Strona 7 z 75 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 742

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów

  1. #61
    criss
    Gość

    Domyślnie

    przy wymianie krzyżaka w kielichu (wiadomo oleju trochę uciekło przy demontażu pół osi) musiałem dolać oleju do skrzyni i wcale aku nie demontowałem. Potrzebny jest bit imbus (nie pamiętam oznaczenie bodajże 6 mm), do tego przedłużki żeby wyjść wyżej niż aku (śruba nie jest pod akumulatorem), i długi lejek ze średnicą mniejszą od korka wlewu oleju, ot cała filozofia

  2. #62
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    Przy wymianie dwumasy i całego kompletu, zalałem dokładnie 2,6 l oleju Matryx ( czerwony). Wlaliśmy go z powrotem gdyż był nowy i dolaliśmy ok 0,2 l. Skrzynia nie haczy itp :-) pracuje lekko :-). Więc w ASO we Włoszech wymieniali olej.

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Dzisiaj wymieniałem olej w skrzyni i powiem Wam, że po wylaniu starego oleju weszło równo 2 litry do momentu przelania przez otwór wlewowy. Wniosek taki, że zostało w skrzyni 0,3 lub 0,5 starego oleju. Można by go było pewnie wylać podczas demontażu skrzyni ale przy zwykłej wymianie wejdzie tylko tyle. Dobrze, że ASO przyjęło z powrotem trzeci litr kupionej tutelli. Przy okazji dla tych ze Szczecina i okolic to polecam Ital Car Service w Szczecinie. Pracuje tam nasz kolega z forum Łukasz "Lukasz A." , który mi to wymieniał.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witam.
    Mam w swojej 159-tce wyciek oleju z łączenia skrzyni ze silnikiem. Kapie mi prosto na rurę wydechową.
    Nie wiem czy to wyciek ze skrzyni czy silnika. Stale kontroluje olej w silniku - dużych ubytków nie ma. Wyciek to czarny olej.
    Macie podobną sytuację w swoich alfach 159 ?

    - - - Updated - - -

    Jeżeli będę miał niski stan oleju w skrzyni biegów to jakoś da się to odczuć??

  5. #65
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli czarny to z silnika. Auto na kanał albo podnośnik i obejrzeć dokładnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #66
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Wyciek masz prawdopodobnie z uszczelnienia na wale. Trzeba będzie wyjąć skrzynie i warto wówczas zweryfikować stan sprzęgła i dwumasy. Co do stanu oleju w skrzyni to można sprawdzić przez korek wlewowy. Jak wyjmiesz skrzynie to warto wymienić olej w niej.

  7. #67
    criss
    Gość

    Domyślnie

    dla uściślenia. Otwór wlewowy oleju do skrzyni biegów znajduje się na górze skrzyni biegów (koło akumulatora), a otwór kontrolny jest z boku skrzyni biegów. Kolega wyżej pisze o sprawdzaniu oleju przez otwór wlewowy, czyli zalewamy całą skrzynie olejem i na pewno nie bedzie to 2 litry

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Gorąca prośba - możesz strzelić fotkę otworu wlewowego?

  9. #69
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    dla uściślenia. Otwór wlewowy oleju do skrzyni biegów znajduje się na górze skrzyni biegów (koło akumulatora), a otwór kontrolny jest z boku skrzyni biegów. Kolega wyżej pisze o sprawdzaniu oleju przez otwór wlewowy, czyli zalewamy całą skrzynie olejem i na pewno nie bedzie to 2 litry
    Masz rację sprawdzamy poziom oleju przez ten otwór kontrolny z przodu skrzyni . Mój mechanik właśnie tamtędy nalewał olej do skrzyni do momentu przelania.

  10. #70
    criss
    Gość

    Domyślnie

    robione przed chwilą z latarką słabo widać chodzi o ten korek na imbus

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 12:27
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez amser_sl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 21:02
  3. [145 bx] - wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez Lopezius w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory