Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 157

Temat: Czujniki parkowania problemy

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał macinek102 Zobacz post
    Kolego nie zgodzę się z tobą, u mnie rozdziela na 3 strefy niezależnie, tam gdzie widzi przeszkodę to mruga, wjeżdżają tyłem do garażu przy bramie mrugają zewnętrzne a środek jest "jest czysty". To że ktoś mógł mieć inaczej, mogło oznaczać inną wersję centralki ( sam zastanawiają się nad ori na przód przeszukałem set stron i spotkałem się z kilkoma centralkami na przód i kilkoma na oba zderzaki - odpuściłem ,gdyż w polifcie nie miałem wiązki elektrycznej ) natomiast u mnie tak jest. Zresztą zawsze można to sprawdzić, aktywując w MES, jeżeli komuś nie będzie to pasowało, usunie wyświetlacz
    no tak, ale zeby aktywowac w mes to w przypadku kolegi ktory pytal,trzeba najpierw kupic centralke, czujniki/wiazki lub caly zderzak dorobic wiazki w aucie i wtedy sie okaze... serio ma to twoim zdaniem sens?
    jadac do tylu i tak nikt raczej nie spoglada na wyswietlacz - nawet jesli w niektorych centralkach tak to dziala jak piszesz,to mala z tego wartosc, a koszt dołożenia ori i zakres roboty jest kilkakrotnie wyzszy od tego dla zestawu uniwersalnego. moim zdaniem jak ktos nie ma wiazek z tylu to zdecydowanie nie warto

  2. #112
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Do tego dochodzi też problem montażu ori czujników do zderzaka, który nie posiada uchwytów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #113
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Dzięki za tak liczne odpowiedzi. To teraz co możecie polecić z zamiennikow? Valeo tak jak pisalem czy jest coś lepszego ?

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

    Domyślnie

    Czołem! Nie działają mi czujniki parkowania z tyłu (Julka 2011) mam czujniki fabryczne przód i tyl. Przód działa normalnie, tył nie, światła cofania się pala,. Czujniki przetarte, jakieś pomysły? Czy kable od czujników idą tymi wiązkami w klapie które się przecierają(wariuje mi wycieraczka i nie działa zamek klapy) , dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  5. #115
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dzięki za tak liczne odpowiedzi. To teraz co możecie polecić z zamiennikow? Valeo tak jak pisalem czy jest coś lepszego ?

    Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka



    Możesz też porzeźbić i dołożyć oryginalne mocowania z używanego zderzaka.

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ohapara Zobacz post
    Czołem! Nie działają mi czujniki parkowania z tyłu (Julka 2011) mam czujniki fabryczne przód i tyl. Przód działa normalnie, tył nie, światła cofania się pala,. Czujniki przetarte, jakieś pomysły? Czy kable od czujników idą tymi wiązkami w klapie które się przecierają(wariuje mi wycieraczka i nie działa zamek klapy) , dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
    chyba powinieneś pytać na forum Giulietty? w 159 ori system działał tak, że jak którykolwiek czujnik nie działał (a nawet głośniczek), to cały system się wyłączał, wg tego co piszesz w Giulietcie jest całkiem inaczej.

    jak mogłyby kable do PDC iść do klapy - po jaką cholerę? a z resztą sprawdź sobie na schematach - w podwieszonym wątku na forum Giulietty o schematach itp, jest do ściągnięcia zestaw pdfów ze schematami/opisami i rysynkami jak poprowadzone są wiązki od konkretnych obwodów. poszukaj sobie. zakładałbym raczej że któryś czujnik nawalił bądź wtyczka nie kontaktuje. najlepiej podłączyć się kompem lub komórką do OBD i zobaczyć jaki błąd pokazuje.
    FYI, w mojej pierwszej 159 sporadycznie system zgłaszał błąd, jak w końcu podłączyłem komp, to dowiedziałem się który konkretnie, na początek wyjąłem wtyczkę, prysnąłem kontak sprayem, kilka razy włożyłem i wyciągnąłem żeby styki się przeczyściły, od tego czasu problem już nigdy nie wystąpił.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #117
    Użytkownik Świeżak Avatar Ohapara
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Trójmiasto / Brodnica
    Auto
    Bella 159 1.9jTDM była/ Giulietta 1,4 TB była/ Mito 1.4 t-jet Jest!
    Postów
    72

    Domyślnie

    No patrz, nie zwróciłem uwagi że wątek dot 159, tym nie mniej dzięki za obszerny post [emoji106]

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Włączyłem w AlfaObd pokazywanie przeszkód na wyświetlaczu, bo było disabled.
    Nie działa to jak należy, bo zapala się tylko jeden pasek, ten zaraz za autem, niezależnie od pozycji i odległości od przeszkody.
    O co chodzi?
    Mam czujniki tylko z tyłu i dzwiękowo działają poprawnie.

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Włączyłem w AlfaObd pokazywanie przeszkód na wyświetlaczu, bo było disabled.
    Nie działa to jak należy, bo zapala się tylko jeden pasek, ten zaraz za autem, niezależnie od pozycji i odległości od przeszkody.
    O co chodzi?
    Mam czujniki tylko z tyłu i dzwiękowo działają poprawnie.
    Temat był poruszany, masz "przedlifta" i starą centralkę. W polifcie pokazuje na strefach.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2127201
    Ostatnio edytowane przez macinek102 ; 05-04-2019 o 18:59

  10. #120
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ok, dzięki za info.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czujniki parkowania
    Utworzone przez cyrix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 13:03
  2. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  3. [159] Czujniki parkowania
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:49
  4. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  5. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory