Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14781
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przyczepiłem się do całej wypowiedzi, nie tylko "parchatych" świateł.
    O zmiana zeznań... teraz już do całej. Może do tego fragmentu, w którym wyzywałem wszystkich od "cebulaków"?

    Na pewno chciałbyś pewnie, żeby w taki sposób opisywać twoje.
    Mylisz się. W dupie mam to co kto myśli o moim samochodzie i jak go komentuje.

    Jeszcze kiedyś to forum było pełne bardziej życzliwych ludzi, używających konstrukcyjnych wypowiedzi.
    A potem pojawiłeś się ty i zacząłeś nabijać posty wykłócając się sam nie wiedząc o co. Mam się upubliczniać, bo co?! Administrator forum ma mój adres IP i to wystarczy. Jeśli złamię prawo będzie mógł pociągnąć mnie do odpowiedzialności dzieląc się z organami tymi danymi. Natomiast nie będę wyskakiwał z danych osobowych, bo jakiś dzieciak na forum ubździł sobie, że jego zdaniem powinienem to zrobić.

    Trzeba mieć jaja, żeby się upublicznić.
    Jaja to trzeba mieć, żeby np. przeprosić za pomówienie. Tego jak widać do tej pory nie zrobiłeś (o przyznaniu się do błędu nawet nie wspominam). Aby się "upublicznić" wystarczy mieć chęć.

  2. #14782
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post

    Wcześniej miałem to gdzieś, w sumię teraz też to mam. Ale proszę, olx :

    I przejrzałem tylko dwa portale.
    ... a ja odpaliłem tylko jeden portal i znalazłem kilka sztuk "sprawnych" 159 w okolicach 10K zł.... nadal widzę 60% różnicę w cenie tyko nie wiem co ma na celu taka licytacja. Brera w takim samym stanie jak 159 będzie droższa i czym to jest spowodowane zostało już napisane kilka stron wcześniej, a Wam proponuje dalej się drapać na priv ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-12-2017 o 20:41

  3. #14783
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Panowie, serio? skończcie bo wstyd czytać. trochę dystansu bo Wam gumka od rajstop pęknie od tej napinki.

    i niech ktoś może zrobi tu porządek bo trudno wrócić do merytorycznych postów i pomocy kolegom szukajacym auta.

  4. #14784
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Mnie zastanawia jeszcze fragment treści opisu:

    "opcja przy zamianie 25000tys"


  5. #14785
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jaja to trzeba mieć, żeby np. przeprosić za pomówienie. Tego jak widać do tej pory nie zrobiłeś (o przyznaniu się do błędu nawet nie wspominam). Aby się "upublicznić" wystarczy mieć chęć.
    Ale ja nie popełniłem błędu. Dalej twierdzę, że piszesz w sposób prostacki. Byłem na tym forum, gdy uczyłeśI się zasad ortografii. I znalazłem Brerę poniżej 20k.

    Wróciłem tu tylko z ciekawości jak to skomentujesz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #14786
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    audi a3
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam, idąc w zgodzie z tematem, a nie treścią (bynajmniej na ostatnich stronach:p) mam pytanie. Czy może ktoś doradzić na temat AR Brera które są aktualnie na naszych portalach? Jest ich mało więc nie wstawiam nawet linków.. Interesuje mnie tylko 2.4 i do fajnego egzemplarza mogę jechać na drugi koniec Polski a i tak są rozsypane po całej mapie więc każdego nie jestem w stanie finansowo i czasowo sprawdzić osobiście.. Z góry dzięki i pozdrawiam

  7. #14787
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Nie łatwiej zamówić dobrego rzeczoznawcę?

  8. #14788
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    audi a3
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dobry rzeczoznawca - to nie jest takie latwe już się naczytalem opinii o autotesto..

  9. #14789
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Trzeba poczytać opinie na bezwypadkowych i stamtąd kogoś brać. Ja korzystałem z usług jednego rzeczoznawcy bo auto miałem na drugim końcu pl i absolutnie takiej obsługi się nie spodziewałem. Jakieś 150 zdjęć każdej pierdółki, sporo filmów, ze 2h rozmowy przez telefon, sprawdzona każda śrubka i generalnie mam rewelacyjne odczucia co do tego. Najlepiej uderzyć do gościa, który nie zarabia na właściciela dużej firmy jak autotesto. Są bardziej godni zaufania.

  10. #14790
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    już się naczytalem opinii o autotesto
    Ale doczytałeś później, że to były bezzasadne żale klienta? Zamówił on niepełny raport, po czym miał pretensje, że nie znalazły się w nim dane które znaleźć by się mogły, gdyby wybrał droższy pakiet.

    I właśnie o to chodzi. Słowo klucz to "pakiet". Kompleksowe badanie, w zasadzie jedyne sensowne przy planowaniu zakupu to ok. 500 zł. Można przeboleć jeśli ma się już ten jeden upatrzony. Ale jeśli aut jest kilka, koszty rosną. Nadto wnioski z badania nie dają pełnego obrazu. Fachowiec sprawdzi lakier, szyby, podłużnice i zda raport. Sprawdzi stan zużycia wnętrza. Sprawdzi czy wszystkie elementy elektryczne i mechaniczne działają. Sprawdzi układ jezdny i kierowniczy - ale tylko "na oko", w czasie jazdy próbnej + ew. ścieżka diagnostyczna na SKP. Sprawdzi historię w bazach i ASO, na końcu podłączy komputer i odczyta błędy.
    To oczywiście znacząco zmniejszy, albo nawet wyeliminuje szansę na zakup ulepa. Ale jeśli wada jest ukryta, a sprawdzający nie zna marki, to jej nie wychwyci.
    W przypadku 159 to mogą być np. korodujące sanki, na które osoba znająca model od razu rzuci okiem, ale jeśli ktoś pierwszy raz ogląda 159 nie będzie miał pojęcia, że należałoby odkręcić osłonę i sprawdzić ich stan.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory