Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Nie otwiera sie bagaznik,ani z panelu ani z kluczyka.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM Diesel
    Postów
    3

    Domyślnie Nie otwiera sie bagaznik,ani z panelu ani z kluczyka.

    Witam,
    Jestem tu nowy ,wiec prosze o wyrozumialosc w razie bledow.
    Kupilem 5 dni temu Alfe i jest jakis problem z otwieraniem bagaznika.
    Oczywiscie przeczytalem wszystkie posty z tym problemem,ale wciaz nie ma rozwiazania dla mojego problemu.
    Wiem z postow,ze trzeba sprawdzic wiazke kabli ktora sie znajduje miedzy buda a bagaznikiem,ale jak mam to zrobic skoro nie moge go otworzyc?
    Wiem tez z postow,ze jest jakies awaryjne otwieranie bagaznika,ale nie kazdy model to ma.Ja szukalem tej linki i nie moge znalezc.
    Sam problem pojawil sie na drugi dzien po zakupie.Probowalem otworzyc z panelu i kluczyka,ale sie nie dalo.Po kilku godzinach sprobowalem jeszcze raz i sie otworzyl.Cos mi tam zarowki nie dzialaly,wiec kupilem nowe,powymienialem,wtedy otwieralem i zamykalem bagaznik kilka razy i bylo OK.Pozniej chcialem powywozic jakies smieci i bagaznik sie otworzyl bez problemu,zaladowalem smieci,zamknalem bagaznik i pojechalem na recycling i tam klops bo mi sie nie otworzyl.Minely 2 dni i wciaz sie nie otwiera,a bagaznik zaladowany butelkami itp.
    Gdy probuje otworzyc z panelu lub kluczyka to slychac jakies "klikniecia" pod kierownica,ale sie nie otwiera.
    Zaznaczam ,ze jestem totalnym laikiem jesli chodzi o naprawe auta,nie wazne czy jest to [notranslate]Alfa[/notranslate] czy maluch.
    To jest juz moja trzecia [notranslate]Alfa[/notranslate],wczesniej mialem 156 sedan i kombi.
    [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 2.4 JTDM diesel Sedan,rok 2006

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro jesteś laikiem to podjedź do mechanika, w miarę rozgarnięty powinien sobie poradzić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Poszukaj dobrze tej linki. Powinna być pod siedziskiem z lewej strony. Aż sprawdziłem u siebie - jest i działa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM Diesel
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skoro jesteś laikiem to podjedź do mechanika, w miarę rozgarnięty powinien sobie poradzić.
    hahaha ,bardzo smieszne,to po co ktos zaklada forum Alfy???
    A Tobie jak wypadnie wlos to smigasz do fryzjera?
    Jak zwykle to samo,cwaniaki co wyslali kilka postow maja zawsze duzo do gadania,ale nie w temacie.Najlepiej nie wpuszczac na forum nowych bo po co.
    A Ty jestes najlepszy we wszystkim,umiesz stworzyc strone www,umiesz ja pozniej wypozycjonowac,umiesz ja utrzymac w TOP10 w google????....ja umie.Jeden umie to,inny tamto.
    pozdrawiam

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzypek1978 Zobacz post
    ja umie
    Ty umieć pewnie jeszcze wiele rzeczy, za to słoma z butów wyszła. Sam napisałeś, że jesteś laikiem, więc stwierdziłem, że nie umiesz/rozumiesz. I dobrze stwierdziłem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A Tobie jak wypadnie wlos to smigasz do fryzjera?
    Mnie jak włosy zaczynają wypadać, to nawet do lekarza idę, nie tylko do fryzjera. Ale znam również takich, co dopiero jak wyłysieją to ostatecznie zdecydują się skorzystać z pomocy specjalisty, zamiast drutować na chłopski rozum.
    Forum dyskusyjne nie rozwiązuje problemów. W zależności na jakim jest się poziomie może ułatwić samodzielną naprawę usterki, ułatwić postawienie diagnozy, lub rozwiać pewne wątpliwości. Laikowi, lektura forum głównie może zaszkodzić - tym bardziej jak jest wobec siebie bezkrytyczny.

    Naprawa elektromechanicznego zamka to nie to samo co wypadnięcia włosa z głowy. Myślę, że gdyby użytkownicy ze swoimi problemami jeździli do mechaników zamiast szukać sposobów na tanie zadrutowanie problemu, to forum miało o 90% mniejszą objętość, a marka [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo znacznie lepszą opinię dotyczącą trwałości produkowanych przez nich pojazdów.

    W załączniku schemat i opis.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 10-07-2017 o 17:52

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	184915d1449091303-bagaznik_sie_nie_otwiera_pomocy-uploadfromtaptalk1449091406218.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	44.6 KB
ID:	231397

    Jak już otworzysz to sprawdź gumową osłonę na przewody które idą do klapy.
    Może ukazać Ci się taki podobny widok.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	184916-bagaznik_sie_nie_otwiera_pomocy-img_20150829_200006.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	46.1 KB
ID:	231398

    fotki z neta

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM Diesel
    Postów
    3

    Domyślnie

    Znalazlem linke i otworzylem bagaznik.Jutro wywioze smieci na recycling i wtedy sciagne oslone gumowa i zobacze co tam jest.

    A wracajac do dyskusji nie na temat....piszac laikiem mialem na mysli to,ze nie potrafie naprawiac samochodow,nie umiem rozkrecic silnika,po prostu nie znam sie na naprawach typowo zwiazanych z zawodem "mechanik samochodowy".Jednak potrafie odkrecic srubke,zdjac obudowe i jeszcze rozrozniam przewody dobre a uszkodzone(skonczylem szkole mechaniczna).
    Umie....no tak popelnilem blad ortograficzny,ale zdarza sie to kazdemu i na forach nie powinno sie tego nikomu wypominac.Skonczylem edukacje jakies 20 lat temu ,wiec mialem prawo zapomniec o tym wyjatku.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Glowcio24
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm
    Postów
    110

    Domyślnie

    U mnie po wcisnięciu przycisku na podsufitce oraz na pilocie było słychac "wzzyyt" dzwięk odblokowywania bagaznika lecz ten nie odskakiwał... przyczyna był akumulator, naładowałem na full i działa jak trzeba

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawlos
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    BMW...
    Postów
    29

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odkopać temat bo i mnie dopadł problem nie otwierającej się klapy bagażnika. Nie działa ani z panelu, ani z pilota. Po naciśnięciu przycisku, słychać przekaźnik gdzieś w desce. Jeśli stanie się za autem, słychać ponadto dźwięk zamka. Raz na ileś tam razy otworzy się, zazwyczaj jednak nic się nie dzieje. Otworzyłem klapę awaryjnie sznurkiem i jak na otwartej klapie nacisnąłem przycisk otwarcia widać był ruch zamka (inna sprawa czy we właściwym zakresie). Biorąc pod uwagę objawy, na chłopski rozum mogę wykluczyć wiązkę i najpewniej szukać przyczyny w samym zamku?
    On jest w jakiś sposób rozbieralny, jest szansa na zrobienie jakiś czarów które mogą sprawić, że odżyje, czy lepiej od razu zaopatrzyć się w nowy(i tu pytanie, jaki i gdzie? Są jakieś zamienniki?)
    Będę wdzięczny za pomoc.

Podobne wątki

  1. [159] tylna szyba otwiera się ale nie zamyka z panelu pasażera
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 07:09
  2. [159] Klapa bagażnika się nie otwiera z kluczyka i z przycisku
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 23:04
  3. Klapa od bagażnika otwiera się tylko z kluczyka :/
    Utworzone przez Andrzej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 16:06
  4. [156 2.0TS] Bagaznik otwierany z kluczyka
    Utworzone przez Alfamaniak156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory