Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Błąd niskiego ciśnienia oleju/ insufficient oil pressure alfa 159 TBi

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rr800
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Sportwagon 1750 TBI
    Postów
    23

    Domyślnie

    Mam pytania:
    1. jak często wymienia się tą "śrubki z sitkiem"
    2. jak często wymienia się te "uszczelki"
    3. co to jest tzw. "smok"

    sorki może mam głupie pytania ale wolałbym mieć pewność

  2. #22
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    Ta śruba z sitkiem pewnie z raz do roku koszt niewielki
    Te uszczelki jak koledzy piszá pewnie gdzieś ok 100 tyś km albo jak pojawi Ci się błąd.
    Smok to ustrojstwo ,które zasysa olej z miski olejowej.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    sruba z sitkiem raz do roku, to chyba przesada, no chyba ze ktos robi w tym czasie powiedzmy 30tys km albo więcej- raczej taki przebieg bym zakladal na wymiane (na podstawie wielu opisów stanu sruby/sitka z forum Giulietty). do tego dochodzą nowe podkładki. problemy z sitkiem są jak się olej zmienia co 35tys km jak w instrukcji, jak jest wymieniany co te 10,12 czy 15 tyś, jeszcze jak ktoś zrobi płukanke co jakiś czas, to myślę że może wytrzymać dużo dłużej. Koszt śruby+podkładki to jakies ponad 60zł i jakaś tam robota.
    ja jednak planuję wywalić tą śrubę i dać taką bez sitka (podobno można wsadzić śrubę z powrotu oleju zamiast - kupię kiedyś i jak wykręcę starą z sitkiem to porównam), ale to może następnym razem przy wymianie oleju - póki co przy ostatniej wymianie oleju po 12tyś/1roku zostawiłem śrubę wymianianą przy poprzedniej wymianie oleju.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Witam.

    W zakupionej przeze mnie 159 TBi pojawiał się błąd niskiego ciśnienia oleju. Miało to miejsce po dłuższym postoju auta i głównie przy niskich temperaturach. Towarzyszyła temu nierówna praca silnika i lekki klekot przez kilkanaście sekund.
    Jako, że najpierw powinno się szukać przyczyn tam, gdzie łatwiej i taniej zacząłem od wymiany oleju, płukaniu silnika, czyszczeniu przewodów olejowych widocznych i dostępnych bez rozbierania silnika oraz wymianie czujnika ciśnienia (dojście bardzo dobre a szukać go należy miedzy silnikiem a ścianą grodziową w okolicy mocowania filtra oleju, koszt około 25 zł). Niestety te manewry nie pomogły.
    Więc przypuszczenie padło na pompę olejową, uszczelkę między nią i tzw smokiem lub na nagar spowalniający przepływ oleju. Po zdjęciu miski olejowej okazało się, że nagaru brak ale nie ma też... śrubki z obudowy pompy oleju! Krótkie oględziny i śrubka znalazła się na spodzie miski. Oprócz tej śrubki luźne były jeszcze 2! Wygląda na to, że fabrycznie są one przykręcone zbyt małym momentem z powodu aluminiowego korpusu pompy i po pewnym czasie same się odkręcają. Wszystkie 3 śrubki zostały dokręcone po uprzednim zeszlifowaniu ich kołnierzy papierem ściernym w celu zwiększenia tarcia na styku z pompą. Powinno to trochę zapobiec ich odkręcaniu się.

    Przy okazji zmieniłem też uszczelkę wspomnianą wcześniej. Niestety nie jest to ten sam model co w silnikach 2.0 JTDm, choć wyglądają bardzo podobnie.Pierwsze schody zaczynają się w EPER'ze, który wprawdzie pokazuje taką uszczelkę na rysunku 10301/30 ale niestety poza jej numerem (15) nie ma żadnej adnotacji ani opisu. Uszczelka ta ma numer fabryczny 71754365 i niestety wszędzie była niedostępna. Mimo łudzącej podobizny z tą od JTDm nie ryzykowałem montażu tamtej. Tutaj minimalna różnica w średnicy/kształcie może mieć fatalne konsekwencje a nawet gdyby rozmiary się zgadzały (porównywałem tylko zużytą z TBi z nową od JTDM więc rozbieżności mogły być wynikiem zużycia) to widać między nimi różnicę w mieszance gumy z jakiej są wykonane a numer nabity na uszczelce też jest inny. Po kilku godzinach poszukiwań znalazłem ją u dealera Fiata AutoTim w Opolu. Panowie z działu sprzedaży okazali się na tyle elastyczni i pomocni, że uszczelkę miałem u siebie na drugi dzień. Cena 52 zł. Montaż uszczelki, miska w górę i ciekawe co będzie...

    Błąd się nie pojawił. Silnik pracuje teraz równo zaraz po odpaleniu (było -8'C) i nie klekocze ani chwili. Jako, że TBi jest coraz więcej to może komuś się przyda ten temat. Tym bardziej, że na angielskich i niemieckich forach ludzie mieli takie objawy ale nikt nie napisał, jak sobie z tym poradzili i co było przyczyną.
    Cześć,
    chciałem zapytać, bo w mojej TBI przy każdym porannym odpaleniu silnika bądź innym dłuższym postoju również jest 1-2 sekundowy klekot. Oprócz tego ostatnio przy każdym schodzeniu z obrotów do wolnych obrotów, mniej więcej od 1100 do wolnych, również słyszę chyba ten sam klekot / terkot lecz trochę wolniejszy/stłumiony jak przy porannym odpalaniu. Poza tym cały czas na wolnych obrotach mam lekkie ich falowanie, wskazówka skacze gdzieś do 850-900. Czy to wszystko może być ze sobą powiązane? Dzięki.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten klekot może być też powiązany z wariatorami.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Może tak być, dziś się wsłuchałem pod maska i myślę, że to dochodzi z okolic rozrządu. Zajmować się tym od razu czy można póki co odpuścić?

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie grzechotanie (nowych) wariatorów było słyszalne tylko gdy uruchomiłem silnik po dłuższym postoju i od razu ruszyłem. Później starałem się tak nie robić, zawsze po włączeniu silnika odczekałem 30 sekund aż olej zostanie rozprowadzony po magistrali i dopiero ruszałem, wtedy nie było ich słychać.
    Pamiętam że przy oględzinach przed zakupem też było słychać po uruchomieniu auta przez kilka sekund to grzechotanie. No ale u mnie wymiana była szybka

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie grzechotanie (nowych) wariatorów było słyszalne tylko gdy uruchomiłem silnik po dłuższym postoju i od razu ruszyłem. Później starałem się tak nie robić, zawsze po włączeniu silnika odczekałem 30 sekund aż olej zostanie rozprowadzony po magistrali i dopiero ruszałem, wtedy nie było ich słychać.
    Pamiętam że przy oględzinach przed zakupem też było słychać po uruchomieniu auta przez kilka sekund to grzechotanie. No ale u mnie wymiana była szybka
    Acha taki myk mówisz, wypróbuję to dzisiaj. Dzięki za odp.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Podbijam temat, bo będę zmieniał olej i chciałem wymienić tą uszczelkę smoka. Niestety wpisując numer mojego nadwozia do ePera, uszczelka o numerze 71754365 nie występuje (na schemacie takim jak w pierwszym poście jest numer 15 lecz w opisie nie ma takiej części). Sprzedawca w ASO przypuszcza, że w autach z pierwszych lat produkcji ta uszczelka nie występowała oddzielnie.

    No i nie wiem co kupić, zamienniki eLring podają, że uszczelki 71754365 do TBi są zamienne z tymi 71749352 JTDm. Ale z tego co pisał user Belfer w pierwszym poście, raczej nie ma co ryzykować i trzeba zakładać tą od TBi. Tylko jaką? Jak ePer do mojego auta nic nie podaje? Jeśli ktoś może, to niech sprawdzi - 93900007256541. Poproszę również o numery tej śruby z sitkiem, o której mowa w wątku.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    71754365 pasuje do TBI (wpisałem model 2010-2011):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggggg.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	262489

Podobne wątki

  1. [159] Sygnalizacja niskiego ciśnienia oleju
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-04-2023, 08:30
  2. [159] Insufficient engine oil pressure.. odpalanie przy -20 st.C
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-12-2018, 18:12
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 15:35
  4. [159] błąd niskiego ciśnienia oleju w 1.9 JTDm 150cv
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 09:25
  5. [Brera] Brera 3,2 JTS - błąd odczytu ciśnienia oleju - zimny silnik
    Utworzone przez Fryzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 04:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory