Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A czujnik wału?
    nie wiem, nie znam się na tyle. błędów nigdy nie było. piszesz o wymianie, czyszczeniu czy jakimś sprawdzeniu?

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A brałeś pod uwagę demontaż wtrysków i wysłanie ich do czyszczenia i testów.
    W Krakowie masz firmę ,która to robi.
    Tak, tyle że w TBi one są schowane pod kolektorem dolotowym i roboty z wyjęciem tego jest dość sporo. W Bielsku jest firma która może mi to zrobić (firma niby z tradycjami, serwis Boscha), mają maszyny do testowania wtrysków, tylko że w tym silniku nigdy nie grzebali i trochę się boję im oddawać bo zawsze jest ryzyko że przy demontarzu kupy osprzętu coś uszkodzą albo źle złożą i będą nowe problemy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #102
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Wtryski , moim zdaniem to najbardziej prawdopodobna przyczyna.
    Filtra paliwa nie ma i wszystko idzie na sitka wtryskiwacza.
    Paliwo jest jakie jest.
    W tych silnikach nie wolno lać paliw z bio.
    Z tego co widzę w manuału
    Nie jest to skomplikowane.
    Najważniejsze aby firma miała maszynę do testów na ciśnieniu roboczym czyli 150 barów.
    Czytałem na pogańskim forum o perypetiach makarona ,po wymieniał co się dało i dalej miał to szarpanie.
    Dał wtryski do czyszczenia i eureka.
    Ja swoje w lecie mimo ,że u mnie nic nie drży dam do czyszczenia.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #103
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Z wlasnego doswiadczenia wiem ze raczej osprzet typu ,cewki ,sondy czujniki to raczej ori sie powinno kupowac, bo pozniej dziwne rzeczy sie moga dziac.
    Pisałem w innym temacie - kupiłem cewkę Meat&Doria i w środku siedział Bosch, więc wychodzi na to, że M&D to tylko pakowacz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #104
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tylko sa dwa numery czesci od Meat&doria do TBi drugi ma dodatkowo "/1" I ja chyba wlasnie taki dostalem - wyglada jak Bosch ale nie ma zadnych nadrukow, a Twoja miala nadruki Boscha.

    Nowe info o moich problemach. Wczoraj jescze zrobilem jedna przejazdzke do domu ok 4km, wszystko bylo tip-top. Dzisiaj wyjechalem zalatwic sprawy w miescie I po jakis 5 km raz ja przymulilo, potem dobrze jeszcze 2km. Zaparkowalem, po 30min znow ruszam od poczatku czuje ze silnik jakos nierowno pracuje, od razu blad I auto ledwo jedzie. Zatrzymalem sie, maska w gore, poruszalem tym razem miejsza iloscia wtyczek: od cewek, czujnika MAP, czujnikow walkow I sondy lambda, nie kasowalem bledu, odpailem raz jeszcze swiecil check, drugi, zniknal, no to jade, jakies 3km super, na dwupasie znow nagle mul I check. Zjechalem, maska w gore, poruszalem samymi kablami od sondy lambda, odpalam, dalej blad zaplonu na 3 cylindrze, probuje kasowac, wraca od razu. Rudzylem tym razem tylko wtyczkami cewek I bingo, silnik znow tip-top, skasowalem bledy I w droge kolejne 5km narazie super.

    Poki co zatem odstawiam na bok sprawe wtryskow, bo raczej wyglada to na jakis problem z kontaktem I wydaje sie ze jest on na wtyczkach cewek (moze dlatego w przeszlosci czesto podszarpywania znikaly jak grzebalem przy silniku, pryskalem kontaktem do wtyczek, czy wiciagalem cewki I wydluzalem sprezyne). Pytanie co dokladnie sie dzieje? We wczesniejszych/ori cewkach lekko przygialem piny w zeszlym roku podejzewajac problem z kontaktem, moze one rozepchaly troche styki we wtyczkach I teraz po zmianie cewek jest gorszy kontakt? Inna opcja to ze zacisniecie stykow na kablu podsniedzialo, a jeszcze inny ze gdzies w poblizu wtyczek wtryskow ktorys kabel jest uszkodzony (przypalony, przelamany albo izolacja uszkodzona) I jak rusze troche wtyczka to na chwile pomaga.

    Dzisiaj wieczorem zamierzam rozebrac wszystkie wtyczki od cewek, podgiac styki, I o ile bedzie sie dalo to sprobuje troche zlutowac przewody ze stykami I prysne kontakt sprayem.

    Jesli to nie pomoze, to chodzi mi po glowie kupno nowej wiazki silnika - pytalem juz w sklepie ASO I ponoc kosztuje 1070zl - zalatwilaby od razu problem moich obaw co do polaczenia z sonda lambda no I innymi sprawami ktore moga tez miec miejsce (nie wiem typu kuna albo jakis mechanic wiazke moze gdzies uszkodzil, albo miala jakas wade fabryczna). Pytanie tez czy obecne wieksze problemy maja zwiazek z lekkim podszarpywaniem ktorego doswiadczalem przez ostatnie 2 lata, czy to osobna sprawa - mi sie wydaje ze moze to byc powiazane, ale moze tez tak byc ze mam doczynienia z 2 roznymi problemami.

    Co o tym myslicie?

    Bede informowal Was o postepach.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-03-2018 o 10:24
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #105
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Epsonix zadzwoń bo mi coś przyszło do głowy a za dużo by pisać
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #106
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Epsonix zadzwoń bo mi coś przyszło do głowy a za dużo by pisać
    dzieki za wszystkie podpowiedzi tu i telefonicznie. po kolejnym przypadku przed chwila juz wiem ze to wtyczka 3 cewki:
    https://photos.app.goo.gl/Ii1BN7uUBqfxE5Lz2

  7. #107
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzieki za wszystkie podpowiedzi tu i telefonicznie. po kolejnym przypadku przed chwila juz wiem ze to wtyczka 3 cewki:
    https://photos.app.goo.gl/Ii1BN7uUBqfxE5Lz2
    Magiczna wtyczka 3 cewki
    Czyli ten silnik ma więcej wspólnego z JTDm niż się wydaje
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no właśnie,cos te wtyczki na 3 cylindrze pechowe w 159

  9. #109
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Tak wtyczki robi j....y bosch
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze nie bosch a bylo tam logo Tyco, czyli swiatowego potentata odnosnie zlacz. co ciekawe to mozliwe ze te akurat wtyczki robione sa w Polsce, ja mialem u siebie uszkodzona(zlamala sie blokada na 4 cyl) ale znajomy mi dal taka nowa, powiedzial ze załatwili od kogos kto pracuje w fabryce kolo Zywca i zrozumiałem ze tam je robia. tyle ze to moze byc bardziej wada projektu badz stykow a te mogly byc projektowane/produkowane calkiem gdzie indziej przez inna firme jak to w zglobalizowanych obecnie firmach wyglada, pewnie przez ta ktora dala najnizsza cenę...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory