Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 1.9 benzyna 160km JTS - Separator odmy Oil Catch Tank

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radzio
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa Romeo 145 1.4 Twin Spark 99'R jest 159 1.9 jts
    Postów
    24

    Domyślnie 1.9 benzyna 160km JTS - Separator odmy Oil Catch Tank

    Witam. Niedawno zakupiłem AR 159 z silnikiem 1.9 JTS. Zrobiłem już jakieś 3tys. km i jestem niemile zaskoczony spalaniem. Wiem, że te silniki lubią chlipnąć ale 14-15 litrów na 100km przy jeździe jak emeryt to zdecydowanie za dużo. Wiele źródeł informacji w internecie sugeruje, że może to być spowodowane zabrudzonym dolotem. Próbowałem czyścić raz dolot chemią (Liqui Moly) i na jednym tankowaniu spalanie spadło do zadowalających już 11 litrów na 100km, ale potem problem wrócił. Zauważyłem też, że po założeniu nowego wydechu już po ~200km był cały czarny jak smoła. Zamontowałem więc Oil Catch Tank na przewodzie idącym z pokrywy zaworów do kolektora ssącego. Wygląda to tak:

    Po przejechaniu około 1000km sprawdziłem pod maską co tam ciekawego się z tym dzieje. Na mierniku z boku widać, że troche się tego zebrało. Zlałem wszystko do butelki i zaskoczyła mnie zawartość jak i duża ilość płynu. To co wylałem wydaje się być benzyną, z malutką ilością oleju który osadził się u góry po odstaniu. Na bagnecie olej sprawdzony i nie ubywa, tak samo jak i płyn chłodniczy.

    Co teraz robić z tym fantem. Wydaje mi się, że tak duże ilości "badziewia" mogą zaklejać zawory, nie zdejmowałem jednak kolektora ssącego żeby sprawdzić jaki tam jest bajzel. Oddawać dolot na czyszczenie mechaniczne ? ktoś zna koszta lub osobę robiącą takie rzeczy ?
    Na forach grupy vag rozwiązują problem wywalając odmę, rurę pod auto i wypuszczają wszystko do atmosfery. Podobno nawet po 30kkm praktycznie brudu nie ma w dolocie. Ktoś działał coś w temacie ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co do oct: możesz ogarnąć to na dwa sposoby. Montując separator jak to zrobiłeś lub wywalając rurkę pod auto (jak ktoś lubi mieć "zakonserwowane" podwozie).
    Zawartość oct to nie jest benzyna (bo niby skąd), tylko pary oleju. Czyli olej wymieszany z powietrzem. Po ich kondensacji olej, ponieważ jest lżejszy od wody, wędruje na górę mieszaniny. U mnie po 3000 km oct był pełny!! Za to w dolot nie szło nic. Miałem przezroczyste wężyki i dobrze było widać.

    Co do czyszczenia - skuteczna i bezpieczna metoda to demontaż głowicy, więc koszt spory.
    Proponuję podjechać na czyszczenie silnika wodorem. U mnie przyniosło zadowalający efekt. Możesz też spróbować dobrej chemii do paliwa.

    - - - Updated - - -

    A jak rozrząd?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radzio
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa Romeo 145 1.4 Twin Spark 99'R jest 159 1.9 jts
    Postów
    24

    Domyślnie

    Olej mam czarny jak noc, a to co zbiera się w OCT jest jak widać na fotce bardzo przejrzyste i śmierdzi ewidentnie benzyną do tego stopnia, że przez 15 minut stania w przedpokoju całe mieszkanie mi zasmrodziło jakbym się oblał benzyną przy tankowaniu.
    Wodorowanie silnika, czyści komorę spalania i to co jest za nią podnosząc temperaturę spalania. Chemia do paliwa dolotu nie wyczyści bo wtryskiwacze są w komorze spalania, a wtryski wyglądają na sprawne jeżeli chodzi o spalanie, sprawdzane parametry korekcji na ciepłym silniku i jest ok.
    Rozrząd narazie nie był ruszany, ale nie daje żadnych oznak zużycia (na liczniku 70kkm) i po sprawdzeniu auta możliwe jest, że to faktyczny przebieg.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzio Zobacz post
    Wodorowanie silnika, czyści komorę spalania i to co jest za nią podnosząc temperaturę spalania.
    Czyści również przylgnie zaworów, co jest bardzo istotne w przypadku silników wolnossących. Poza tym nie podnosi temperatury spalania, nie jeździsz na paliwie wodorowym. Cały cykl oczyszczania przebiega pod niskim obciążeniem silnika.

    Ciekawi mnie w jaki sposób sprawdziłeś korekty wtryskiwaczy.

    Stan rozrządu ma wpływ na spalanie, zwłaszcza że silnik ma zmienne fazy. Masz wiedzę jak często wymieniany był wcześniej olej?
    I kiedy był zmieniany po raz ostatni?
    Olej może pachnieć benzyną, z reguły po pewnym przebiegu ma kilka % paliwa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Radzio
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa Romeo 145 1.4 Twin Spark 99'R jest 159 1.9 jts
    Postów
    24

    Domyślnie

    Korekty wtryskiwaczy sprawdzali mi w serwisie staga jak pojechałem pytać o instalacje lpg. Niestety nie wiem jak często olej był zmieniany, ja zmieniałem jakieś 2kkm temu, niedługo po kupnie samochodu. Jakie są interwały zmiany rozrządu w 1.9?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzio Zobacz post
    Korekty wtryskiwaczy sprawdzali mi w serwisie staga jak pojechałem pytać o instalacje lpg. Niestety nie wiem jak często olej był zmieniany, ja zmieniałem jakieś 2kkm temu, niedługo po kupnie samochodu. Jakie są interwały zmiany rozrządu w 1.9?
    Dlatego pytałem. Mogli Ci sprawdzić ogólną dawkę paliwa, a nie korekty.
    Nie ma wymagań co do terminu wymiany napędu rozrządu. Teoretycznie ma być wieczny, jeśli łańcuch się rozciągnie to wtedy trzeba wymienić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Oil catch tank 15 mm
    Utworzone przez magil w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 20:44
  2. Odseparowanie węża od odmy oil catch tank ?
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 21:40
  3. Oil Catch Tank
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 18:55
  4. Oil Catch Tank
    Utworzone przez Teddy84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 13:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory