Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Dwa problemy 2.0 V6 TB. Temperatura płynu i turbo

  1. #1
    8rafal4
    Gość

    Domyślnie Dwa problemy 2.0 V6 TB. Temperatura płynu i turbo

    witam was
    dawno nic się nie działo z moja maszynka do teraz
    Mam problem z temperatura silnika przy normalnej jeździe do 90 st i dalej już nie wzrasta a jak autko pogonie to od razu temp rośnie do ponad 100 stopni nie wiem czemu tak się dzieje.Wentylator słychać chodzi,płyn chłodzący jest(chyba ze stary bo nie był wymieniany jak mam już ja 3lata)
    Następny problem z turbo raz działa normalnie nie szarpie ciągnie do końca a nieraz jest tak jak by z 50koni mniej było depnę do dechy i nic się nie dzieje auto przyspiesza ale strasznie zamulony tez nie szarpie ale mocy brak częściej działa turbo ale zdarza się ze np pol dnia brak mocy a potem nagle już jest sprawdzałem przewody nie widziałem żadnej nieszczelności,gruszka tez działa nie wiem kończy sie turbo czy co?
    pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał 8rafal4 Zobacz post
    Mam problem z temperatura silnika przy normalnej jeździe do 90 st i dalej już nie wzrasta a jak autko pogonie to od razu temp rośnie do ponad 100 stopni nie wiem czemu tak się dzieje.Wentylator słychać chodzi,płyn chłodzący jest(chyba ze stary bo nie był wymieniany jak mam już ja 3lata)
    Sprawdź czy załącza Ci się drugi wentylator. Po drugie sprawdź chłodnicę czy nie jest czymś zajeb...a a poza tym to temperatura ze wskaźnika czy FESa?


    Cytat Napisał 8rafal4 Zobacz post
    Następny problem z turbo raz działa normalnie nie szarpie ciągnie do końca a nieraz jest tak jak by z 50koni mniej było depnę do dechy i nic się nie dzieje auto przyspiesza ale strasznie zamulony tez nie szarpie ale mocy brak częściej działa turbo ale zdarza się ze np pol dnia brak mocy a potem nagle już jest sprawdzałem przewody nie widziałem żadnej nieszczelności,gruszka tez działa nie wiem kończy sie turbo czy co?
    To jest temat rzeka tu tu będą tylko strzały w ciemno. Nie wiem jak może się turbo kończyć znaczy się wirnik starłeś? niestety czeka Cie długie i męczące poszukiwania. Sprawdź czy wirnik ma luzy, czy nie leje turbo (przy okazji). Potem odepnij gruchę i zobacz czy ta wajcha przy turbinie chodzi lekko. Sprawdź szczelność i poprawność połączenia overboosta. Sprawdź przepływkę czy nie świruje. Może podaje złe wskazania i przelewa Ci paliwa. TO na razie tyle

Podobne wątki

  1. Temperatura płynu.
    Utworzone przez DawidSu w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 00:49
  2. [159] EGR OFF a temperatura płynu chłodniczego
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 18:32
  3. [GTV] Temperatura płynu chłodzącego
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 21:30
  4. Temperatura płynu 90-130 stopni. V6
    Utworzone przez bartol44 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 15:41
  5. Temperatura płynu w 2,5 TD AR 155,164
    Utworzone przez Łukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2007, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory