Strona 21 z 50 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 496

Temat: czy to było wypalanie DPF?

  1. #201
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Mistrzu Joda- nie panikuj, w koncu jestes JEDI . Nie gaś auta następnym razem tylko po prostu się przejedź gdzieś.
    Kabel Ci do niczego nie jest potrzebny. Po prosty następnym razem nie przerywaj wypalania i już

    To tak nie działa, że jak przerwiesz wypalanie to do oleju spłynie 5 litrów ropy, a ECU się obrazi i zepsuje silnik
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistrzjoda Zobacz post
    Przeczytałem wątek od deski do deski i wiem troszkę więcej
    Moją Alfe 159 (1.9jtdm 2008r. wersja poliftowa) mam pół roku, zrobiłem 9tyś. km i z tego co tu przeczytałem wynika że dziś na postoju (u celu) miało miejsce wypalanie DPFu w moim aucie.
    Objawy: podniesione obroty silnika (wskazówka obrotomierza w połowie pomiędzy 750 a 1000 obrotów), wskaźnik doładowania turbiny na zero, inna praca silnika, czuć spalenizną wokół auta, wyższa temp. spalin (niż zwykle), nieświadomy sytuacji nie sprawdzałem chwilowego spalania.
    Jak wyżej "NIEŚWIADOMY SYTUACJI" I ZANIEPOKOJONY poczekałem parę minut i zgasiłem auto. Po ponownym uruchomieniu było jak dawniej.
    Czy takie zachowanie może mieć jakieś konsekwencje????
    Dajcie link do aukcji z kablem serwisowym który według Was może mi się przydać. POPROSZĘ
    Spokojnie tak jak pisał wyżej silnik się nie rozleci tak na przyszłość poczekaj aż się wypali bo jak zrobisz tak kilka razy to może się zdarzyć że wyświetl ci się kontrolka o zatkanym dpf. Wyplanie trwa jakieś 7-8 min. Jak umnie tak się zacznie wypalanie to czekam aż wskazowka od obrotów spadnie na około 820 i wtedy wiem że już jest koniec.

  3. #203
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wypalanie nie trwa nigdy dłużej niż 600 sekund = 10 minut.
    U mnie z racji wieku auta wypalanie zawsze trwa maksymalny czas, ale DPF jest praktycznie czysty. Zostaje tylko kilka %

    Uwaga tylko, żeby przy wypalaniu na postoju nie stać na jakiejś trawie czy coś, bo DPF osiąga wysoką temperaturę i może się od niego coś zapalić.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #204
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 jtd 16v
    Postów
    20

    Domyślnie

    u mnie wygląda to tak: tak jak koledzy piszą, wskaźnik turbo na biegu jałowym, do tego silnik chodzi nierówno na biegu jałowym - wskazówka od obrotów skacze, w mieście czuć spaliny w samochodzie. Przepalanie trwa plus minus 10 km.

  5. #205
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    A ja już od 3 tys nie zauważyłem wypalania, jazda po mieście więc na to nie zwracam uwagi. Ale gasząc silnik zawsze czekam 1-3min by wyłączyć silnik, no i zawsze zwrócę uwagę na wskazniki. U mnie przy wypalaniu DPF wskazówka turbo podchodzi kilka milimetrów ponad 0, a w trasie od razu się zjarze, że było wypalanie jak nagle wzrośnie śr. Spalanie
    Jak kupiłem auto i po wymianir oleju nagle dym gigantyczny za mną więc zawróciłem do mechanika i zgasiłem auto, wracając z mechanikem do auta już nie byłem wstanir mu pokazać co się działo bo przerwałem wypalanir dpfu jak mi to oznajmił mechanik

  6. #206
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    Ale gasząc silnik zawsze czekam 1-3min by wyłączyć silnik
    A mowia, ze Warszawiacy tacy zabiegani :-) Po co to czynisz?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  7. #207
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Na pewno turbine chłodzi

  8. #208
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Znaczy się pirat drogowy, skoro musi turbo chłodzić po miejskiej jeździe
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #209
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przecież jest z Warszawy. Tam ograniczenia prędkości z reguły nie obowiązują, to i turbo schłodzić trzeba
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #210
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    No czasami trzeba depnąć jak jedziesz za ślamazarą która nie powinna jeździć w ogóle autem. Więc i turbina się nagrzeje, a odczekuje tak do min. W trasie to do 3minut, ale widze że każdy lubi czepiać się słówek... hehe

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory