Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: TBI - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

  1. #41
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A poza tym, skoro zblokowałeś poduszkę to nie dziw się, że powstały wibracje. Zawieszenie silnika pracuje i tłumi drgania cały cały czas, ustawione w pozycji, do jakiej zostało zaprojektowane.

    Miałem tą poduszkę uszkodzoną w 1.9 JTDm (pękła, wyciekł olej) i nie było żadnych wibracji. Jedynie mocniejsze uderzenie przy odpalaniu.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Panowie tak się składa że ja założyłem ten wątek i faktycznie miałem na celu tylko użytkowników TBI.
    Co do moich problemów chyba już wiem co to było i tanio nie będzie
    Pierdyknęła mi turbina w benzyniaku przy 130k km... ciekawe, najpóźniej w piątek będę wiedział czy to było to jak odbiorę auto od mechanika, wnoszę po tym że jak nie było turbo to dopiero były wibracje przy hamowaniu silnikiem
    Tylko mi nie mówcie że w dieslu jest taka sama turbina bo nie jest!
    Wstępny koszt co już wiem to jakieś 1200 pln razem z naprawą turbiny, ja olej wymieniałem co 10-12k ale od 112k km, wcześniej było co 30k km tego jestem prawie pewien.
    Znaleziono nagar w kanałach olejowych do turbiny coś to mówi, zrzucam jeszcze miskę i sprawdzam smoka zobaczymy.
    A tak przy okazji poduchy pod silnikiem wymieniałem wcześniej i nie wiele pomogło tak nawiasem uszkodzone turbo mogło rozbić poduchy wedle mnie.
    Tym czasem od piątku bujam się autobusem,
    Pozdrawiam

  3. #43
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    1200 zł za regenerację turbo + robota? Montują plastikowe turbo?

    Ja mam turbo po regeneracji. Zresztą jeśli to turbo powodowałoby te drgania, to rozleciałoby się momentalnie i drgania nie zależałyby od prędkości obrotowej silnika.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 07-03-2018 o 20:17

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Jak powiedziałem zobaczę jak auto odbiorę

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    A ja się od paru miesięcy zastanawiam, co tu tak wyje przy hamowaniu w okolicach 120 oraz 60-50 kmph, ale widzę, że to pospolita przypadłość TBI.
    U mnie to samo dzieje się i na zimówkach [17''] i na letnich [18''].
    Nie jest zależne od biegu, nie jest zależne od obrotów (testowane na II i III). Nie występuje na luzie.
    Dźwięk i wrażenia dokładnie jak pisaliście - najechanie na baranka na autostradzie. Może nie tak intensywne, ale jednak niepokoi, bo w żadnym innym wozie się z tym nie spotkałem...
    Turbo to moim zdaniem nietrafiony strzał. Też myślałem o poduchach, które wpadają w dziwny rezonans.
    1. Czy jest ktoś kto wymieniał je wszystkie?
    2. Ile ich jest?
    3. Jaki koszt / szt?

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Poduszki to zły trop. Przecież TBi samo z siebie nie generuje aż takich wibracji. Po za tym to łatwo zdiagnozować przy zapalaniu.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryzu Zobacz post
    Panowie tak się składa że ja założyłem ten wątek i faktycznie miałem na celu tylko użytkowników TBI.
    Co do moich problemów chyba już wiem co to było i tanio nie będzie
    Pierdyknęła mi turbina w benzyniaku przy 130k km... ciekawe, najpóźniej w piątek będę wiedział czy to było to jak odbiorę auto od mechanika, wnoszę po tym że jak nie było turbo to dopiero były wibracje przy hamowaniu silnikiem
    Tylko mi nie mówcie że w dieslu jest taka sama turbina bo nie jest!
    Wstępny koszt co już wiem to jakieś 1200 pln razem z naprawą turbiny, ja olej wymieniałem co 10-12k ale od 112k km, wcześniej było co 30k km tego jestem prawie pewien.
    Znaleziono nagar w kanałach olejowych do turbiny coś to mówi, zrzucam jeszcze miskę i sprawdzam smoka zobaczymy.
    A tak przy okazji poduchy pod silnikiem wymieniałem wcześniej i nie wiele pomogło tak nawiasem uszkodzone turbo mogło rozbić poduchy wedle mnie.
    Tym czasem od piątku bujam się autobusem,
    Pozdrawiam
    A więc trafiłeś na standardowy problem TBI. U mnie również turbo z tego samego powodu padło (za kadencji poprzednika, wymienione na ORI). Ja wymieniłem przewody smarujące, śrubę z sitkiem i nic się nie zmieniło. U mnie drgania są delikatne. Auto ma 170 tys. przebiegu, ale jak miało 130 to drgania również występowały. Nie tędy droga .

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    A więc trafiłeś na standardowy problem TBI. U mnie również turbo z tego samego powodu padło (za kadencji poprzednika, wymienione na ORI). Ja wymieniłem przewody smarujące, śrubę z sitkiem i nic się nie zmieniło. U mnie drgania są delikatne. Auto ma 170 tys. przebiegu, ale jak miało 130 to drgania również występowały. Nie tędy droga .
    Szybkie pytanie czy po tych zabiegach nie miałeś problemów już z turbo? Wibracje pies trącał.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryzu Zobacz post
    Szybkie pytanie czy po tych zabiegach nie miałeś problemów już z turbo? Wibracje pies trącał.
    Problemów nigdy nie miałem. To było tak, że kupiłem auto, w którym padło turbo, bo chyba zatkały się przewody smarowania (tam jest taka śrubka z sitkiem, przez które płynie olej). Auto miało wtedy niecałe 90 tys. Turbo wstawili ORI. I jak kupiłem samochód to normalnie jeździłem nic nie robiąc i dopiero przy 140 tys. wymieniłem ten przewód z sitkiem (profilaktycznie) i czyszczona była miska olejowa, w której jak się okazało, gnoju było mnóstwo. I to wszystko skutek wymiany oleju przez poprzedniego właściciela zgodnie z instrukcją (auto jeździło w leasingu). Ja wymieniam co 10 tys. W tej chwili mam prawie 170 tys. i odkąd jeżdżę tym samochodem to nie miałem żadnych problemów z doładowaniem. A tu chodzi o to, że w tej śrubie przy przewodach, przy rzadkiej wymianie oleju to sitko się zatyka. Jest inaczej niech mnie ktoś poprawi.

  10. #50
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dobrze prawisz. Przy częstych wymianach oleju ja wątpię w zasadność montowania tego sitka.

Podobne wątki

  1. Terkotanie podczas hamowania silnikiem 2,4 JTD
    Utworzone przez Marcell69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 10:50
  2. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  3. Stuki podczas hamowania silnikiem, JTD 16V
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:09
  4. [156] Rzegotanie podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 14:30
  5. [164] Dymi podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez bladx w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory