Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14521
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    ale ten mój biedny, ale cały czas działający Focus w benzunie 1.6 z 400.000 na blacie skrzynie ma o 1000% lepiej działającą jak w tym stylistycznym cudzie.
    Mój tata ma takiego, 1.6 100 koni, od nowości, obecny przebieg to około 90 tyś. km. Jeśli ta skrzynia w Inwestora Foce po przelocie 400k km pracuje lepiej niż w Alfie to gratuluję wyboru egzemplarza (Alfy).

  2. #14522
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A najbardziej mnie wkurza, że tacy ludzie nie przyznają się do błędu, tylko wady swojego strucla przerzucają na wszystkie modele albo nawet całą markę.

  3. #14523
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dwie możliwości. Prowokacja albo egzemplarz za 15 000 zł.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14524
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jest jeszcze trzecia: za trzydzieści od alfoholika. Co by tłumaczyło też brak sprawdzenia stanu auta przed zakupem.

  5. #14525
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Polski salon, 2009. 234.000 na blacie. Samochód sąsiada lat 65.... Garażowany codziennie od godz. 15.00 do 7.00 następnego dnia. Czarny, myty to tydzień, wiadomo.... Każda pierdoła - do naszego znajomego mechanika. Części zawsze z górnej półki - nierzadko oryginały. Poprzedni właściciel tzw. "esteta" - z pierdołą zaraz leciał i wymieniał. W 2017 roku powiedział "dość". Znam historię tego samochodu,Tak ! jest piękny - będę w niego inwestował tyle ile będzie trzeba. Ale zrozumcie na Boga, że poza linią nadwozia to ten samochód jest po prostu wykonany po najmniejszej linii oporu. Kolegę z foką z 2002 i 90kkm na blacie chętnie zaproszę na przejażdźkę moją foką 1.6 z 400.000 kkm. Przy okazji stawiam dobry obiad w dobrej knajpie :-)

    Aby rozładować sytuację... [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 to naprawdę świetnie wyglądający samochód - dzieło sztuki pod względem stylistycznym. Reszta to badziewie , które zostało przykryte właśnie tym "odlotowym ciuchem". Najważniejsze, że moją druga połówka jest zadowolona. Jak postrzegam to auto inaczej.... jak człowiek , który pracuje w tzw. "branży". Cudne jest, ale jest szrotem nad szroty....

    Aaaa... jeśli będę miał zainwestować nawet ten badziew 20 koła... to to zrobię....

  6. #14526
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    To kiedy i gdzie? Wziąć ojca Fokę, czy mojego włoskiego szrota?

  7. #14527
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Aaaa... jeśli będę miał zainwestować nawet ten badziew 20 koła... to to zrobię....
    Ale po co... kup fokę! Jakbym ja miał badziewiem jeździć, to kupiłbym tego Forda i się nie męczył. Słyną z doskonałego zabezpieczenia antykorozyjnego, prostego i trwałego zawieszenia, nadto mają doskonałe silniki TDCI. Po co uprawiać masochizm i narzekać?! Sprzedasz alfę i kupisz sobie takie dwa. Jeśli poprzedni właściciel chuchał i dmuchał, to sanki zardzewieć musiały z dnia na dzień. Raz zaparkowałeś na dworze, rosa była, wilgoci złapały i poszło... Drzwi jak nie przesmarujesz raz na dzień, to będą skrzypieć jak stara wersalka w podmiejskim domu publicznym. No i to tandetne zawieszenie rodem z taczki, które skrzypi jakby się jakąś Nysą jechało. W Focusie znajdziesz doskonałej jakości drewno, skórę i aluminium na desce rozdzielczej.
    Pomyśl - ten samochód wykończył już jednego właściciela, a ty jeszcze karzesz nim żonę!

  8. #14528
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ale po co... kup fokę! Jakbym ja miał badziewiem jeździć, to kupiłbym tego Forda i się nie męczył. Słyną z doskonałego zabezpieczenia antykorozyjnego, prostego i trwałego zawieszenia, nadto mają doskonałe silniki TDCI. Po co uprawiać masochizm i narzekać?! Sprzedasz alfę i kupisz sobie takie dwa. Jeśli poprzedni właściciel chuchał i dmuchał, to sanki zardzewieć musiały z dnia na dzień. Raz zaparkowałeś na dworze, rosa była, wilgoci złapały i poszło... Drzwi jak nie przesmarujesz raz na dzień, to będą skrzypieć jak stara wersalka w podmiejskim domu publicznym. No i to tandetne zawieszenie rodem z taczki, które skrzypi jakby się jakąś Nysą jechało. W Focusie znajdziesz doskonałej jakości drewno, skórę i aluminium na desce rozdzielczej.
    Pomyśl - ten samochód wykończył już jednego właściciela, a ty jeszcze karzesz nim żonę!
    Nie miałeś nigdy foki... to jest pewne... zawieszenie proste.... nie jechałeś.Ja tu nie mówię o TDCI... tylko o marnej benzynce. Chcesz się licytować pomiędzy 1.6 w benzynie a super hiper bennzyniakiami w 159 ? Po taniości, badziewie fajne na 100.0000kmNo wież przestań..... Mam fokę, a6 z 2013 roku, w221 , powtarzam jako użytkownik x x x aut .... alfa jest piękna, ale to taka pudrowana blondyna.... szrot nad szroty EOT z mojej strony. Mam prawo do własnego zdania ? Czy nie ? Hej !

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    To kiedy i gdzie? Wziąć ojca Fokę, czy mojego włoskiego szrota?
    Średno raz na miesiąc jestem w Wawie. Podjadę. Jeśli chcesz to reszta na PW.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 01-09-2017 o 23:21

  9. #14529
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Masz/miałes x x x aut -> czyli mega doświadczenie, kupując dupowóz tytułujesz się jako "inwestor". I wpieprzyłeś w Alfę "malinę", która skrzypi, ale sąsiad kupił ją w salnie, i kurwił, ale Ty ją kupiłeś. A ha.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Średno raz na miesiąc jestem w Wawie. Podjadę. Jeśli chcesz to reszta na PW.
    Czemu na PW? Bierz sztrucla (159) i wpadaj na zlot, każdy z nas ma 2-3 linki w bagażniku, jeśli coś pieprznie to pomożemy.

  10. #14530
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie.... przypomina mi się walka `ala Atari vs Commodore.... Amiga vs Atari ST..... Ja tylko wyrażam swoje zdanie jako człowiek, który ma do czynienia z autami w szerokim tego słowa zakresie. Kobiecie się podobało, z nią się nie dyskutuje..... Mogę w to cacko wrzucić i z 20 koła. mi to tito. Wyrażam tylko swoje zdanie. Mam prawo ? A wpaść na zlot czego ? Userów 159 aby co ? Pootwierać maskę ? Tak jak u mnie pod Lidlem robią z BMW ? To jest tak samo z Alfą ? Powymieniać się doświadczeniami ? W XXI wieku ? 44 lata na karku.... w tym starczym wieku wyobraź sobie , że są lepsze i ważniejsze w życiu rzeczy....
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 01-09-2017 o 23:40

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory