Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #2211
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Moim zdaniem gra nie warta świeczki, bo może się zdarzyć, że również w czasie jazdy zasilanie spadnie poniżej 13,4 V co ci odłączy światła, albo spowoduje okresowe ich wyłączanie.
    Dopóki moduł jest zasilany to nie zgasną nawet jak napięcie spadnie poniżej 13,4V. Dopiero jak dojdzie do przerwy w zasilaniu modułu (wyłączenie zapłonu) to ledy zgasną. Bynajmniej ten moduł działa tak, że liczy się przekroczenie progu napięcia. Potem możesz mieć 12V a i tak będzie świecić dopóki nie wyłączysz silnika

    Co kto lubi - mnie osobiście do szału doprowadzają ledy, które zapalają się od razu po włączeniu zapłonu, potem w chwili rozruchu gasną, potem znów się zapalają żeby po chwili zgasły jak włączę światła mijania bo np pada
    Ostatnio edytowane przez kamil_pk ; 29-03-2018 o 21:59

  2. #2212
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ten moduł działa tak, że liczy się przekroczenie progu napięcia. Potem możesz mieć 12V a i tak będzie świecić dopóki nie wyłączysz silnika
    Możliwe. Na rynku zdarzają się jednak moduły wyłączające światła po spadku napięcia w instalacji co skutkuje zabawnym mruganiem światłami w rytm muzyki, w momencie gdy ktoś postanowił również zamontować sobie porządną tubę basową w bagażniku.


    Co kto lubi - mnie osobiście do szału doprowadzają ledy, które zapalają się od razu po włączeniu zapłonu, potem w chwili rozruchu gasną, potem znów się zapalają żeby po chwili zgasły jak włączę światła mijania bo np pada
    Ludzie to mają powody do frustracji...

    A tak na marginesie, to u mnie zapalają się na chwilę po włączeniu zapłonu, a po uruchomieniu silnika już nie gasną (chyba, że włączą się światła, ale przecież tak to ma działać). Tak jak na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=lnQsi8Zh_WU
    Widzę, że chyba zmieniły się przepisy w tej kwestii, bo kiedyś światła DRL miały się zaświecać po uruchomieniu silnika. Obecnie widzę, że przy zapłonie.

  3. #2213
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ten moduł działa tak, że liczy się przekroczenie progu napięcia. Potem możesz mieć 12V a i tak będzie świecić dopóki nie wyłączysz silnika
    Możliwe. Na rynku zdarzają się jednak moduły wyłączające światła po spadku napięcia w instalacji co skutkuje zabawnym mruganiem światłami w rytm muzyki, w momencie gdy ktoś postanowił również zamontować sobie porządną tubę basową w bagażniku.


    Co kto lubi - mnie osobiście do szału doprowadzają ledy, które zapalają się od razu po włączeniu zapłonu, potem w chwili rozruchu gasną, potem znów się zapalają żeby po chwili zgasły jak włączę światła mijania bo np pada
    Ludzie to mają powody do frustracji...

    A tak na marginesie, to u mnie zapalają się na chwilę po włączeniu zapłonu, a po uruchomieniu silnika już nie gasną (chyba, że włączą się światła, ale przecież tak to ma działać). Tak jak na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=lnQsi8Zh_WU
    Widzę, że chyba zmieniły się przepisy w tej kwestii, bo kiedyś światła DRL miały się zaświecać po uruchomieniu silnika. Obecnie widzę, że przy zapłonie.

  4. #2214
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    A tak na marginesie, to u mnie zapalają się na chwilę po włączeniu zapłonu, a po uruchomieniu silnika już nie gasną (chyba, że włączą się światła, ale przecież tak to ma działać). Tak jak na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=lnQsi8Zh_WU
    Widzę, że chyba zmieniły się przepisy w tej kwestii, bo kiedyś światła DRL miały się zaświecać po uruchomieniu silnika. Obecnie widzę, że przy zapłonie.
    Tak się dzieje, gdy zasilanie dziennych jest podłączone pod zasilanie wstępnej pompy paliwa (jak na filmie). Nie sądzę, żeby ktoś się do tego przyczepił. Też myślałem o dołożeniu przekaźnika wykrywającego napięcie ładowania, ale odpuściłem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #2215
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Tak się dzieje, gdy zasilanie dziennych jest podłączone pod zasilanie wstępnej pompy paliwa (jak na filmie). Nie sądzę, żeby ktoś się do tego przyczepił.
    U mnie się nie przyczepiają. Dla diagnosty ważne, żeby po uruchomieniu silnika DRL się włączył, wyłączył po włączeniu świateł i zgasł po wyłączeniu silnika. To, że mrugnie przy zapłonie nie zwraca jego uwagi.
    Zapalanie świateł po zapłonie, nie jest też warunkiem koniecznym, a jedynie warunkiem dopuszczalnym. Także działanie takie jak na filmie jest zgodne z przepisami.

  6. #2216
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Pomijając zasadę działania to zastanawiam sie dlaczego te ledy z filmiku świecą mu na zoltawo. Mam te same lampy i przeciwmgielna jest też na LEDzie i swieci jak światło ksenonowe

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #2217
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Pomijając zasadę działania to zastanawiam sie dlaczego te ledy z filmiku świecą mu na zoltawo. Mam te same lampy i przeciwmgielna jest też na LEDzie i swieci jak światło ksenonowe

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ponieważ kupiłem wersję z przeciwmgielnym żółtym, taka mi się bardziej podoba
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #2218
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ponieważ kupiłem wersję z przeciwmgielnym żółtym, taka mi się bardziej podoba
    i najwazniejsze spelnia swoje zadanie. bo wszystko powyzej 4300k robi przed toba biała sciane we mgle

  9. #2219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    jest gdzieś jakaś instrukcja podłączenia DuoLight'a DL23 w AR159? Czy przy zamówieniu dodają jakiś papier?

  10. #2220
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przy zamówieniu dodają, ale i tak trzeba na czuja robić.

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory