Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Problemy z doborem Felg

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar YoJin
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2007, 1.9 JTDm 16V 150 KM
    Postów
    27

    Unhappy Problemy z doborem Felg

    Witam,

    Wiem ze tematów o felgach i oponach jest multum, ale wlasnie przez to moje pytanko zniknęłoby w czeluściach tego forum.
    Problem jest nastepujacy: Posiadam na aucie felgi 17". Auto niedawno kupione wiec trzeba założyć zimówki.
    Zakupiłem stalowe felgi 16" 5x110 6,5J ET 37. Niestety, przy próbie przykrecenie koła, felga dociska do zacisków
    Pisano na forum ze w wersji TI nie beda pasowały felgi 16" (u siebie nie widze zadnych oznak by wersja którą posiadam była włąsnie wersją TI).
    I teraz nastepujace pytanie: Czy jesli kupię felgi 16" 5x110 7J ET 34 (takie jak sa zalecane do 159'ki) to bedzie to grało, czy to zbyt mala różnica i dalej bedzie haczyć o zaciski ?
    Jak sprawdzić czy wejda takie felgi ? Bo jedne felgi juz zakupilem, opony już leżą a tu ciągle problem. Pieniądze znikają. Powoli sie załamuje.
    Jak na złość, nigdzie w pobliżu nie posiadaja felg do mojego auta przez co nie mam możliwości podjechania i sprawdzenia, tylko musze bawić sie w sieciowe zakupy

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wg tego artykułu większe ET może powodować właśnie tarcie felgi o zaciski.
    http://www.felgi.pl/artykul/szerokos...enie-et-offset
    U siebie przed zimą zakupiłem felgi w rozmiarze 16'' 5x110 7J ET 34 i jeżdżę bez problemów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie tylko wersja Ti ma wieksze zaciski

    więc może najpierw ustal jakie masz zaciski i potem dobieraj felgi








  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar YoJin
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2007, 1.9 JTDm 16V 150 KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Problem właśnie w tym ze gdyby to było tarcie to bym wiedział ze ciutke mniejsze ET i będzie OK. Ale po przykręceniu felgi z ET 37 w ogóle nie dało się ruszyć kołem. A po zerknięciu na porównywarkę:

    http://www.felgi.pl/narzedzia-do-fel...lator-et-felgi

    i porównaniu 16-ek 6,5J ET37 do 7J ET34 widać minimalna różnice w wielkościach. A jak sprawdzić czy mam te wielkie zaciski czy standardowe ?

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    p.s.
    piszesz "nigdzie w pobliżu " ale w profilu brak info "skąd" więc twoje "pobliże" nic nam nie mówi








  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał YoJin Zobacz post
    Witam,

    Wiem ze tematów o felgach i oponach jest multum, ale wlasnie przez to moje pytanko zniknęłoby w czeluściach tego forum.
    Problem jest nastepujacy: Posiadam na aucie felgi 17". Auto niedawno kupione wiec trzeba założyć zimówki.
    Zakupiłem stalowe felgi 16" 5x110 6,5J ET 37. Niestety, przy próbie przykrecenie koła, felga dociska do zacisków
    Pisano na forum ze w wersji TI nie beda pasowały felgi 16" (u siebie nie widze zadnych oznak by wersja którą posiadam była włąsnie wersją TI).
    I teraz nastepujace pytanie: Czy jesli kupię felgi 16" 5x110 7J ET 34 (takie jak sa zalecane do 159'ki) to bedzie to grało, czy to zbyt mala różnica i dalej bedzie haczyć o zaciski ?
    Jak sprawdzić czy wejda takie felgi ? Bo jedne felgi juz zakupilem, opony już leżą a tu ciągle problem. Pieniądze znikają. Powoli sie załamuje.
    Jak na złość, nigdzie w pobliżu nie posiadaja felg do mojego auta przez co nie mam możliwości podjechania i sprawdzenia, tylko musze bawić sie w sieciowe zakupy
    Temat felg był wielokrotnie omawiany, łącznie z tym jakie wymiary musi mieć stalowa 16 żeby weszła na małe brembo. Na prawdę, ciągłe powtarzanie tego samego jest irytujące.

    Poszukaj. Już o tym pisałem.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar YoJin
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2007, 1.9 JTDm 16V 150 KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Tak, tak, wiem. Wszystko wszędzie już było, łącznie z tym ze niepasujące felgi z ET37 będą pasowały . Pozatym, jednym z problemów jest właśnie to czy to małe czy duże brembo.

    Jak ja, jako laik, mam odróżnić małe brembo od dużego ? Niby odpowietrzniki, w małym 1 w dużym 2. Ale jak to to wygląda w tym aucie i gdzie tego szukać (czy widać je z założoną felgą, czy trzeba ściągać) ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Na duże nie wsadzisz nic mniejszego niż 17. A jak już pisałem, oryginalne 16" pasują na małe brembo. A oryginalne mają ET34. To że kupisz nieori 16 z et 34 to też nie oznacza że będą pasowały. Kup dedykowane i po zawodach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał YoJin Zobacz post
    łącznie z tym ze niepasujące felgi z ET37 będą pasowały
    Kto napisał taką bzdurę?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał YoJin Zobacz post
    Tak, tak, wiem. Wszystko wszędzie już było, łącznie z tym ze niepasujące felgi z ET37 będą pasowały . Pozatym, jednym z problemów jest właśnie to czy to małe czy duże brembo.

    Jak ja, jako laik, mam odróżnić małe brembo od dużego ? Niby odpowietrzniki, w małym 1 w dużym 2. Ale jak to to wygląda w tym aucie i gdzie tego szukać (czy widać je z założoną felgą, czy trzeba ściągać) ?
    W wątkach o felgach było napisane jak rozpoznać duże Brembo a jak małe - coś tam na rzeczy było z odpowietrznikiem - poszukaj, ja nie wiem bo mam stare jednotłoczkowe zaciski u siebie więc się nie orientuję aż tak.

    Jak chcesz przymierzyć felgę 16" w oryginalnym rozmiarze to ja mogę Ci udostępnić zapas - ale to w Bielsku, ewentualnie w przyszłą sobotę ok 14tej będę wracał z lotniska z Katowic i w sumie to będę miał sporo czasu, mogę się z Tobą umówić na szybką próbę - Sosnowiec prawie po drodze (normalnie jeżdże S1 ale mogę zrobić wyjątek i pojechac DK1). A jak Ci nie pasuje to poproś kogoś ze swojej okolicy.

    PS Ciężko mi uwierzyć że ET37 nie wchodzą a ET34 miałby wejść. W każdym razie jak ja kiedyś kupowałem felgi, miałem też podobny dylemat (wtedy nie miałem nawet pojęcia o różnych zaciskach itp i nie chciałem ryzykować) i w końcu dopłaciłem za nowe fele w orygninalnym rozmiarze - dedykowane do 159 zamiast brać znacznie tańsze od opli.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    było 159 SW 08, 2.4 Jtdm, jest Giulietta 1.4 MA 170 km
    Postów
    79

    Domyślnie

    PS Ciężko mi uwierzyć że ET37 nie wchodzą a ET34 miałby wejść.

    Przecież et34 bardziej wystają na zewnątrz nadkola, także siłą rzeczy jest więcej miejsca

Podobne wątki

  1. Problem z doborem lakieru
    Utworzone przez oosia w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 15:13
  2. Problem z doborem opon do felg
    Utworzone przez Gar_ret w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 23:58
  3. Problem z doborem felg 17' do Belli
    Utworzone przez olo82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 22:12
  4. Masz problem z doborem nowych felg do samochodu? To sprawdź
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 09:39
  5. Problem z doborem oleju ...
    Utworzone przez badylek_4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 18:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory