Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Kwasny smrodzik

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie Kwasny smrodzik

    Witam
    Kilka dni temu zauwazylem, ze przy porannym odpalaniu samochodu, gdy klima jest wylaczona, z nawiewow wydostaje sie nieprzyjemny kwasny zapach. Zrobilem przeglad klimy: ozonowanie, wymiana filtra kabinowego oraz uzupelnienie czynnika (brakowalo okolo 100g). Niestety rano znow pojawil sie ten kwasny smrod. Zapach wystepuje tylko rano i przez kilka minut, pozniej znika.
    Co to moze tak smierdziec?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    A czy po jeździe z włączoną klimą, gasisz od razu samochód ?
    Po jeździe na klimie przed zgaszeniem silnika, powinno się ją wyłączyć i podkręcić obroty wentylatora, bo wraz z zimnym powietrzem zbiera się w kanałach wilgoć i powinno się to przedmuchiwać.
    Po nocy ta wilgoć, może dawać taki właśnie nieprzyjemny zapach.
    Ostatnio edytowane przez tomio ; 26-05-2014 o 13:17 Powód: literówka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Przecwicze temat i zobacze czy to pomoze.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomio Zobacz post
    Po jeździe na klimie przed zgaszeniem silnika, powinno się ją wyłączyć i podkręcić obroty wentylatora, bo wraz z zimnym powietrzem zbiera się w kanałach wilgoć i powinno się to przedmuchiwać.
    Słusznie, brzmi to sensownie... ale kto tak robi ? U mnie klima na Full Auto non stop i nawet kompresora nie wyłączam w zimie.

    Poczekać na nawiewy, poczekać na turbo i z samochodu wysiadasz po 15 minutach

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Słusznie, brzmi to sensownie... ale kto tak robi ? U mnie klima na Full Auto non stop i nawet kompresora nie wyłączam w zimie.

    Poczekać na nawiewy, poczekać na turbo i z samochodu wysiadasz po 15 minutach
    Ale tego się nie robi cały czas, tylko gdy auto ma stać kilka godzin zgaszone, np. na noc.
    Ja tak właśnie robię, zanim wychłodzę turbinkę, to zawsze i nawiewy sobie w tym czasie pracują.
    Poza tym zawsze zanim dojadę do celu, to chwilę wcześniej już wyłączam klimę aby temp. w środku auta trochę się zrównała z tą z zewnątrz.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Patrząc na to ile jest rzeczy "do zrobienia" przed zgaszeniem auta to przydałby się przycisk typu "Turn off procedure", który to po wyciągnięciu klucza i wyjściu z samochodu chłodził turbo, wietrzył klimę, zamykał szyby i dach... i cośtam jeszcze by się znalazło
    Do tego jeszcze żeby to wszystko było konfigurowalne, żeby użytkownik decydował co ma się zawierać w tej procedurze, ile ma trwać itd

    No i jeszcze "turn on procedure" rozgrzanie silnika, wychłodzenie wnętrza latem lub ogrzanie zimą... wszystko sterowanie ze smartfona na kilka minut przed wejściem do auta!

    Marzenia ściętej głowy
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Patrząc na to ile jest rzeczy "do zrobienia" przed zgaszeniem auta to przydałby się przycisk typu "Turn off procedure", który to po wyciągnięciu klucza i wyjściu z samochodu chłodził turbo, wietrzył klimę, zamykał szyby i dach... i cośtam jeszcze by się znalazło
    Do tego jeszcze żeby to wszystko było konfigurowalne, żeby użytkownik decydował co ma się zawierać w tej procedurze, ile ma trwać itd

    No i jeszcze "turn on procedure" rozgrzanie silnika, wychłodzenie wnętrza latem lub ogrzanie zimą... wszystko sterowanie ze smartfona na kilka minut przed wejściem do auta!

    Marzenia ściętej głowy
    Może własnie taka będzie nowa giulia

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Patrząc na to ile jest rzeczy "do zrobienia" przed zgaszeniem auta to przydałby się przycisk typu "Turn off procedure", który to po wyciągnięciu klucza i wyjściu z samochodu chłodził turbo, wietrzył klimę, zamykał szyby i dach... i cośtam jeszcze by się znalazło
    Do tego jeszcze żeby to wszystko było konfigurowalne, żeby użytkownik decydował co ma się zawierać w tej procedurze, ile ma trwać itd

    No i jeszcze "turn on procedure" rozgrzanie silnika, wychłodzenie wnętrza latem lub ogrzanie zimą... wszystko sterowanie ze smartfona na kilka minut przed wejściem do auta!

    Marzenia ściętej głowy
    Do chłodzenia turbiny zawsze można zamontować Turbo timer
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Tak... tylko jeszcze żeby dało się zaprogramować od razu klimę zeby wtedy się wyłączała i przedmuchała
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    I żeby sprzęgło się samo wciskało
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory