Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75

Temat: KUPNO 159 2.4 210km

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    W związku z tym co kolega Pływak na początku napisał to jak się kupi zaniedbaną 2.4 to i kilka tyś. złotówek może nie wystarczyć . I tych myślę też by się trochę znalazło. Ja osobiście cofając się o rok do tyłu to teraz mocniej bym się zastanowił nad 1.9. [notranslate]Alfa[/notranslate] 2.4 jest naprawdę super ale w kiepskim stanie pochłonie worek kasy na doprowadzenie do fajnego stanu. Ja osobiście polecam 2.4 nawet drożej ale z pewnych rąk. No i tylko ludziom co robią dłuższe dystanse niż średnio 5km do roboty i spowrotem. Pozdrawiam
    Czyli czytając między wierszami Twoja to ...wtopa.

    Długie dystanse powiadasz....ja w zeszłym miesiącu zaliczyłem trasę 4000 km po Europie , robiąc 1000 km dziennie. Jazda Alfą to przyjemność i ....stres jednocześnie. Nigdy tak się nie bałem , że coś się urwie, pęknie głowica, wywali panewkę, rozwali alternator itp jak podczas tej podróży. Nigdy więcej nie odjadę dalej niż 300 km od domu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Strach z garażu tym 2.4 wyjeżdżać...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja swojej nawet w garażu nie trzymam. Zawsze to dwa manewry mniej obciążające mechanikę....
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Miałem na myśli, że 2.4 jest idealny właśnie na długie dystanse, ekstra komfortowy i jazda w trasie tym autem to czysta przyjemność a i w mieście też super, ale zarazem jest mało ekonomiczny na krótkich w porównaniu do 1.9 bo mi pali na krótkich 10-13 zależnie od stylu jazdy. Po trasie wychodzi wręcz ekstra oszczędnie jak na te możliwości. Dla tego napisałem , że polecam szczególnie osobom jeżdżącym na dłuższych trasach. A ja bym się zastanowił w moim przypadku nad 1.9 bo do pracy mam 10km i mało jeżdżę ostatnio i pewnie w roku mi wyjdzie z 16k km. Co do mojej sztuki to faktycznie idealnie nie trafiłem ale ogarnąłem co trzeba na początku a teraz się cieszę i będę powoli doprowadzał do ideału bo mnie ciężko zadowolić pod tym względem . A wracając do kosztów eksploatacji jest różnica duża. I tyle z moich doświadczeń przez rok użytkowania 2.4. Pozdrawiam

  5. #35
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Strach z garażu tym 2.4 wyjeżdżać...
    Spoko większość posiadaczy używany dizelków jeździ nimi niewiele dalej niż przed garaż, a kupili bo przecież "mao palom" wiec teoretycznie te wyjazdy przed garaż bedą tanie... z naciskiem na teoretycznie


    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Czyli czytając między wierszami Twoja to ...wtopa.
    Wiem, że polska to taki dziwny kraj gdzie ludzie od 10 letnich aut oczekiwali by stanu igła i najlepiej gwarancji, a wszystko w co po zakupie trzeba będzie włożyć kilka tysięcy to wg nich wtopa ale tym jednak zamiast 10 letniego auta klasy premium polecam nowe tipo czy inna fabie z salonu. W 2.4 wystarczy, ze trzeba będzie zmienić dwumas oraz sprzęgło i już prawie 4K zł poszło co przy cenach niektórych 159 daje 20% wartości auta. Pewnie wymiana rzeczy eksploatacyjnych jak przeniesienie napędu tez wtopa bo wszakże od auta za całe 20 tysięcy ciężko uciułanych banknotów emitowanych przez narodowy bank polski, którego poprzednim właścicielem był emerytowany lekarz z Niemiec i do końca serwisowanego w ASO wymagałoby by się zero wkładu finansowego przez kolejne 10 lat po zakupie...

    2.4 to świetny silnik do 159 z tym, ze nawet kupując mega zadbany egzemplarz trzeba liczyć, ze coś się kiedyś posypie. Nawet ja mając moim zdaniem zadbane auto nie jestem w stanie przewidzieć czy coś nie padnie ot zaleta posiadania 10 letniego auta tej klasy, z tym, że mnie to kompletnie nie stresuje bo kupiłem Brerę świadomie i jak coś padnie to bez lamentu i nagrywanie filmików na jutubach po prostu to naprawię.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-08-2017 o 12:59

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    No i właśnie to miałem na myśli mówiąc o kosztach eksploatacji. Można się zawieść jak się nie ma świadomości ile pewne części kosztują. To że w 10 letnie auto po kupnie trzeba zainwestować to logiczne. Ja się uparłem na q4 a diesla bo mam niedrogo dobre paliwo. Teraz wiem że q4 w miejscu w którym mieszkam jest średnio niezbędny . A np. TBI pali podobnie co mi 2.4 tylko frajdy pewnie więcej bo raz że co benzine to benzine a dwa to 2.4 w q4 waży tyle co wóz z węglem ale zrozumiałem to dopiero teraz . Wcześniej śmigałem małymi autami.

  7. #37
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie, że użytkuję 2.0 JTDm i przy zarobkach miesięcznych pięciocyfrowych, utrzymanie tego samochodu w stanie w takim jaki bym chciał, jednak odczuwam. U mnie w grę wchodzi jak na razie pakiet startowy dopiero + doprowadzenie do stanu fabrycznego po drutowaniu poprzedniego właściciela, więc koszty utrzymania są średnio miarodajne. Zobaczymy co będzie po tym okresie. Ale nie wierzę, że jakiś student czy osoba zarabiająca średnią krajową jest w stanie utrzymać ten samochód w dobrym stanie. A mój egzemplarz to stan praktycznie idealny, kupiony za kwotę zawierającą się w górnych pułapach cen alf 159 na Allegro. To co dopiero "okazje" za 15 000 zł?

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ja dodam od siebie, że użytkuję 2.0 JTDm i przy zarobkach miesięcznych pięciocyfrowych, utrzymanie tego samochodu w stanie w takim jaki bym chciał, jednak odczuwam. U mnie w grę wchodzi jak na razie pakiet startowy dopiero + doprowadzenie do stanu fabrycznego po drutowaniu poprzedniego właściciela, więc koszty utrzymania są średnio miarodajne. Zobaczymy co będzie po tym okresie. Ale nie wierzę, że jakiś student czy osoba zarabiająca średnią krajową jest w stanie utrzymać ten samochód w dobrym stanie. A mój egzemplarz to stan praktycznie idealny, kupiony za kwotę zawierającą się w górnych pułapach cen alf 159 na Allegro. To co dopiero "okazje" za 15 000 zł?
    czytasz czasem to co napiszesz ? co zdanie to przeczenie.

  9. #39
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    czytasz czasem to co napiszesz ?
    A czego konkretnie nie rozumiesz?
    1. Kupiłem samochód w stanie praktycznie idealnym, z górnej półki ogłoszeń na otomoto.
    2. Mimo tego, że samochód jest praktycznie idealny, usunięcie drobnych pierdół i zaniedbań które zostały po poprzednim właścicielu + bieżące utrzymanie jest kosztowne.
    3. Wynika z tego, że samochody tańsze, starsze i bardziej zaniedbane na pewno będą jeszcze droższe w utrzymaniu i doprowadzeniu do zadowalającego stanu (przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy).
    4. Tyczy się to szczególnie wersji topowych.
    5. To oznacza, że osoby zarabiające gorzej albo wyprują się całkowicie z oszczędności, albo będą musiały iść na kompromisy w czasie serwisu pojazdu.

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ja dodam od siebie, że użytkuję 2.0 JTDm i przy zarobkach miesięcznych pięciocyfrowych, utrzymanie tego samochodu w stanie w takim jaki bym chciał, jednak odczuwam. U mnie w grę wchodzi jak na razie pakiet startowy dopiero + doprowadzenie do stanu fabrycznego po drutowaniu poprzedniego właściciela, więc koszty utrzymania są średnio miarodajne. Zobaczymy co będzie po tym okresie. Ale nie wierzę, że jakiś student czy osoba zarabiająca średnią krajową jest w stanie utrzymać ten samochód w dobrym stanie. A mój egzemplarz to stan praktycznie idealny, kupiony za kwotę zawierającą się w górnych pułapach cen alf 159 na Allegro. To co dopiero "okazje" za 15 000 zł?
    Kolego już nie przesadzaj, ja niestety nie mogę pochwalić się zarobkami miesięcznymi pieciocyfrowymi jak Ty ale jakoś posiadam 2.4 które de facto jest najdroższe w utrzymaniu i nie odmawiam sobie czegoś innego bo trzeba auto naprawić, a również jak można przeczytać w moim wątku wymieniam wszystko co trzeba i tylko zazwyczaj na producentów z górnej półki. Zamarzylem o 2.4 to sobie kupiłem i teraz jak trzeba coś wymienić to nie przeżywam ze trzeba wydać bo to był mój świadomy wybór...I nie strasz że 159 jest taka droga w częściach i utrzymaniu innych ponieważ znam auta innych marek gdzie na prawdę po zakup części niektórzy musieli by iść do ,,bociana''

Podobne wątki

  1. [159] [2,4 210KM] Pytanie o intercooler
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 12:58
  2. [159] 2.4 210KM końcówka wtryskiwacza
    Utworzone przez szejk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory