Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 121

Temat: Problem z odpalaniem silnika - pojawia się dość rzadko ale jednak...

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pablitoo24
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 8v
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał otex Zobacz post
    u mnie prob;lem znikl po dwoch operacjach:
    -zaslepienie egr i wywalenie z softa
    -zalalem srodek do czyszczenia wtryskow STP

    po tym autko pali rewelacja
    niestety nie znam prz\yczyny dalej
    EGR zaslepiłem kompletnie lecz z softu jeszcze go nie wyżuciłem..a wtryski również przeczyszcziłem na zimę środkiem Valvoline maxlife..i u mnie niestety nie pomogło :/
    Będę szukał dalej bo jest to conajmniej dla mnie dziwne żeby takiej usterki nie namierzyć

  2. #72
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo24 Zobacz post
    dziwne żeby takiej usterki nie namierzyć
    Szkoda, że nikt z forumowych specjalistów nie chce się włączyć do tematu i czegoś podpowiedzieć




  3. #73
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar raZZorfish
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 JTDM 2006 150KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, ze to wina jakiegos czujnika temperatury cieczy chlodzacej. Moze umiejscowiony jest w takim miejscu, ze sie nagrzewa i nie pozwala na odpalenie auta za pierwszym razem. Skoro jest komunikat i wskazowka temperatury idzie do gory i opada, to by wskazywalo na to. To musi byc jakas wada fabryczna, bo w 3 AR 159, jakie znam, jest taki problem czasami podczas postoju na sloncu. Nie wydaje mi sie, ze ma cos do tego EGR czy Akumulator. Wszystko mam nowe i problem wystepuje nadal raz na ruski rok.

  4. #74
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Jeżeli samochód przy -15 zapala z pół obrotu a przy +15 zdarza mu się kręcić kilka sekund to jest to raczej jakiś błąd w doborze parametrów rozruchowych do konkretnych warunków (jakieś dawki rozruchowe, czas grzania świec - to już fachowcy niech się wypowiedzą).


    Jeśli w lecie jadę samochodem do pracy to po nocy wystarczy raz podgrzać świece i pali bez problemu ale juz wychodząc z pracy żeby nie było wstydu zanim odpalę czekam dwa razy do pojawienia się komunikatu start i wtedy odpala znacznie lepiej.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  5. #75
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Jeżeli samochód przy -15 zapala z pół obrotu a przy +15 zdarza mu się kręcić kilka sekund to jest to raczej jakiś błąd w doborze parametrów rozruchowych do konkretnych warunków (jakieś dawki rozruchowe, czas grzania świec - to już fachowcy niech się wypowiedzą).


    Jeśli w lecie jadę samochodem do pracy to po nocy wystarczy raz podgrzać świece i pali bez problemu ale juz wychodząc z pracy żeby nie było wstydu zanim odpalę czekam dwa razy do pojawienia się komunikatu start i wtedy odpala znacznie lepiej.
    Mam to samo, z tym że rano przy rozruchu występuje mocne telepnięcie silnikiem




  6. #76
    młody30
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję zwrócic uwagę na czujnik położenia wałka rozrządu. Miałem tak w BMW, że jak postał trochę dłuzej to nie chciał palić

  7. #77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał młody30 Zobacz post
    Proponuję zwrócic uwagę na czujnik położenia wałka rozrządu. Miałem tak w BMW, że jak postał trochę dłuzej to nie chciał palić
    Tzn wymienić? Moja jak za długo stoi to trudniej odpala.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #78
    młody30
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tzn wymienić? Moja jak za długo stoi to trudniej odpala.
    Wymienić na nowy, u mnie okazał się ten czujnik, w sumie częsty przypadek. Objawy takie, ze po postoju czasem dłuzszym czasem krótszym nie chciał odpalać czasem chciał róznie to było. Z rana zawsze palił

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar smola
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Chrzanow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał raZZorfish Zobacz post
    Wydaje mi sie, ze to wina jakiegos czujnika temperatury cieczy chlodzacej. Moze umiejscowiony jest w takim miejscu, ze sie nagrzewa i nie pozwala na odpalenie auta za pierwszym razem. Skoro jest komunikat i wskazowka temperatury idzie do gory i opada, to by wskazywalo na to. To musi byc jakas wada fabryczna, bo w 3 AR 159, jakie znam, jest taki problem czasami podczas postoju na sloncu. Nie wydaje mi sie, ze ma cos do tego EGR czy Akumulator. Wszystko mam nowe i problem wystepuje nadal raz na ruski rok.
    Do tematu dołącze i ja. Nic nie wniosę niestety nic nowego, ale potwierdzę identyczne zachowanie, komunikat "Excessive radiator fluid temperature, stop and switch off engine". Zdażyło się to dotychczas 2 razy, równiez po postoju na słońcu.

  10. #80
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    alfa romeo 147 105kM 2001
    Postów
    2

    Domyślnie

    Mi też ciężko odpalał na gorącym silniki. Znajmy mechanik powiedział że był skorodowany kabel od bieguna minus od akumulatora. Miałem tez kupiony nowy kabel czujnika położenia wałka rozrządu ale po wymianie nie chciał na nim wcale odpalać i mechanik wrócił do starego. Teraz odpala bez problemu.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm 16v - co jakiś czas pojawia się dziwne buczenie z silnika
    Utworzone przez d-wozniak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-10-2019, 16:40
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 16:56
  3. [145] Dość wysokie obroty silnika.
    Utworzone przez kamil97 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 15:45
  4. [146] 1.9 jtd nierówna praca silnika problem z odpalaniem
    Utworzone przez Gajek93 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 20:04
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory