Strona 4 z 30 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 300

Temat: Zawieszenie skrzypi.

  1. #31
    Husar
    Gość

    Domyślnie

    Kanal nie jest potrzebmy, ale musisz auto podnies. Drazek kupilem fasta za 77 zl z przesylka. Wymiana trwala ok 1 godz. Nie kupowalem jakiegos renomowanego drazka, bo jeszcze wtedy nie bylem pewien czy on jest winowajca. Oslone sprawdzilem i nie ma zadnego pekniecia. Cybant tez dobrze trzymal.

    Wysłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    to ja sie podepne pod temat.Dzis wymienilem prawy dolny wahacz bo mialem wybity swozen.Ustawilem geometrie i co zauwazylem.Takie dziwne skrzypienie przy kreceniu na postoju (jak zrobie pelny skret) i gdy mocniej przyhamuje.W sumie odglos taki jakby guma skrzypiala o metal ale nie wiem co to moze byc??Nie znam sie.Moze musi sie ulozyc wszystko??

  3. #33
    Husar
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź drążki, przy moim skrzypieniu też chciałem wahacze wymieniać 52 tyś przebiegu, ale na szczęście znalazłem źródło problemu.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    tyle ze wczesniej nie bylo tego przed wymiana wahacza a diagnosta przy probie ustawienia geometri stwierdzil uszkodzony wahacz(wybity swozen) wiec wymienilem dzis u Tomka wahacz.Ogolnie wrazenia sa lepsze tylko to dziwne tarcie/skrzypienie.Nie wiem dokladanie jak to okreslic.

  5. #35
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Ja wczoraj oddałem swoją alfę do mechaniora w celu ostatecznego zdiagnozowania źródła skrzypienia / stukania na niewielkich nierównościach w prawym przednim kole. Przypomnę, że wcześniej 2 razy byłem na stacji diagnostycznej i kilkanaście minut zabawy na szarpakach nie przyniosło żadnej odpowiedzi. A tymczasem mechanik stwierdził uszkodzony sworzeń wahacza górnego, który na 100% jest źródłem stuków, a przy okazji istnieje spora szansa, że powoduje również to skrzypienie przy manewrach na postoju. Jestem umówiony na przyszły tydzień na wymianę wahacza górnego. Dam znać jakie rezultaty.

    Pozdrawiam.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Mam podobny problem, jak krece kierownicą na postoju to slysze gluche skrzypienie, jak opór maleje (ruszam to skrzypienie znika. Przy wyzszych predkosciach skrzypienia nie ma wogóle. Niedawno byłem na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta stwierdził, że zawieszenie jest ok. Auto prowadzi się dobrze.. Jakieś pomysły?
    W lutym też miałem przegląd. Diagnosta nic nie stwierdził. Dzisiaj jestem po wymianie dwóch wahaczy dolnych. Rozleciały się.

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

    Cytat Napisał rynqu Zobacz post
    Niestety moją alfę dopadł ten sam roblem - skrzypienie w prawym przednim kole na postoju i podczas manewrów przy niskich prędkościach. Pojechałem do diagnosty i stwierdził, że nie mam żadnych luzów w zawieszeniu a skrzypienie pochodzi z drążka kierowniczego (tak się nazywa ten element w gumowej, harmonijkowej osłonie?). Powiedział, żeby wstrzyknąć tam dwie strzykawki oleju przekładniowego i powinno pomóc. Dwóch mechaniorów na to patrzało i niezależnie stwierdzili, że coś się zapiaszczyło. Zamierzam wykonać taki zabieg w wolnym czasie. Przy okazji skrzypienia mały offtopic - drzwi kierowcy podczas otwierania/zamykania "klikają" w irytujący sposób zgodnie z działaniem ogranicznika. Element wychodzący z karoserii przesmarowałem (tam gdzie widać te wgłębienia ograniczające), ale nic nie pomogło. Macie jakieś lepsze pomysły?

    Jak uda mi się zlikwidować skrzypienie w kole, dam znać.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...generacja.html

  7. #37
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rynqu Zobacz post
    Jestem umówiony na przyszły tydzień na wymianę wahacza górnego. Dam znać jakie rezultaty.
    A więc jeżdżę na nowym wahaczu już jakieś 700km i jak do tej pory wszystko jest OK. Nic już nie stuka i nie ma też skrzypienia. Jedynie tuż po odbiorze auta od mechanika dało się 2 razy słyszeć dziwne skrzypnięcie, ale zakładam, że coś tam musiało się "ułożyć", bo od tego momentu jest cisza.

    Dokładnie - to jest temat, który założyłem, żeby nie ciągnąć wątku stukających drzwi w tym temacie. Niestety w DIY nie mogę już nic dopisać, a zobowiązałem się dać znać kiedy zacznie znowu klikać. Więc daję znać tutaj -znowu klika i działa mi na nerwy Moja metoda regeneracji działa krótkofalowo. Niestety.

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    U mnie zaczeło coś od paru dni skrzypieć ( tak jakby jakaś guma czy cholera wie co ), byłem u mechanika - sprawdził zawieszenie i mówi że nie wie co to jest. Prosił abym podjechał na diagnostyce. Po sprawdzeniu tak samo, zero luzów, zawieszenie w bardzo dobrym stanie - nic nie piszczało/skrzypiało. Na samym końcu gość jeszcze zaproponował abym wjechał na maszynę która sprawdza amortyzatory. W momencie kiedy zrobiliśmy test lewego koła, było słychać owe skrzypienie o które mi się rozchodziło. Pytam się gościa czy to amortyzator, to powiedział że nie wie :/ Co to może być ?
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  9. #39
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Witajcie

    Ja ostatnio wymienialem dolny i gorny wahacz od strony kierowcy. Okolo 1 tys km po wymianie skrzypienie, glownie przyruszaniu i kreceniu kierownica.
    Nadmienie ze gorny poszedl fast donly oryginal. Obstawiam ze pewnie gorny zaczal skrzypiec,

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja mam wszystkie fasta i skrzypia.Tylko lewy dolny ostal mi sie jeszcze oryginal

Podobne wątki

  1. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  2. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory