Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Temat: TBI - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    poczekałbym do wiosny jak zmienisz na letnie opony - u mnie w TBi (Z resztą w Giulietcie też) mamy Continentale TS850 i one dają przy hamowaniu silnikiem przy prędkości 60km/h do 50km/h właśnie taki efekt jak najechanie na linię na autostradzie. Ogólnie mają ostry bieżnik i też jest taki dziwny szum przy przyspieszaniu w obu autach. Na letnich oponach te efekty znikają w obu autach.
    Więc Ty masz najprawdopodobniej wyząbkowane opony. Ale one wtedy powinny szumieć cały czas. Te wibracje przy odpowiednich obrotach są na 90% od dwumasu. Tylko, że podejrzewam poprzedni post dotyczy JTDM...

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Więc Ty masz najprawdopodobniej wyząbkowane opony. Ale one wtedy powinny szumieć cały czas. Te wibracje przy odpowiednich obrotach są na 90% od dwumasu. Tylko, że podejrzewam poprzedni post dotyczy JTDM...
    na pewno nie- taki efekt w obu autach jest od nowości opon i się nie zmienia. po prostu te opony mają taki głupi bieżnik i ogólnie są bardzo głośne, choć dość skuteczne w trudnych warunkach - coś za coś, ale ich juz bym drugi raz nie kupił.
    wyząbkowane opony to znam, bo dostałem "super 8mm bieżnika" używki kiedyś z felgami i szybko kupiłem nówki opony bo na tamtych nie dało się jeździć (efekt dźwiękowy jak uszkodzone łożysko piasty - szczególnie odczuwalne było na zakrętach i rondach)

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Witam. Panowie i jak z tematem?ktoś ruszył do przodu? Czy porostu TTTM

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Witam! Mam też takie wibracje jak koledzy z początku tematu. Obroty w granicach między 2300,2400 do ok. 2000 wibracje są bardzo delikatne,ale wyczuwalne oczywiście przy hamowaniu silnikiem lub puszczeniu pedału przyspieszenia. Wydaje mi się że to może być coś ze skrzynią...?
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja mam to samo ale mało wyczuwalne. Niby się nie nasila ale już jestem teoretycznie umówiony na demontaż skrzyni i wymianę łożysk (3 i 2 zaczynają jęczeć lekko). Przy okazji pewnie wpadnie nowy dwumas bo już podczas zakupu auta było to odczuwalne. Jeśli wibracje zaczynasz odczuwać na postoju, przy wciśniętym sprzęgle to skrzynia odpada całkowicie. Poza tym, jeśli one występują dodaj lekko gazu. Dwumas powinien się wtedy inaczej ustawić i wibracje mogą zniknąć.

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie, że w niższych temperaturach te drgania są silniejsze. Dodatkowo mam to klepnięcie przy gaszeniu bez sprzęgła. Przeguby nie wykazują luzów, skrzynia też nie. Dlatego też skłaniam się w stronę koła dwumasowego.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przegub kręci się zawsze z tą samą prędkością, niezależnie od obrotów silnika. Więc to odpada całkiem.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Panowie u mnie wraz z zakończeniem mrozów temat wibracji się skończył czyli pewno na mrozie gumy w poduszkach twardnieją tak czy siak jest spokój. Pozdrawiam.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Też mam wrażenie że jest lepiej po ustaniu mrozów. To jednak nie zmienia faktu że problem będzie się powtarzać. Zima jest co roku. Może ktoś wpadnie na pomysł co może być tego przyczyną.

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek81 Zobacz post
    W moim przypadku to jest poduszka od strony rozrządu. Proponuję na zapalonym silniku podwadzić ją lekko - ja mam dokładnie ten dźwięk i to jest na 98% to. Chyba wymienię wszystkie poduchy.

    PS. TBI też ma tą poduchę.
    Jaki dźwięk? To ktoś ma oprócz drgań jakieś efekty dźwiękowe?

Podobne wątki

  1. Terkotanie podczas hamowania silnikiem 2,4 JTD
    Utworzone przez Marcell69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 10:50
  2. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  3. Stuki podczas hamowania silnikiem, JTD 16V
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:09
  4. [156] Rzegotanie podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 14:30
  5. [164] Dymi podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez bladx w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory