Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14681
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Drwaler
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Poznań / Ostrowiec Św
    Auto
    AR 159 2.4 JTDM 210 / 147 1.9 JTD 150
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    miał ktoś może do czynienia z tą bellą TI?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8 ?

    Przydałoby się powiększyć rodzinę alf w rodzinie
    Swoją drogą wszystko wydaje się być poliftingowe oprócz pokręteł klimatyzacji...

  2. #14682
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Typowy szwajcar z Radomia ze zdjęciami odpicowanymi pod handel.
    Jak dla mnie to jest przedlift z 2007 roku.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #14683
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drwaler Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    miał ktoś może do czynienia z tą bellą TI?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8 ?

    Przydałoby się powiększyć rodzinę alf w rodzinie
    Swoją drogą wszystko wydaje się być poliftingowe oprócz pokręteł klimatyzacji...
    Przedlift.
    kanapa jest przedliftowa, a zegary w Ti były białe już przed liftem.

  4. #14684
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Drwaler
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Poznań / Ostrowiec Św
    Auto
    AR 159 2.4 JTDM 210 / 147 1.9 JTD 150
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zdobyłem VIN (ZAR93900007157040), który potwierdza to co mówicie.
    Do Radomia mam godzinę jazdy więc prawdopodobnie się przejadę na dniach, zobaczymy ile jest warta...

    Dzięki za czujne oko

  5. #14685
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Peugeot 407 1.8b, Ford Mondeo Mk I 1.8b
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam, już od dłuższego czasu przymierzam się do kupna 159 i szukając urodziło mi się kilka pytań oraz wątpliwości, które chciałbym rozwiać

    Na początku napiszę nad czym się zastanawiam. Rozważam 2,4 Q4 albo 2,0 Ti oba w SW. Budżet do około 30k. Chciałbym żeby samochód miał, elektryczne fotele, podgrzewane fotele, lusterko elektrochromatyczne, nawigacje, czujniki parkowania przód i tył, USB.

    1. Od jakiej daty egzemplarze były po liftingu ?
    2. Co zmieniał lifting ? Pochyła czcionka zegarów, co jeszcze ?
    3. Pakiet Ti, felgi, nakładki na pedały, listwa progowa, fotele, zawieszenie ? coś jeszcze ?
    4. Hamulce w 2,4 standardowo są takie jak w 2,0 Ti, czterotłoczkowe Brembo ?
    5. Panel z czarnego aluminium, od kiedy, w jakich konfiguracjach ? Możliwy do dostania aby samemu wymienić ?
    6. Doposażenie. Upierać się na wyposażeniu jak wyżej, czy kupić samochód i ewentualnie doposażać? Co można dodać, co jest niemożliwe?
    7. Port USB, nie wiem w sumie nic. Był fabrycznie ?
    8. Do kiedy produkowano 2,4 Q4 ?
    9. jeśli 2,0 to czym rożni się 136 od 170 km ?
    10. Nawigacja. Przeglądaj oferty spotkałem się z tym że 2,4 zawsze mają nawigację nazwijmy to "Typ 1" z 12 małymi okrągłymi przyciskami na dole. Natomiast 2,0 z 6 owalnymi. Czy ten "Typ 2" jest też fabryczny? Od kiedy go montowali? Jakie różnice miedzy dwoma typami ? Czy 2,4 występował z typem 2? Czy upierać się na fabrycznej nawigacji czy lepiej zwykłe radio i montować coś z Androidem ?
    11. Jak bardzo bać się aut z zagranicy ? od handlarzy i z komisów ? autka.pl ? superalfa ?
    Ostatnio edytowane przez paszcat ; 23-10-2017 o 15:49

  6. #14686
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Ad.3 Zawieszenie -20mm, hamulce duże Brembo czterotłoczkowe
    Ad.9 Softem
    Ad.10. Z nawigacji raczej nie będziesz korzystał. Lepiej telefon i mapy google lub zmienić w ogóle radio. Navi fabryczne nigdy nie jest dobre.

  7. #14687
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Peugeot 407 1.8b, Ford Mondeo Mk I 1.8b
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ad 3. Hamulce zmieniały się w 2,0 natomiast w 2,4 było to bez zmian bo i tak bez Ti miały czterotłoczkowe Brembo ? sory że dopytuje ale wolę się upewnić

  8. #14688
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Średnio Mi JTS palił średnio 9.5 litra jeśli nie jeździłem po autostradzie. Zaraz ktoś wyliczy różnicę w paliwie za którą rocznie naprawi wtryskiwacze czy turbo. Skoro lubi gdy jego auto stoi w serwisie
    No ale jak trafi się na dojechanego JTSa to też może być skarbonka.
    Jakoś mnie JTS nijak nie przekonuje. Jak benzyna to mocna i taka, którą można przerobić na LPG. Z powodu braku takich silników 159 początkowo odpadła i długo liderem na liście był Saab 9-3.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Typowy szwajcar z Radomia ze zdjęciami odpicowanymi pod handel.
    Jak dla mnie to jest przedlift z 2007 roku.
    Jak to w końcu jest z tymi tablicami ze Szwajcarii? Nie powinno z przodu być takiej mniejszej bez herbów?

  9. #14689
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał paszcat Zobacz post
    Witam, już od dłuższego czasu przymierzam się do kupna 159 i szukając urodziło mi się kilka pytań oraz wątpliwości, które chciałbym rozwiać

    Na początku napiszę nad czym się zastanawiam. Rozważam 2,4 Q4 albo 2,0 Ti oba w SW. Budżet do około 30k. Chciałbym żeby samochód miał, elektryczne fotele, podgrzewane fotele, lusterko elektrochromatyczne, nawigacje, czujniki parkowania przód i tył, USB.

    1. Od jakiej daty egzemplarze były po liftingu ?
    2. Co zmieniał lifting ? Pochyła czcionka zegarów, co jeszcze ?
    3. Pakiet Ti, felgi, nakładki na pedały, listwa progowa, fotele, zawieszenie ? coś jeszcze ?
    4. Hamulce w 2,4 standardowo są takie jak w 2,0 Ti, czterotłoczkowe Brembo ?
    5. Panel z czarnego aluminium, od kiedy, w jakich konfiguracjach ? Możliwy do dostania aby samemu wymienić ?
    6. Doposażenie. Upierać się na wyposażeniu jak wyżej, czy kupić samochód i ewentualnie doposażać? Co można dodać, co jest niemożliwe?
    7. Port USB, nie wiem w sumie nic. Był fabrycznie ?
    8. Do kiedy produkowano 2,4 Q4 ?
    9. jeśli 2,0 to czym rożni się 136 od 170 km ?
    10. Nawigacja. Przeglądaj oferty spotkałem się z tym że 2,4 zawsze mają nawigację nazwijmy to "Typ 1" z 12 małymi okrągłymi przyciskami na dole. Natomiast 2,0 z 6 owalnymi. Czy ten "Typ 2" jest też fabryczny? Od kiedy go montowali? Jakie różnice miedzy dwoma typami ? Czy 2,4 występował z typem 2? Czy upierać się na fabrycznej nawigacji czy lepiej zwykłe radio i montować coś z Androidem ?
    11. Jak bardzo bać się aut z zagranicy ? od handlarzy i z komisów ? autka.pl ? superalfa ?
    1. od 2008, potem ponoć w 2010 byly jakies mniej widoczne zmiany.
    2. http://www.forum.alfaholicy.org/159_...po_lifcie.html

    5. Na pewno była taka opcja w wersji Sportplus od 2010r. Kupić bardzo trudno - raz kiedyś widziałem na włoskim ebayu, ale nowy i cena jak za nowy w Aso (z tego co sie kiedys orientowałem w granicach: 800-1000zł - wiec raczej komos tym bardziej ze mowa o samym panelu centralnym . Dochodzi do tego ramka lewarka, panel kierownicy + listwy dekoracyjne które w tej wersji też są w innym kolorze) Jakby co dysponuje numerem tej czesci w tej wersji.
    6. Wg mnie przy kupnie używanego trzeba patrzeć przede wszystkim na stan ogólny i być gotowym na kompromisy w kwestii wyposażenia. Szukać wyśnionego egzemplarza w dobrym stanie można miesiącami. Dokładać tak zupełnie łatwo sie niewiele da. Nawet fabryczna nawigacja ma inny rozmiar niż fabryczne radio. Z rzeczy, ktore wymieniłeś najtrudniej może być o elektryczne fotele.
    7. Jak będzie Blue&me to będzie USB

    9. Podobno tylko mapą.

    11. Nie ma reguły - historia zna przypadki kupowania trupów od 'alfaholika'. Trzeba samochód bardzo dokładnie sprawdzić i mieć środki na pakiet startowy niezależnie od zapewnień sprzedajacego (np. o wymienionym rozrządzie).

  10. #14690
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonst Zobacz post
    Jak to w końcu jest z tymi tablicami ze Szwajcarii? Nie powinno z przodu być takiej mniejszej bez herbów?
    Nie wiem na 100% ale mam znajomych, którzy przyjeżdżają ma urlop i z przodu są małe tablice właśnie. Te komisowe na pewno nie są oryginalne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory