Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #10921
    Użytkownik Embrion Avatar sylwekrok
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115.6PS 2002
    Postów
    6

    Domyślnie

    mogil to auto jest dla żony ogólnie jak zrobi tym autem 5tyś rocznie to jest max chodzi mi tylko o to żeby to niebyła jakas kompletna padaka znam sie troche na samochodach ale nie na tyle żeby wyłapać wszystkie wady w automatach jestem ciemny na co zwrócić uwage przedewszystkim proszę o podpowiedz.

  2. #10922
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co do sprawdzenia automatu - piszą żeby sprawdzić go na zimnym, jak i na rozgrzanym silniku. Czy płynnie wrzuca i redukuje biegi. Oraz czy nie występuje szarpnięcie podczas zmiany z 2. na 3., co może świadczyć o uszkodzonym sterowniku. Tak samo czy nie szarpie podczas wrzucania R. Nowy sterownik kosztuje w granicach 3000 zł. Generalnie skrzynia ma dobre opinie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #10923
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Prawie dwa dni jazdy,ponad 1000 km pokonane i kilka egzemplarzy obejrzanych:
    1-http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y8sVB.html
    Samochód bity, nakładane szpachli która zaczęła już pękać. Maska strasznie źle spasowana. Strata czasu.

    2-http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID4pbXXD.html Ten sam komis, auto warte uwagi dla kogoś kto szuka 159'tki(taniej) z silnikiem benzynowym.

    3-http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y81a7.html UWAGA- MOJE NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE. Po przejechaniu ponad ponad 350 km i zajechaniu na miejsce auto wyglądało pięknie, i to wszystko. Bite z prawej strony ( szyba z prawej strony pasażera z 2008 reszta orginał). Auto prawodpodobnie było topione, duży rdzy pod maską, na wszystkich alumniowych częściach typowy nalot dla topionego auta. Po kierownicy i kilku innych elemantach w środku widać że samochód ma lekką reką 400k km. Auto nie chciało wbijać się na obroty. Po odkręceniu korka z olejem zaczęło tryskać olejem na wszystkie strony( coś przytkane lub woda w oleju), miła panie stwierdziła że silnik jest na pompo-wtryskach i to normalne, w tym momencie podziękowałem i nawet nie chciałem się przejechać.

    4- http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y9xMD.html Samochód przeze mnie kupiony. Auto w 100% orginalnym lakierze. Kilka odprysków po kamieniach, do poprawek lakierniczych, opony do zmiany, ale technicznie nie miałem nic do zarzucenia, za jakieś 20-30k km sprzęgło będzie do wymiany. Widać że auto nie było szykowane "pod sprzedaż". To moja pierwsza AR, po przejechaniu 150km dosłownie zakochałem się w tym aucie.
    Ostatnio edytowane przez matnorge ; 18-08-2015 o 20:51

  4. #10924
    Użytkownik Świeżak Avatar kacperr
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Jest: 159 2.0JTDm Ti / Była: Vectra GTS 1.9CDTI / Była Vectra B 2.0DTI
    Postów
    182

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, gdyby nie ta kierownica

  5. #10925
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar szerman
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kaniów
    Auto
    Jest: 159 1.9 JTS, była AR 156 1.9 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał matnorge Zobacz post
    2-http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID4pbXXD.html Ten sam komis, auto warte uwagi dla kogoś kto szuka 159'tki(taniej) z silnikiem benzynowym.
    Możesz napisać coś więcej o tym samochodzie? Dlaczego uważasz, że warte uwagi?
    Z góry dzięki.

    Czy ktoś miał okazję oglądać ten egzemplarz
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#a7f111ee81 ?
    Ostatnio edytowane przez szerman ; 18-08-2015 o 21:10

  6. #10926
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerman Zobacz post
    Możesz napisać coś więcej o tym samochodzie? Dlaczego uważasz, że warte uwagi?
    Z góry dzięki.

    Czy ktoś miał okazję oglądać ten egzemplarz
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#a7f111ee81 ?
    Samochód był bardzo prosty,lakier ogrinalny, bardzo ładnie zachowane wnętrze, przebieg raczej prawdziwy. Jedyne co mnie zmarwiło to tarcze i klocki mocno zużyte. Jeśli nie masz daleko to warto też przejechać się na komis Sanmar w miejscowości Sanok. Stoi tam taka sama 159'tka ale do poprawek lakierniczych, sprawdziłem ją miernikiem, nigdzie nie robione,przebiegu dokladnie nie pamiętam ale w granicach 90k km. Auto było za 21900(do negocjacji). Widać że ktoś postawił na komis takie jakie przywiózł z Włoch.
    Ostatnio edytowane przez matnorge ; 18-08-2015 o 21:34

  7. #10927
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    brak
    Postów
    2

    Domyślnie

    Planuję zakup 159 i chciałbym poznać szczerą opinie, jaki jest najlepszy motor? i czy muszę się szykować na duże koszta utrzymania? Bo przyznam się szczerze groszem nie śmierdzę a samochód piękny

  8. #10928
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał matnorge Zobacz post
    4- http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y9xMD.html Samochód przeze mnie kupiony. Auto w 100% orginalnym lakierze. Kilka odprysków po kamieniach, do poprawek lakierniczych, opony do zmiany, ale technicznie nie miałem nic do zarzucenia, za jakieś 20-30k km sprzęgło będzie do wymiany. Widać że auto nie było szykowane "pod sprzedaż". To moja pierwsza AR, po przejechaniu 150km dosłownie zakochałem się w tym aucie.

    Pytanie podstawowe dlaczego nie ma sterowania MM na kierownicy ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krzysztof28 Zobacz post
    Planuję zakup 159 i chciałbym poznać szczerą opinie, jaki jest najlepszy motor? i czy muszę się szykować na duże koszta utrzymania? Bo przyznam się szczerze groszem nie śmierdzę a samochód piękny
    Najlepszy motor to 2.0 jtdm. A Koszty utrzymania są zależne od Twojego szczęścia jak trafisz. Poza tym co tanie to drogie. Więc jeśli myślisz że kupisz coś za ok 20k i nie będziesz dokładał to jesteś w błędzie.

  9. #10929
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Pytanie podstawowe dlaczego nie ma sterowania MM na kierownicy ?

    - - - Updated - - -



    Najlepszy motor to 2.0 jtdm. A Koszty utrzymania są zależne od Twojego szczęścia jak trafisz. Poza tym co tanie to drogie. Więc jeśli myślisz że kupisz coś za ok 20k i nie będziesz dokładał to jesteś w błędzie.
    Odpowiedzi na twoje pytanie nie znam, to moja pierwsza AR i zależało mi na tym żeby auto nie było "klepane" i w dobrym stanie technicznym, ten egzemplarz spełniał moje oczekiwania i był w moim zasięgu cenowym.

  10. #10930
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu Wnętrze w dość specyficznej kolorystyce, ale wygląda bardzo dobrze
    Wg mnie dużym plusem jest włoskie pochodzenie - mimo że auta stamtąd często są przerysowane/malowane, to podwozia bardzo dobrze zachowane. Nie skalane solą drogową i zimami.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory