Strona 100 z 152 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1514

Temat: kolektor ssący JTDM - kompleksowo

  1. #991
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Haha, przez chwilę serio pomyślałem żeby wrócić do częściowej zaślepki ale to dlatego że mnie ikonka i komunikat denerwują a nie mam czasu i możliwości podjechać w żadne polecane miejsce żeby to ogarnąć i wyprogramowac.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  2. #992
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cut. Sorry, coś do tyłu jestem z tematami

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    Haha, przez chwilę serio pomyślałem żeby wrócić do częściowej zaślepki ale to dlatego że mnie ikonka i komunikat denerwują a nie mam czasu i możliwości podjechać w żadne polecane miejsce żeby to ogarnąć i wyprogramowac.
    Kupujesz MPPS-a i http://www.conmir.pl/e-tuning/
    2009 rok jeszcze nim ograniesz.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 05-10-2015 o 12:35
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #993
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zdjąłem kolektor - ten podobno straszny, plastikowy. Klapy okazały się w stanie bardzo dobrym mechanicznym, tzn. zasyfione ale działające wzorowo. Po oględzinach z kolegą inżynierem stwierdziliśmy, że te klapy nie mają szans wpaść do cylindra. Nie wiem jak w Pierd-burgu, ale tu po prostu nie ma opcji. Niestety pomimo idealnego działania, uszczelniacze osi przy kołach zębatych nie spełniały swojej roli i z każdej jednej dosłownie ciurkało - zdecydowałem się klapy usunąć a otwory zaślepić. No i stąd wniosek, że nie mają prawa wypaść same z siebie, ponieważ działając celowo było ciężko je usunąć.
    Po usunięciu klapek (zerwaniu z osi, bo są zgrzane) i ich osi, rozwierciłem otwory na 6,5mm i nagwintowałem pod M8. W to śrubki M8x16 na klej anaerobowy.

    Pytanie - uszczelkę kolektora dużą mam nową (metalowa, ta między blokiem klapek a głowicą), ale czy tą małą metalową okrągłą też trzeba wymieniać? Tą między podstawą EGR a klapą gaszącą?
    Drugie pytanie - osadzenie rury od IC w obudowie klapy gaszącej było rzeźbione, na oring nasmarkany był czarny silikon a mimo to lał się olej jak z kranu (prosto na wtyczkę od silnika klapy gaszącej). Jaki tam powinien być nowy oring? Jak skutecznie uszczelnić to miejsce?

    Ostatnia kwestia - za dużo oleju w dolocie. Przed turbo jeziorko (i turbo gwiżdże sobie trochę). Z klapy gaszącej źródełko. Cały syf w kolektorze kompletnie zaolejony, na fotach innych ludzi wyglądało na to, że nagar pod spodem jest suchy (sadza z EGR) - u mnie samo masło. Teraz po czyszczeniu chcę całkowicie zaślepić EGR, do tej pory był zaślepiony częściowo. Nie wiem, czy mi to coś da z taką ilością oleju w dolocie. Co można na to poradzić? Wymienić separator?

  4. #994
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dominiq
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Suzuki Vitara II ALLGrip '18
    Postów
    115

    Domyślnie

    Oring jest dość standardowy i dostaniesz taki w każdym sklepie z oringami. Ja płaciłem 1 PLN.

    Blaszkę pod EGR możesz zostawić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #995
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Sprawdź stan turbo bo wydaje mi się, że to ono jest odpowiedzialne za dużą ilość oleju w dolocie. Jaki masz przebieg na tym turbo?

  6. #996
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Auto ma 195kkm, ile na tym turbo nie wiem. Olej jest już przed turbo, po prostu go tyle wali z odmy - nie wiem czy dzieje się tak, kiedy jest za dużo oleju czy co?

    Oringi zakupiłem w kilku rozmiarach zarówno na rurę IC->przepustnica jak i między kolektor a podstawę EGR, przy składaniu dam najgrubszy jaki wejdzie i mam nadzieję, że będzie szczelne.

  7. #997
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Auto ma 195kkm, ile na tym turbo nie wiem. Olej jest już przed turbo, po prostu go tyle wali z odmy - nie wiem czy dzieje się tak, kiedy jest za dużo oleju czy co?

    Oringi zakupiłem w kilku rozmiarach zarówno na rurę IC->przepustnica jak i między kolektor a podstawę EGR, przy składaniu dam najgrubszy jaki wejdzie i mam nadzieję, że będzie szczelne.
    Mechanikiem nie jestem ale jak tak nożna naprawiać auto...?
    Naprawia się przyczynę a nie skutki. Czy uważasz że inne auta bez tych uszczelek to leją olejem jak w twoim egzemplarzu?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #998
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Oleju zawsze trochę będzie w dolocie i będzie leciał przez rurę od IC ale trochę. Oringi oczywiście warto powymieniać. Ja nie wymieniałem podkładek przy EGR-e. Były w dobrym stanie. Wymieniałem tylko tą przy podstawie kolektora. Tą metalową miedzy kolektorem a głowicą.
    Ale z tego co piszesz to tego oleju jest za dużo i musisz znaleźć przyczynę. Sprawdzałeś może luz na wirniku od turbo? Czy turbo gwiżdże na rozgrzanym silniku? Na zimnym podobno może (tak jest u mnie) przez pierwsze 400 metrów jazdy gwiżdże.

  9. #999
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    olo nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi...? Uważam, że inne auta również powinny mieć szczelny układ dolotowy i ja również dążę do jego uszczelnienia. Akurat ta kwestia nie ma nic wspólnego z problemem oleju w dolocie. Ja piszę o tym, że zakładam nowe oringi w miejsca, gdzie fabrycznie te oringi są (ale że był założony zły rozmiar + nasmarkane silikonem, to była nieszczelność i ciurkał olej), a Ty "jak tak można naprawiać auto"...?

    marcin turbo gwiżdże na ciepło i na zimno. Ale nie jest to taki typowy "wysoki" świst starego turbo, tylko takie właśnie "niskie" gwizdanie. Jakiś tam mechanior swego czasu mówił, żeby się tym nie przejmować, bo to mikrouszkodzenia powierzchni łopatek kompresora spowodowane uderzeniami kropel oleju. Nie żebym za bardzo wierzył w tę teorię, ale tak jak mówię - olej jest przed turbo, a że olej nie wysycha to nie wiem, czy jest on nowy czy stary. Teraz przed złożeniem wszystko dokładnie czyszczę, zobaczymy za jakiś czas czy jest jezioro - może tyle oleju pojawiło się z powodu wysokiego stanu, spowodowanego rzadkimi wymianami przez poprzednich właścicieli.
    Dużą uszczelkę między kolektor a głowicę mam nową, oringi nowe, wszystkie opaski zaciskowe dam nowe, prawdopodobnie jutro będzie też nowa uszczelka metalowa między podstawę EGR a klapę gaszącą (okrągła na 3 śruby). Jedyne czego nie mam nowego, to te gumowe uszczelki między kolektorem a blokiem klapek wirowych, takie 4 ósemki o przekroju kwadratu. Mam nadzieję, że tam nieszczelności nie będzie, bo silikonem nie lubię paćkać.

    Jest też taka możliwość, że po prostu (z jakiegoś powodu) separator oleju nie działa - nie wiem, zapchany, uszkodzony, cokolwiek - i stąd tyle oleju w odmie.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 09-10-2015 o 19:31

  10. #1000
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Separator możesz zdemontować i sprawdzić. Ew. możesz dołożyć dodatkowy. Nie masz czasem za dużo oleju w silniku? Zwróć uwagę czy auto lekko nie dymi.
    Na pewno oczyść dokładnie dolot i kontroluj sytuację.
    U mnie turbo też nisko gwizdało, ale wszystko było OK.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?
    Utworzone przez Słóń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 18-12-2021, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory