Strona 11 z 135 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    zielona góra
    Auto
    159 1.9jtdm 120km+mod
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Temat przerobiony na forum. Masz termostat do wymiany. Wiele osób i ja też tak miałem i po wymianie termostatu trzyma równo 90 st. Poszukaj... jest o tym temat na forum.
    Ale ja właśnie wymieniłem dopiero termostat na nowy. Tak dla jasności u mnie temperatura nie skacze, rozgrzeje się i trzyma ciągle 88 st. , czyli taka jaka ma termostat temp. otwarcia. Fabryczny termostat miał taka sama temp. otwarcia. Mój Brat ma tez Alfe 159 i on ma np. temp otwarcia 86 st. Więc nie uważam żebym miał termostat do wymiany. Jeśli temp. na zegarze po rozgrzaniu auta by się wahała to wtedy się zgodzę. Więc dlaczego dla termostatu, który otwiera się na 88 zegar miałby pokazywać 90?

    Wracając do tematu, wymiana czujnika jednak nie pomogła. Dodam z obserwacji, że kilkukrotne grzanie świec zdecydowanie pomaga przy odpaleniu. Świece sprawdzałem grzeją wszystkie, błędów na kompie żadnych nie mam. Zauważyłem jeszcze, że jak już zaskoczy to puszcza lekką biała chmurę.

  2. #102
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel616 Zobacz post
    Ale ja właśnie wymieniłem dopiero termostat na nowy. Tak dla jasności u mnie temperatura nie skacze, rozgrzeje się i trzyma ciągle 88 st. , czyli taka jaka ma termostat temp. otwarcia. Fabryczny termostat miał taka sama temp. otwarcia. Mój Brat ma tez Alfe 159 i on ma np. temp otwarcia 86 st. Więc nie uważam żebym miał termostat do wymiany. Jeśli temp. na zegarze po rozgrzaniu auta by się wahała to wtedy się zgodzę. Więc dlaczego dla termostatu, który otwiera się na 88 zegar miałby pokazywać 90?

    Wracając do tematu, wymiana czujnika jednak nie pomogła. Dodam z obserwacji, że kilkukrotne grzanie świec zdecydowanie pomaga przy odpaleniu. Świece sprawdzałem grzeją wszystkie, błędów na kompie żadnych nie mam. Zauważyłem jeszcze, że jak już zaskoczy to puszcza lekką biała chmurę.
    Jeśli po rozgrzaniu silnika wskazówka temperatury nie trzyma równo 90 stopni (nie ma znaczenia jaka jest temperatura otwarcia termostatu, oryginał z tego co pamiętam ma 88 st) to znaczy, że czujnik lub ECU wskazują złą temperaturę (choć zdarzało się, że nowy termostat miał wadę). Wskazówka na desce ma niewiele wspólnego z rzeczywistą temperaturą cieczy. Zegar został specjalnie tak wyskalowany. W czasie jazdy utrzymanie stałej temperatury w układzie nie jest możliwe.
    Jak się o tym przekonać? Podepnij MES i logując temperaturę cieczy chłodzącej wybierz się na dynamiczną przejażdżkę.

    Btw. sama wymiana czujnika nie uleczy z utrudnionego odpalania (chyba, że jest on ewidentnie uszkodzony), bo na to wpływ ma jeszcze szereg czynników.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 25-05-2014 o 11:22
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    co do tego odpalanie ostatnio jeszcze raz sprawdziłem wtryski i nie mam pojęcia z czego to wynika ale;;;
    gdy silnik odpaliłem to:
    1cyl +2,20
    2cyl -0,2
    3cyl -0,05
    4cyl -1,75
    po zagrzaniu do 90 st
    1cyl -0,3
    2cyl +1,5
    3cyl +1
    4cyl -0,6

    gdy dodaje gazu idą coraz bliżej zera
    najlepsze jest to że czasami jest wszystko bardzo blisko zera i nic z tego nie rozumię
    silnik pracuje równo na zimnym i ciepłym
    problem jest tylko jak odpalę na 2 min zimny silnik i zgaszę i odpalam po 3 godz naprzykład, albo jak wyjadę z garażu zostawię go na słońcu wtedy także trzeba dłużej kręcić.
    może aku za słabe bo mam jeszcze oryginał
    świece żarowe wymieniam na bosch bo beru jedna świeca pobiera mi ok 30amper i nie zauważyłem aby była gorsza od boscha który 7 amper. a i tak beru mialem juz 2 spalone a nigdzie nie mozna dostać.
    co o tym myślicie wtryskach i wogóle?

  4. #104
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Korekty mierzy się na rozgrzanym silniku bez obciążenia (bieg jałowy, światła i klima wyłączone itd).
    Na Twoim miejscu przejeździłbym kilka zbiorników z dodatkiem 2T, pomaga na zbyt wysokie plusowe korekty.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Dla potomnych, może się komuś przyda: objawy mojej 159 praktycznie jak u większości Kolegów wypowiadających się w tym wątku czyli: każdego ranka silnik po ochłonięciu kręci, kręci, kręci i tak jakoś bez entuzjazmu chce odpalać + mocne pieprznięcie "w ramę", chmura dymu za tylnym zderzakiem i bezcenna mina kierowcy. Przy ciepłym żadnych problemów z odpalaniem. W czasie pracy nie gasł. I tak: zregenerowałem rozrusznik (należało mu się), przeczyściłem wtryski (na 3 cylindrze lekko świrował), sprawdziłem przepływomierz, regulator ciśnienia paliwa, bezpiecznik świec żarowych, świece wymienione, akumulator też, DPF off, EGR wyczyszczony, problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu raczej odrzuciłem, komputer błędów nie wywala żadnych. Raz czy dwa pomogło 10-15 sekundowe podgrzanie świec (odpalał lepiej ale to jeszcze nie było to). Wczoraj odpiąłem czujnik temperatury cieczy dzisiaj samochód odpalił na styk. Dzisiaj wkręcę dziada, dam jutro znać czy faktycznie pomogło

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Dla potomnych, może się komuś przyda: objawy mojej 159 praktycznie jak u większości Kolegów wypowiadających się w tym wątku czyli: każdego ranka silnik po ochłonięciu kręci, kręci, kręci i tak jakoś bez entuzjazmu chce odpalać + mocne pieprznięcie "w ramę", chmura dymu za tylnym zderzakiem i bezcenna mina kierowcy. Przy ciepłym żadnych problemów z odpalaniem. W czasie pracy nie gasł. I tak: zregenerowałem rozrusznik (należało mu się), przeczyściłem wtryski (na 3 cylindrze lekko świrował), sprawdziłem przepływomierz, regulator ciśnienia paliwa, bezpiecznik świec żarowych, świece wymienione, akumulator też, DPF off, EGR wyczyszczony, problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu raczej odrzuciłem, komputer błędów nie wywala żadnych. Raz czy dwa pomogło 10-15 sekundowe podgrzanie świec (odpalał lepiej ale to jeszcze nie było to). Wczoraj odpiąłem czujnik temperatury cieczy dzisiaj samochód odpalił na styk. Dzisiaj wkręcę dziada, dam jutro znać czy faktycznie pomogło
    Jestem bardzo ciekaw czy pomoglo

  7. #107
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Wczoraj odpiąłem czujnik temperatury cieczy dzisiaj samochód odpalił na styk. Dzisiaj wkręcę dziada, dam jutro znać czy faktycznie pomogło
    Jeśli chcesz znać moją opinię – komputer wykrywa odpięcie czujnika temperatury i auto odpala przy takich dawkach paliwa, że akurat przy dzisiejszej pogodzie auto zapala idealnie. Analogiczna sytuacja do odpięcia przepływomierza – auto jeździ na takich dawkach, żeby jechać, ale pali dużo, nie jest używany EGR i kilka innych rzeczy trochę inaczej działa.

  8. #108
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Takie metody to za komuny jeszcze... Nowoczesne jednostki napędowe są dużo bardziej skomplikowane i diagnoza nie jest tak prosta jak odpięcie przepływomierza czy czujnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie jest to takie proste. Nawet kapitalistyczny komputer do tej pory też mi nie dał odpowiedzi w czym tkwi problem Chyba, że źle patrzę i podpowiesz mi gdzie i jak patrzeć, żeby samochód każdego ranka odpalał "z półobrotu"

    Tzn. mogłem w poprzednim poście niejasno napisać - podpiąłem dzisiaj nowy czujnik. Jutro rano po nocnym spoczynku odpalę wozidło i sprawdzę czy przypadkiem winnym całej sprawy nie okazał się wspomniany czujnik temperatury cieczy. No chyba, że to dopiero wierzchołek góry lodowej
    Ostatnio edytowane przez łuk4sz ; 11-06-2014 o 16:45

  10. #110
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał łuk4sz Zobacz post
    Nawet kapitalistyczny komputer do tej pory też mi nie dał odpowiedzi w czym tkwi problem
    Gdyby to było takie proste
    Problem twardego rozruchu dotyczy wielu 159 JTD. Nie lubię używać określenia "TTTM", ale ciężko się z tym nie zgodzić. Zwłaszcza, że wyeliminowanie tej usterki jest bardzo trudne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory