odświeżę temat.

    U mnie jest jeszcze ciekawiej, Bije tak, że aż kierownica lata, ale TYLKO wtedy kiedy nie używam hamulca przez kilka minut. Potem po kilku lekkich hamowaniach wszystko jest ok.
    Nie jest istotne z jakiej prędkości i jak mocno wciskam hamulec. Jeżeli jeżdzę sobie cały czas po mieście, często używam hamulca to nic się nie dzieje.

    Tarcze swieżo przetoczone, zaciski chodzą lekko, nic się nie haczy. Było to robione już po pierwszych objawach jako główne podejrzenie.
    Felgi i opony raczej nie, bo raz że biłoby cały czas, a dwa, że na letnich i zimowych jest tak samo.

    Zawieszenie bez luzów, geometria ustawiona.

    Po mieście jest to nieodczuwalne praktycznie, ale już na ekspresówce robi się niebezpiecznie, bo po kilku minutach bez hamowania nawet przy delikatnym wciśnięciu hamulca bije, aż wiburje kierownica i odruchowo odpuszczam. Nie czuję żeby auto ściągało przy hamowaniu itp. Co ciekawe, jak wykonam ze 3-4 delikatne hamowania to potem bicie ustaje aż do momentu kiedy znowu będzie okres kilku minut bez używania hamulca.

    Pacjent 159 sw 1,9 jtd manual

Podobne wątki

  1. Buczenie podczas hamowania
    Utworzone przez Pietrek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:27
  2. V6 - gaśnie podczas hamowania
    Utworzone przez chmielo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:17
  3. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  4. Stukanie podczas hamowania
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 19:03
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory