Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: problem z DPF

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Miał ktoś taki problem, tylko że w 159 po lifcie. Wszystko co czytam o problemach z DPF to wersje przed liftowe. U mnie żadne przewody gumowe tam nie dochodzą. Gdzie mogę znaleźć ten czujnik ciśnień filtra zapchania i jak go sprawdzić. U mnie mam wrażenie, że problem nie leży w samym zapchaniu, tylko elektronika, albo jakaś nieszczelność. Tym bardziej ,że osobiście wyjmowałem i czyściłem DPF i przez to ,że ciągle mi się wypala co 50 km. to w środku był czysty. A woda ja przelewałem przechodzi bez żadnego problemu. Dodam jeszcze,że w momencie wyciągania swiecił mi się napis na wyświetlaczu "Antipollution filter clogget" Więc mi się wydaje ,że powinien być w środku cały zasyfiony.
    Jakieś pomysły?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego w przed lificie jest zawor obok zbiorniczka wyrownawczego.Musialbys przesledzic gdzie ida przewody od dpf-a. Zawor to takie czarne pudeleczko.Koszt okolo 100zl.MI gosc od kompa najpierw kazal sprawdzic przewody dopiero pozniej ten zawor.Probowales wypalic go kompem?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadzia1980 Zobacz post
    Wyjmowalem Pdf i żadnego takiego wężyka tam niema. Mam 159 po lifcie czyli filtr z przodu jak brata. Idą tam dwa czujniki jedną z góry to chyba sonda,drugi to czujniki temp.(w kształcie litery L) i dwa wężyki tylko że metalowe. Ja bym obstawiam, że błędnie mi czyta pomiar zapchania. Tylko który to czujniki i jak to sprawdzić?
    Przede wszystkim wrzuć tabelę ze wszystkimi parametrami z ECU o DPF. Jak często podejmowana jest próba wypalania (jak często obserwujesz mniejsze doładowanie sprężarki)? Auto kupiłeś w Belgii, czy w Polsce sprowadzone z Belgii?

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dopiero udało mi się podłączyć kompa. Podaję parametry;
    zapchanie 90%
    Średni odstęp między regeneracjami 116 km.;
    dystans od ostatniej regeneracji 58 km.;
    opór przepływy w dpf-055 hPa/m3/h;
    czujnik ciśnienia różnicowego przy zapłonie 2,na odpalonym 4-6 mbar;
    cykli wypalania ponad 50 z 2 m-cy.;
    zaw. tlenu czujn. lambda 14%
    Zresetowałem parametry DPF i pokazało mi zapchanie na poziomie 74%. Wymusiłem wypalanie komputerem serwisowe, trwało to ok 25 min. i wyskoczył komunikat "temp. filtra dpf nieosiągnięta" i spadło do ok 70%
    Co do turbiny to nie widzę róznicy tylko jak wypala, to szybciej opada wskazówka do zera.
    Auto kupiłem w belgii tylko ,że od turasów i pierwszy raz widziałem je u mnie pod blokiem.
    jakieś pomysły??

    - - - Updated - - -

    Dodam jeszcze ,że nawet jak jadę na ekspresówce na dystansie ok 70km. z prędkością średnią 140km. To owszem zgasła kontrolka,ale za ok 50 km. znów się zapaliła

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po pierwsze, nie wypalaj DPF na postoju, bo to w tym wypadku nie pomaga, a tylko niepotrzebnie stresujesz silnik.
    % zapełnienia filtra obliczany jest przez ECU. Algorytm jest na tyle dziwny, że może mieć wartość ponad 100.

    Sprawdzałeś czy ECU raportuje jakieś błędy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    alfa 159 2.0 Jtdm 2010
    Postów
    16

    Domyślnie

    Żadnych błędów. Były dwa stare. Jeden o brak ciągłości sondy lambda,ale już zrobione ,ze 2 tyg temu. i o temp. płynu chłodzącego ,ale to przez chwilę, jak czyściłem wtyczki i coś nie łączyło. Obecnie nic nie pokazuje. Dziwi mnie to, że nawet jak był zapchany w 90% nie odczuwam żadnej różnicy w jeździe. i nawet bym nie wiedział gdyby nie ta kontrolka.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zrozum, że % zapchania to taki dziwny parametr, na podstawie którego możesz określić z pewnym przybliżeniem, kiedy filtr będzie się wypalać. I tyle.
    O stanie filtra (jego zużyciu/permanentnym zapchaniu) mogą więcej powiedzieć takie parametry jak wartość ciśnienia różnicowego oraz średnia odległość między wypaleniami.

    Ja bym się przyjrzał, jaką temperaturę w czasie pracy pokazuje czujnik temperatury przy filtrze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    DPF wypala się zbyt często - może warto pochylić się nad: https://spidersweb.pl/autoblog/jak-t...yszczenie-dpf/ . Może okazać się, że trzeba będzie wymienić czujnik różnicy ciśnień.

    Wypalanie wymuszone zredukowało deklarowane przez ECU zapchanie z 74%->70%, a trwało 25 minut. Zacząłbym od wyczyszczenia DPFa.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a co ile w polifcie 2.0 powinien wypalać sie dpf? ja od zakupu zrobiłem 600 km i jeszcze nie zauważyłem wypalania? Czym to sie objawia?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Zależy, gdzie jeździsz. Cykl mieszany 50/50 trasa/miasto mam w przedziale 600-700km, ale jeśli jadę autostradami na południe z prędkością 160+ DPF wypala się po ok. 1100-1200 km. Przy takich prędkościach temperatura spalin jest wyższa i wypala DPFa samoczynnie.

    - - - Updated - - -

    Objawy wypalania DPFa - gdy jedziesz spada doładowanie, zdjęcie nogi z gazu -> doładowanie momentalnie lici na zero; przy określonym obciążeniu jest też niższe. Gdy nie jedziesz, a silnik jest włączony - głośna praca wydechu.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory