Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Temat: Szkoda parkingowa - malować czy wymiana drzwi w kolorze?

  1. #31
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Zobaczymy jak będzie u mnie bo tez zaliczyłem szkodę parkingowa w drzwi. Zdjęcia poszły, czekam na wycenę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #32
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Swoją droga nawiazując do twojej wyceny to nie ważne co tam napisali, jeśli kasa ci pasuje to rób i nie zastanawiaj się nad tym.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Swoją droga nawiazując do twojej wyceny to nie ważne co tam napisali, jeśli kasa ci pasuje to rób i nie zastanawiaj się nad tym.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wrzucilem tak informacyjnie aby pokazac co mieli na mysli i na czym bazowali robiac kosztorys. Ja juz postanowilem ze robie bezgotowkowo.

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Swoją droga nawiazując do twojej wyceny to nie ważne co tam napisali, jeśli kasa ci pasuje to rób i nie zastanawiaj się nad tym.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No oczywiście jego auto jego kasa, on decyduje.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie wiem nie znam się, ale jeśli byłbym ubezpieczycielem i nakazał naprawę (a nie wymianę) to nawet jeśli klient oddałby auto do ASO nie wypłaciłbym za wymianę elementów.

    Ale gdybym był klientem to pewnie też bym nie wiedział, że przy naprawie z OC należy przywrócić auto do stanu pierwotnego...czyli bez szpachli. I dlatego klienci nabierają się na pierwszą wycenę.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Z mojego doswiadczenia, zrobilbym tak:
    Jesli mialbym zapas gotowki, zlecilbym wymiane w ASO lub dobrym zakladzie blacharsko lakierniczym i wysądzil się po roku o to co moje.

    O ile tylko uszkodzone elementy byly wczesniej oryginalne.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 07-01-2018 o 18:57
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Z mojego doswiadczenia, zrobilbym tak:
    Jesli mialbym zapas gotowki, zlecilbym wymiane w ASO lub dobrym zakladzie blacharsko lakierniczym i wysądzil się po roku o to co moje.

    O ile tylko uszkodzone elementy byly wczesniej oryginalne.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ale po co, skoro można od razu zrobić tak bezgotówkowo?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Najczęściej przy tej opcji aso badz inna firma wykonująca naprawę chce bys podpisal klauzule, że to czego firma ubezpieczeniowa nie uzna w ramach naprawy godzisz się pokryc z wlasnej kieszeni.
    Niniejszym moze sie okazac ze na koniec musisz wlozyc z wlasnej kieszeni trochę $$$.


    Niemniej opcja bezgotówkowa jest oczywiście najlepsza. I to ją mialem wcześniej na mysli, z uwzględnieniem tego o czym napisałem powyżej.

    Dla przykladu - moja szkode z tylnym zderzakiem ASO wycenilo na 6500 (kosztorys naprawy) a firma ubezpieczeniowa na 1300 . Potencjalnie 5000 do doplaty

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 08-01-2018 o 02:40
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #39
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Najczęściej przy tej opcji aso badz inna firma wykonująca naprawę chce bys podpisal klauzule, że to czego firma ubezpieczeniowa nie uzna w ramach naprawy godzisz się pokryc z wlasnej kieszeni.
    Niniejszym moze sie okazac ze na koniec musisz wlozyc z wlasnej kieszeni trochę $$$
    Nie spotkałem się z czymś takim. Raz miałem wkład własny, ale to było z góry wiadome, bo taką umowę podpisałem.
    A tak to ASO robiło wycenę, która najpierw musiała być zaakceptowana przez ubezpieczyciela (zawsze była) i do roboty. Jedyna klauzula, to że nie będę starał się o zwrot kasy z innego źródła niż studnia ubezpieczyciela.
    Może być tak jak piszesz, że najpierw płacisz swoją gotówką i później dochodzisz praw w sądzie, ale przy naprawie w ASO nie wydaje mi się, żeby można było na tym zarobić.

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Najczęściej przy tej opcji aso badz inna firma wykonująca naprawę chce bys podpisal klauzule, że to czego firma ubezpieczeniowa nie uzna w ramach naprawy godzisz się pokryc z wlasnej kieszeni.
    Niniejszym moze sie okazac ze na koniec musisz wlozyc z wlasnej kieszeni trochę $$$
    Nie spotkałem się z czymś takim. Raz miałem wkład własny, ale to było z góry wiadome, bo taką umowę podpisałem.
    A tak to ASO robiło wycenę, która najpierw musiała być zaakceptowana przez ubezpieczyciela (zawsze była) i do roboty. Jedyna klauzula, to że nie będę starał się o zwrot kasy z innego źródła niż studnia ubezpieczyciela.
    Może być tak jak piszesz, że najpierw płacisz swoją gotówką i później dochodzisz praw w sądzie, ale przy naprawie w ASO nie wydaje mi się, żeby można było na tym zarobić.

Podobne wątki

  1. Szkoda parkingowa - jak naprawić?
    Utworzone przez Michal777 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory