Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Regeneracja wahaczy

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Mam to samo. Wracam z przeglądu i mówię górny lewy wahacz do wymiany. I słyszę, ile jeszcze do tego grata będziemy dokładać. Tu olej, jakieś filtry, teraz wahacz! A drogie to? Na nic tłumaczenie, że o każde auto trzeba dbać. Dopiero po wymianie alternatora stwierdziła, że jednak niech zostanie skoro tyle już w nim zrobione. Ale jeszcze jej nie mówiłem o kolektorze, egr hehe. Normalnie się boję

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Ja mam pewną zasadę, kobieta nie ma mocy decyzyjnej w sprawie mojego auta. Może doradzić wizualnie ale wtedy gdy pytam;-) Podobnie ja się nie wtracam do jej gotowania itd;-)
    Dopóki nie usłyszy o równouprawnieniu
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Gotowanie to przykład też lubię coś prostego ugotować ale stricte to zajęcie kobiety (u mnie w związku) bo ona zna się na tym lepiej i nie wtrącam się jej czemu robi tak czemu nie inaczej o dlaczego to tyle kosztuje. Inny przykład np malowanie paznokci tez akurat malujesz?;p Wiadomo trochę uogólnienia ale wiesz o co chodzi. Jeśli kobieta nie interesuje się motoryzacją bardziej niż zwykłe kobiety to dlaczego ma decydować w czymś w czym facet jest lepszy. Sam się trochę żalisz i się dziwisz co napisałem
    Wracając do tematu bo się robi off top, osobiście uważam, że warto po testować takie regenerowane wahacze. Górny prawy zmieniałem już 3 razy w ciągu 4 lat. Trw, hart (tutaj batalia z gwarancją), znowu trw ale jakiś inny bo jeszcze stary mam. Sporo czasu poświęconego, jazd do mechanika, nerwów z gwarantem. Na tej podstawie oraz dobrej opinii ludzi korzystających z regenerowanych kiedyś się skusze z ciekawości pewnie na taki.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Hopie no właśnie równouprawnienie, co ja poradzę że akurat zarabia dwa razy więcej ,co mam jej zabronić albo kazać się zwolnić? Wiem że mogę i ja się postarać ale w moim mieście to nie możliwe ona miała fart ha ha. A jak szukaliśmy auta (szukałem ) to mało być wyjątkowe=ładne i jest więc musi rzucić groszem. Ja robię w budrzetówce bida panie.
    A tak na serio to sobie radzę no i chyba starczy bo to nie temat na to wywalą nas zaraz.
    POZDRAWIAM.
    ps, nie chodzi o to czy się interesuje czy nie tylko o to że niestety w poprzednim aucie (astra G1.7) po za exploatacją przez 7 lat dołożyłem tylko tarcze i klocki a potem zachciało się auta gdzie niektóre ceny są x 3 albo 4 np dwwumas a tam nie było, wahacz a tam stówkę no ale wiem mogłem dalej astrę tłuc ha ha i tak alfa 9 jest ok. narka
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 03-02-2017 o 21:42

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Gotowanie to przykład też lubię coś prostego ugotować ale stricte to zajęcie kobiety (u mnie w związku) bo ona zna się na tym lepiej i nie wtrącam się jej czemu robi tak czemu nie inaczej o dlaczego to tyle kosztuje. Inny przykład np malowanie paznokci tez akurat malujesz?;p Wiadomo trochę uogólnienia ale wiesz o co chodzi. Jeśli kobieta nie interesuje się motoryzacją bardziej niż zwykłe kobiety to dlaczego ma decydować w czymś w czym facet jest lepszy. Sam się trochę żalisz i się dziwisz co napisałem
    Wracając do tematu bo się robi off top, osobiście uważam, że warto po testować takie regenerowane wahacze. Górny prawy zmieniałem już 3 razy w ciągu 4 lat. Trw, hart (tutaj batalia z gwarancją), znowu trw ale jakiś inny bo jeszcze stary mam. Sporo czasu poświęconego, jazd do mechanika, nerwów z gwarantem. Na tej podstawie oraz dobrej opinii ludzi korzystających z regenerowanych kiedyś się skusze z ciekawości pewnie na taki.
    Ja sie polecam jakby co.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Alfa pod względem silnikowym (właściwie koszty amortyzacji) nie jest droższa w użytkowaniu od innych samochodów w podobnej klasie tutaj mam na myśli np opla np vectre lub insignie bo mają ten sam silnik fiata. Można dorzucić do tego jakieś modele fiata np crome i też będzie tak samo. Czyli wydatki na dwumas, turbo dpf itd będą tak samo się zużywać. 1,7 to inna konstrukcja ale także astra jest niższą klasą, silnik słabszy więc wydatki mniejsze ale i tak się ich nie uniknie ogólnie zakładając. Porównując całą rzeszę innych silników wysokoprężnych np vw to także nie jest tak źle z alfa bo również mają tego typu rozwiązania techniczne i tez trzeba to wszystko prędzej czy później wymienić, taki urok diesli.
    Natomiast kwestia zawieszenia to zupełnie inny temat. Alfa 159 zrobiła spory skok jakościowy względem poprzednich swoich modeli i nawet porównując wytrzymałość ori części jest podobna do innych marek na poziomie dość dobrym. Najgorsze jest to, że producenci części zamiennych zawieszenia nie potrafią zrobić coś tak dobrze jak do innych marek. Ktoś np chce dobrej jakości zamiennik np trw, lemforder wszystko fajnie tyle że w alfie 159 to loteria, przykładów jest wiele w konkretnych tematach na forum. Jak to jest... że autem jeżdżę właściwie weekendowo, uważam na nierówności na drodze o dziurach nie wspominam a i tak wahacz się wytelepie. Czyżby duże siły na niego oddziaływały, może tak kosztem precyzji prowadzenia. Dlatego zwykle polecane są ori i ewentualnie regenerowane. Kosztowo patrząc na części zawieszenia ciut drożej faktycznie od innych ale uważam nie ma tragedii. Tym bardziej że alfy należą do najtańszych na rynku.
    Co do zarobków nie wnikam i też nie miałem takiego zamiaru, to indywidualna sprawa. Pisałem dlatego, że w życiu nie można wiedzieć wszystkiego, ale jak się ma ludzi wokół którzy wiedzą lepiej na dany temat to można decyzje poprzeć na podstawie ich wiedzy. Zwłaszcza w związku gdzie powinny występować pewne wartości, niekoniecznie wartość pieniądza bo wtedy to równouprawnienie to tylko takie hasło o którym fajnie się mówi. Założyłem, że wiesz więcej od żony. pozdrawiam.

    Jasio, jak mi się wytelepie to się zapewne odezwę.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Alfa zrobiła skok jakościowy w porównaniu do 156. Wczoraj wymieniałem górny wahacz u siebie i orginał z pierwszego montażu rozsypał się po 240 tyś km!!!
    Wcześniej jak miałem 156 wahacze górne wymieniałem co 60 tyś km, co prawda ori był o połowe tańszy ale skoro wytrzymywał 4x mniej sumarycznie 159 wychodzi lepiej.

    Innaczej jeśli chodzi o dolne wahacze, cena cennikowa w ASO to jakaś abstrakcja, prawy 1600 lewy 1400, skąd ta różnica skoro to ten sam wahacz w odbiciu lustrzanym, ilość materiału ta sama, robota też, tylko zapewne prawy sie szybciej wytrzepie.

    Remont zawieszenia na orginalnych częściach mówie o przednim to kosmos. Porównując to do regenerowanych cena za kpl przy zwrocie starych to 1200 zł i zbliżona trwałość wyjaśnia chyba spore zainteresowanie.

    Jakby co zapraszam do kontaktu na priv

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm 8V Distinctive, egr off
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki, takiej informacji było mi trzeba
    Pytałem na zaś, u mnie na razie cisza w zawiasie

  9. #29
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Uszkodzony sworzeń niekoniecznie musi objawiać się jakimkolwiek hałasem czy wyczuwalnym luzem. Padnięty sworzeń wyszedł u mnie dopiero przy okazji walniętej na nim osłonki i próby założenia nowej.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Wyjechany sworzeń rzadko wychodzi w trakcie rutynowego sprawdzenia zawieszenia, no chyba że ma już wyczuwalny kilkumilimetrowy luz, wtedy jazda jest już ryzykowna a wahacz kwalifikuje sie do natychmiastowej wymiany. Szybciej niż sworzeń padają tylne tuleje. Jedynie ori z pierwszego montażu potrafiły wytrzymać 160-200 tyś km,

Podobne wątki

  1. Regeneracja wahaczy
    Utworzone przez Martuś w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 15:56
  2. Regeneracja sworzni wahaczy
    Utworzone przez fred123411 w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 19:46
  3. regeneracja wahaczy
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 15:32
  4. Regeneracja wahaczy
    Utworzone przez bieniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 10:40
  5. Regeneracja waHaczy
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 08:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory