Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wiesz, teoretycznie możesz kupić Lagunę i trafić na minę, i żałować. Minusem 159 1.8 MPI jest mała ilość egzemplarzy, co zwiększa ryzyko miny. Swoją drogą jak szukałem ostatnim razem auta to też przyglądałem się na Lagunę 3, ale wydała mi się taka nijaka i egzemplarzy 2.0T jak na lekarstwo.
    I kolejny raz powtórzę, wymiana rrozrządu w JTS nie kosztuje "tysięcy".
    Masz racje z rozrządem.Przyklad:
    http://allegro.pl/rozrzad-alfa-romeo...380467637.html

  2. #62
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Wiem, bo w swoim poprzednim wymieniałem
    Zestaw z linku to nie jest napęd rozrządu - to napęd wałków balansujących. Ten łańcuch rzadko się wyciąga.
    Sam napęd rozrządu kosztuje podobne pieniądze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Skandalem jest to że rozrząd łańcuchowy trzeba wymieniać. I na tym można by zakończyć temat jakości współczesnych aut.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Czy 159 jest droga w utrzymaniu? Napisze tak. Napewno tania nie jest, ale czego można oczekiwać od auta które jest naprawdę elegancką limuzyną o sportowym zacięciu w cenie golfa V. Miałem w swoim życiu wiele aut począwszy od BMW, których miałem najwięcej poprzez Audi, Mercedesa i Volkswagena. Każde z tych aut generowało koszty i to nie małe ale jak chce się jeździć prawie za darmo to trzeba kupić 126p, które prawdopodobnie każdy jest w stanie rozkręcić i skręcić na parkingu pod blokiem. Tak na poważnie to wcale nie jest takie drogie jak straszą ludzie. Co prawda trochę się podłamałem jak w jednej z dużych hurtowni motoryzacyjnych przy 50% zniżkach za średniej klasy wahacz zaśpiewali 540 zł ale wszystko można zrobić taniej. Tuleje wahaczy są wymienne sworznie niestety nie, ale po dwóch dniach wydzwaniania i szukania znalazłem gościa w Warszawie, który zregenerował mi sworzeń wahacza dolnego za 110zł. Do tego tuleja za 100zł i za 210 mam temat załatwiony. Sworznie górnych wahaczy regenerują w Wawie za 80zł bo z nimi jest łatwiejszy temat. Ja co prawda kupiłem już samochód z wychlastanym DPFem i wyłaczonym EGRem ale przy kupnie nawet o tym nie wiedziałem. Na naprawy przez pół roku wydałem gdzieś ze 2 tyś. łącznie z filtrami, olejami i płynami ale to moim zdaniem nie duże pieniądze. W każdym razie każda wydana złotówka szła w zapomnienie gdy znów mogłem się cieszyć radością z jazdy, a wierz mi że 159 naprawdę daje radość z jazdy.
    Ostatnio edytowane przez wprpiotrwpr ; 18-08-2017 o 22:04

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    problem alfy 159 leży w braku szerokiej oferty części zamiennych , przez co jest ekstremalnie niedorzecznie drogo , następnie ekologiczne pomysły zabiły NIEZNISZCZANY dotąd JTD , klapy i inne badziewia , doszła do tego skrzynia M32 i lipa się z auta zrobiła , a np w 156 były dobre skrzynie Getrag (nomen omen podczas 2 WŚ getrag robił skrzynie dla niemieckich czołgów) , parę lat wstecz , w czasach gdy 156 była w wieku 159 było nie do pomyslenia żeby ktoś pisał o zarżniętym jtd , a teraz to norma w dziale 159 -czas niechlubnie rozliczył to auto w statystykach niezawodności ;

    coś od siebie , miałem 2x 146 (td i jtd ) i 1x 156fl jtd16v i miała być 159 , ale jak zobaczyłem ile kosztuje eksploatacja , koszt części , to się przerzuciłem z powrotem na fiaty , tanie , proste , lepiej zabezpieczone przed korozją , bez miliona wahaczy , a jestem mechanikiem , więc sam sobie zawsze wszystko robiłem , ale mi się nie chce bawic w wahacze za 1000pln , jak w stilo mogę wymienić sworzeń za 70pln TRW ! , auto ma jeździć a nie robić za skarbonę , choc znów ciągnie mnie do alfy , ale do 146jtd która była tanim , porządnym i niezawodnym wozem
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #66
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Takie mity biorą się z niewiedzy. Teraz firmy bez problemu regenerują kompletnie wahacze w dobrych pieniądzach i z dobrym skutkiem. A co do zabezpieczenia przed korozją - fabryczne w 159 i tak jest jest bardzo dobre.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Takie mity biorą się z niewiedzy. Teraz firmy bez problemu regenerują kompletnie wahacze w dobrych pieniądzach i z dobrym skutkiem. A co do zabezpieczenia przed korozją - fabryczne w 159 i tak jest jest bardzo dobre.
    No dobra ale chyba sam stwierdzisz ze troszke dziwnie tak wysylac glupi wahacz do regeneracji i czekac nie wiadomo ile. Tym sposobem wymiana wahacza bedzie trwac ile... tydzien...dwa? Niestety wolalbym juz zaplacic wiecej i otrzymac auto na 2gi dzien. Taka jest prawda. Spytam z ciekawosci...w autach Fiat Marea czy bravo jtd jest identyczny jak w alfie 159?

  8. #68
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Na szczęście są takie firmy, m.in. nasz forumowy kolega, który jeśli tylko ma na stanie to wysyła od razu i wtedy Ty zwracasz po wymianie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher123 Zobacz post
    No dobra ale chyba sam stwierdzisz ze troszke dziwnie tak wysylac glupi wahacz do regeneracji i czekac nie wiadomo ile. Tym sposobem wymiana wahacza bedzie trwac ile... tydzien...dwa? Niestety wolalbym juz zaplacic wiecej i otrzymac auto na 2gi dzien. Taka jest prawda. Spytam z ciekawosci...w autach Fiat Marea czy bravo jtd jest identyczny jak w alfie 159?
    Trochę dziwne pytanie. We Fiacie Marea/bravo 1/brava są silniki jtd cf2 a potem cf3. Czyli takie jak w alfie 156. Bez klap i dpf- spójrz na rocznik tych aut. To nie te czasy co 159. W Bravo 2 są te same jednostki co w 159- jtd 120 km, 150 km a potem 2.0 165 km - w alfie 170.
    Jeśli bardzo patrzysz na koszty, zainteresuj się bravo 2. Auto innej klasy, pięknie włoskie, mało skomplikowane. Mam 159 i Bravo 2 i obydwa auta mogę polecić i choć w przypadku 159 wydaję więcej na fanaberie niż naprawy yo rzeczywiście koszty różnych rzeczy są nieporównywalnie mniejsze. W bravo jedyne co mi się psuło to znane problemy z silniczkami i trybikami automatycznej klimatyzacji - nawiewów. To jednego z nich trzeba niestety zwalać deskę. Poza tym auto ma 250 tys. I odpukać jeździ pięknie, silnik 1.4 tjet.
    Tak jak koledzy piszą, 159 świetna ale raczej dla kogoś kto nie liczy na bardzo tania eksploatacje. Koszty na poziomie BMW, ceny aut na poziomie Golfa V.

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dziekuje.Patrze na bravo 2 wlasnie 1.4 T 150KM ale musze sprawdzic czy nie bedzie za male na 4 osobowa rodzine.Fakt mam box na dach ale..bagaznik moze byc maly. Jeszcze jest Croma...tam sa tez silniki 1.8 i 2.2 no i te nieszczesne jtd
    Musze na spokojnie temat przemyslec.Najgorsze lub najlepsze jest to ze tak sie zakochalem w alfie 147 ze po prostu chialem miec druga..troszke wieksza..rodzina Czas pokaze co wybiore. Pomalutku bede szukac ofert..boje sie od handlarzy z allegro wiec moze od kogos z forum..moze z allegro ale od 1 wlasciciela..moze mobile de...
    Zobaczymy...Wasnie koncze pobyt w Szlembarku kolo Nowego Targu..zawoze zone na lotnisko w Nowym Targu bo zagundowalem jej na 40te urodziny skok ze spadochronem z 4km Wiem bo sam skokow mam troszke odbytych, ze nie zapomni tego Dziekuje za porady Panowie.

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory