Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #4581
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    A Czy ktokolwiek może się wypowiedzieć więcej na temat tego autka? Zamieszczałem je już wcześniej. Dziwi mnie fakt, że wersja TI z 2008 roku poniżej 40 tys. Ale jeszcze bardziej dziwi mnie przebieg (na 90% wydaje mi sie nierealny). Ale patrząc na spasowania blach, maski, drzwi, nie widzę niczego do czego można by się doczepić. Może Wasz wzrok coś wychwyci?

    link: http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-C30919041.html

  2. #4582
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch-dziadka Zobacz post
    Ta Alfa nie jest sprowadzona przez chłopaków z Krakowa i z rozmowy z nimi jest po przygodzie z przodu. Auto należy do klienta i wystawione jest grzecznościowo, ale chłopaki nie ręczą za to auto bo nawet środek nie wygląda na przebieg, który rzekomo ma - są to ich słowa...

    Natomiast ja mam pytanie - trudno to nazwać okazją ale mam możliwość kupienia Alfy 159 z 2006 roku na full wypasie(dosłownie, łącznie z automatem) 1.9 JTD przebieg 100 tys km za 8 tys Euro + opłaty...myślicie, że warto??? Dodam, że auto jest po wymianie, rozrzadu, klockow, olejów i turbiny...tak czy inaczej auto wygląda naprawdę super...

    I druga opcja również 2006 rok Alfa 159 ale 2.2 JTS również dobrze wyposażona(xenon, skóra) ale bez nawijki przebieg 135 tys km za 6500 Euro...tutaj pamiętać należy o akcyzie 18,6%...
    Ja bym bral diesla. 2.2 jts jedynie pod warunkiem ze miał wymieniony lancuch rozrządu. Niestety bez tego ten silnik ogolnie podchodzi pod mine dziesięciolecia Inaczej koszty naprawy ida w grube tysiące. Był nawet o tym watek. Poza tym po oplatach ten jts dobije do ceny tego ropniaka

  3. #4583

  4. #4584
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    strażak chyba nie ten dzial

  5. #4585
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    "WNĘTRZE NIE NOSI ŻADNYCH OZNAK ZUŻYCIA" - scyzoryk mi sie w kieszeni otwiera na taki opis. auto ma prawie 8 lat.... ideał.... dodatkowo na zdjeciu widac ze auto nie ma 103000 jak w opisie tylko 163000! (pewnie i tak skręcone z 300k) co za idiota to sprzedaje...
    Witam. Widzialem to auto. Auto jest od handlarza. Zreszta sam tego nie ukrywal przez telefon. Wystawia fvat marza na auto. Ma je od kilku dni. Powiem cena tak jak wygląda. Ale silnik chodzi cicho, w miare czysta komora silnikowa, nie wygląda na myta. Wogole auto nie wygląda na picowane do sprzedaży. Ja tam esteta nie jestem ale tapicerka nadaje się od prania od reki jak dla mnie Sprzedajacy sam powiedział ze chyba cos było nie tak ze zderzakiem bo odstaje lekko. Zawieszenie pracuje ok podczas rundki serwisowej po sredniej jakości asfalcie. historii serwisowej brak. Pan nawet nie wie jaka to wersja czy progression czy impresion. Powiedzial ze kupil bo wydala mu się dobra okazja. Przebieg 103k na chwile obecna. Przeglad wazny do początki listopada. Oc chyba I polowa przyszłego roku, ale to pewnie tego wlasciciela co miał wcześniej wiec wypowiedziane. W srodku była kartka z wymiany oleju przy przebiegu jakies 84 tysiące. Zalano elf 5w40. Sam zresztą twierdzi ze olej do wymiany. Poza tym wszystko sprawne. I w sumie nie wiem. Alfa 159 z początku produkcji za ciut ponad 20k. Jakos nie chce mi się wierzyc. Sprawdzilem z ciekawości. Tyle teraz kosztują u nas .... http://otomoto.pl/osobowe?q=Alfa+Romeo+159+1.9+jts Powiedzcie mi cos madrego bo zaczynam się nakrecac. Sam zresztą powiedział ze chętnie pojedzie na przegląd do skp czy aso. Co jeszcze. auto w PL od 2008 roku. Najpierw było w leasingu, później ktoś inny przejal wiec w PL było dwóch wlascicieli w książce pojazdu. Ludzie powiedzie cos madrego

    - - - Updated - - -

    errata, link do aukcji http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C31076514.html

  6. #4586
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Witam. Widzialem to auto. Auto jest od handlarza. Zreszta sam tego nie ukrywal przez telefon. Wystawia fvat marza na auto. Ma je od kilku dni. Powiem cena tak jak wygląda. Ale silnik chodzi cicho, w miare czysta komora silnikowa, nie wygląda na myta. Wogole auto nie wygląda na picowane do sprzedaży. Ja tam esteta nie jestem ale tapicerka nadaje się od prania od reki jak dla mnie Sprzedajacy sam powiedział ze chyba cos było nie tak ze zderzakiem bo odstaje lekko. Zawieszenie pracuje ok podczas rundki serwisowej po sredniej jakości asfalcie. historii serwisowej brak. Pan nawet nie wie jaka to wersja czy progression czy impresion. Powiedzial ze kupil bo wydala mu się dobra okazja. Przebieg 103k na chwile obecna. Przeglad wazny do początki listopada. Oc chyba I polowa przyszłego roku, ale to pewnie tego wlasciciela co miał wcześniej wiec wypowiedziane. W srodku była kartka z wymiany oleju przy przebiegu jakies 84 tysiące. Zalano elf 5w40. Sam zresztą twierdzi ze olej do wymiany. Poza tym wszystko sprawne. I w sumie nie wiem. Alfa 159 z początku produkcji za ciut ponad 20k. Jakos nie chce mi się wierzyc. Sprawdzilem z ciekawości. Tyle teraz kosztują u nas .... http://otomoto.pl/osobowe?q=Alfa+Romeo+159+1.9+jts Powiedzcie mi cos madrego bo zaczynam się nakrecac. Sam zresztą powiedział ze chętnie pojedzie na przegląd do skp czy aso. Co jeszcze. auto w PL od 2008 roku. Najpierw było w leasingu, później ktoś inny przejal wiec w PL było dwóch wlascicieli w książce pojazdu. Ludzie powiedzie cos madrego

    - - - Updated - - -

    errata, link do aukcji http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C31076514.html
    kolego przod napewno malowany bo plastik za scudetto w kolorze nadwozia.Nie wiem jak JTSy trzymaja swoja cene ale ja swojej za takie pieniadze bym nie wystawil chyba ze nagle potrzebowalbym gotowki

  7. #4587
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    @ Czarny_28 Dzwonilem do dwóch ASO odnośnie potencjalnego sprawdzenia. Do pierwszego trochę z puntem jezdzilem. Pan powiedział zebym sobie odpuscil ten silnik i te auto. jednostka 1.9 i 2.2 jts przejeta od opla vectry ze wszystkimi awariami a pali tyle samo co stara alfowska v6. I ze cena 20 k za rok 2006 to żadna okazja. Sam miał w tamtym roku rocznik 2006 tez z przebiegiem circa 60k od pierwszego wlasciciela za 17 tysi i nie był zainteresowany. Po prostu koszt zaprawy rozrządu 6k pln na oryginale i tak się zepsuje o przebiego 30-50k. W Twardowskim byli bardziej rozmowni i koszt sprawdzenia 350 zl i wtedy wydadzą rekomendacje czy kupować czy nie

  8. #4588
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    jednostka 1.9 i 2.2 jts przejeta od opla vectry ze wszystkimi awariami
    I nikt na świecie nie wpadł na to, żeby kupować do tych silników w Alfach części od GMa. Bajkopisarstwo.

  9. #4589
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Wojtekkf. Pewnie się da na zamiennikach z IC jechać. Dzwonilem tez do swojego mechaniora, który glownie robi ople i panzerwany i ogolnie wprawiłem go w duza wesolosc pomysłem zakupu ar 159. Ogolnie rekomendacja nie kupować. Coz najwyżej będę do pablo garage jezdzil, niech się goni Powiem więcej, udało mi się poprzedniego wlasciciela odnalesc. Bardzo sympatyczny człowiek, którego w tej chwili serdecznie pozdrawiam co prawda nie powiedział za ile auto zostało sprzedane, ale cena była zapewnie nizsza niż ta od handlarza. Były rzeczywiście dwa elementy malowane z AC (szkoda parkingowa). Poza tym auto wspomina bardzo dobrze z perspektywy czasu, ale sprzedaż nastapila z przyczyn losowych. Spalanie w miescie rzeczywiście zniechecajace, ale auto nie bierze oleju jak TSy które miał wcześniej. Do zrobienia jest na pewno jeden wahacz i olej z filtrem oraz pewnie inne drobiazgi Auto nie było serwisowane w ASO. Zreszta ASO Twardowski potwierdzilo ze sprawdzanie po VIN jst bez sensu bo prawie nic tam nie ma oprócz obowiązkowych napraw a po gwarancji nikt nic nie wpisuje wiec ogolnie lipa Powiedzial ze szkoda ze szybciej się nie decydowałem bo wtedy roznice w cenie zamiast dla handlarza przeznaczyłbym na dopieszczenie auta

  10. #4590
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    pieta, niech mechaniory sobie sprawdzą, co AR kupowało od GMa do tych silników
    Owszem, problem rozrządu (łańcuch) jest znany i dość dobrze opisany, co ułatwia wczesne zdiagnozowanie, ale osobiście podejrzewam, że stosunkowo niewielka liczba przypadków wpłynęła na negatywne postrzeganie tych silników. Przyznaję otwarcie, nie chce mi się dokładniej analizować. Spalanie - no cóż, jeśli ktoś oczekuje niższego, to musi sięgnąć po inny silnik. Z racji niewielkich przebiegów diesla wykreśliłem z listy potencjalnych silników, więc mam nieco wypaczony punkt widzenia

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory