Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 90

Temat: nowe wahacze i porażka

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    alfa 159 1.9 jtd 16V 150KM
    Postów
    85

    Domyślnie

    Mylisz się. Górny wahacz oryginalny 690-770 zł, lemf 350-390 zł, razy dwa i robi się duża różnica. 1500 zł za dwa wahacze! A jeśli masz do zrobienia też dolne?

  2. #62
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nowe zamienniki MM - sworznie bardzo lekko chodziły w gnieździe. Natomiast ori, pomijając inną budowę sworznia, pracuje w gnieździe znacznie ciaśniej. Nawet sworzeń w tym starym ori stukającym łączniku pracował z większym oporem niż nowy MM.
    Dla MM robi Teknorot . Turcy kebaby robią ponoć tylko dobrze i dywany.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Średnia bajka. Meyle bym wziął, bo są w zasadzie tylko dobre opinie. A TRW z zeszlifowanym logo AR to w ciemno, bo to ori wahacz, który ma opinię nieskazitelną. Nie ma potrzeby majtania sworzniem ani ważenia wahacza w ręku.
    Prawy TRW był już bez szlifu. A ręka jak najbardziej się przydała. I majtanie. Lewy stoi, prawy majta. TRW i TRW...
    Osiemnastolatek nie miał pojęcia o szlifach ori TRW i aftermarketach. Po prostu sobie "macał" każdy....
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 01-10-2017 o 20:42

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    I teraz zagadka dla specjalistów... skąd 18 latek wie który wahacz jest "dobry a który zły" . On potrzebuje tylko ręki do ocenienia czy to się nada czy nie.
    18-latek ocenia wahacze pewnie po ciężarze, na oko ocenia wykonanie tulei i jak ciasno chodzi sworzeń. Jeśli dobrze się orientuję, to oryginalne wahacze są z innego stopu aluminium. Cięższego, ale też wytrzymalszego. Przynajmniej kiedyś taką historię tu przeczytałem, więc jeśli się mylę, to niech ktoś kompetentny mnie poprawi.

  4. #64
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ewidentnie ori wahacz jest cięższy od zamiennika. Sprawdzone organoleptycznie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Czyli wiem dlaczego na podróbach mi trochę mniej pali.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Panowie, a wahacze MEYLE z serii HD występują tylko jako wahacze górne? Nie dam rady znaleźć wahaczy dolnych z serii HD tylko zwykłe MEYLE, a to chyba coś innego?

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    zwykły meyle bez hd nie warty uwagi to jest pokroju febi moog swag delphi

    - - - Updated - - -

    Hiszpański RTS proponuje choc do alfy nie zakładałem.
    do mercedesa audi vw zdaje egzamin również w bmw zakładałem.... w swoim samochodzie miałem zamontowane około 50 tys przejechałem i przegląd był końcem sierpnia i wszystko ok

  8. #68
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2910 Zobacz post
    Panowie, a wahacze MEYLE z serii HD występują tylko jako wahacze górne? Nie dam rady znaleźć wahaczy dolnych z serii HD tylko zwykłe MEYLE, a to chyba coś innego?
    są też oczywiście dolne w wersji HD. Każdy Intercars to ma a jeśli nie ma w Twoim oddziale to "na jutro" sprowadzą. Tylko ceny wyjściowe do klienta indywidualnego mają kompletnie odjechane. Na alle też są te wahacze - sprzedaje firma z Łodzi.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Dolnych wahaczy nie mam ofercie meyla ,górne są 250 zł >2009
    Po 2009 r- 270zl
    Ceny brutto mówimy oczywiście o meyl HD

  10. #70
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pioter4888 Zobacz post
    Dolnych wahaczy nie mam ofercie meyla ,górne są 250 zł >2009
    Po 2009 r- 270zl
    Ceny brutto mówimy oczywiście o meyl HD
    Kurcze, faktycznie nie ma dolnego. Coś mi się z paseratti pomyrdało, bo tam występuje wszystko w Heavy Duty.
    W takim razie polecam regenerację - lub ori, ale cena kosmos. Te dwie opcje to jedyne sensowne rozwiązanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    18-latek ocenia wahacze pewnie po ciężarze, na oko ocenia wykonanie tulei i jak ciasno chodzi sworzeń. Jeśli dobrze się orientuję, to oryginalne wahacze są z innego stopu aluminium. Cięższego, ale też wytrzymalszego. Przynajmniej kiedyś taką historię tu przeczytałem, więc jeśli się mylę, to niech ktoś kompetentny mnie poprawi.
    I tutaj masz odpowiedź dlaczego prawdziwy rzemieślnik zregeneruje tylko ori wahacz.

Podobne wątki

  1. Poliuretanowe tuleje vs nowe wahacze
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 16:48
  2. Nowe wahacze warto?
    Utworzone przez mateo254 w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 18:02
  3. Nowe wahacze i problem...
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory