Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Problem - skrzynia biegów Alfa 166 2.5 Automat.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie Problem - skrzynia biegów Alfa 166 2.5 Automat.

    Witam wszystkich, dziś rano wsiadłem do auta, podczas jazdy skrzynia w trybie "D" nie zmienia biegów, startuje z drugiego biegu i na nim cały czas jedzie, pozycje P,R,N działają poprawnie, "kickdown" - działa poprawnie.

    Podczas przerzucenia skrzyni w tryb "manualny" mogę zmieniać biegi bez problemu od 1-4, po przerzuceniu w tryb "D" skrzynia zbija z 4 na 3 bieg przy ok 65km/h.

    Wczoraj wymieniałem termostat, nie wiem czy mogło to mieć jakikolwiek wpływ, dodam że wczoraj po wymianie wszystko chodziło aż miło...


    Proszę o pomoc, komputer nie wykazuje żadnych błędów.

    Alfa 166 2.5 1999r z LPG.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A sprawdzałeś klasycznie czy nie cieknie z nagrzewnicy?
    To jak to jest?
    Tak:
    Cytat Napisał SKALPEL_V6 Zobacz post
    w trybie "D" nie zmienia biegów, startuje z drugiego biegu i na nim cały czas jedzie
    czy jednak tak:
    Cytat Napisał SKALPEL_V6 Zobacz post
    po przerzuceniu w tryb "D" skrzynia zbija z 4 na 3 bieg
    ?
    Cytat Napisał SKALPEL_V6 Zobacz post
    tryb "D" skrzynia zbija z 4 na 3 bieg przy ok 65km/h
    To w miarę ok. Choć przy dziadko jeździe powinien jeszcze do 60km/h zejść. A zmiana o której piszesz wcale nie jest dziwna dla większości warunków

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Marku, pisząc "po przerzuceniu w tryb "D" skrzynia zbija z 4 na 3 bieg" - chodziło mi o to że jak wrzucę w trybie manualnym na 4 bieg i przełączę na "D" to skrzynia redukuje do trzeciego biegu (prędkość ok 65km/h), na trybie "D" sama nie wyjdzie ponad drugi bieg.

    W przypadku nagrzewnicy było tak jak mówisz - klasycznie, została wymieniona na nową początkiem listopada, fakt suszyłem wszystko, ale komputera od skrzyni nie wyjmowałem.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKALPEL_V6 Zobacz post
    W przypadku nagrzewnicy było tak jak mówisz - klasycznie, została wymieniona na nową początkiem listopada, fakt suszyłem wszystko, ale komputera od skrzyni nie wyjmowałem.
    Czyli już pierwszy trop.

    Cytat Napisał SKALPEL_V6 Zobacz post
    chodziło mi o to że jak wrzucę w trybie manualnym na 4 bieg i przełączę na "D" to skrzynia redukuje do trzeciego biegu (prędkość ok 65km/h), na trybie "D" sama nie wyjdzie ponad drugi bieg.
    Może to ma związek z usterką a może nie. Ja wiem że na D zredukuje na trójkę ciut poniżej 60km/h. U Ciebie nieco wyżej. Nie zwracałbym na to teraz aż takiej uwagi. Gorzej że w D nie zmienia biegów sama.
    Ale zacznij od sterownika.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Wcześniej było jak i u Ciebie, redukcja poniżej 60 km/h.

    Pytanie odnośnie sterownika, wyciągnąć go i co dalej? Rozkręcać? Suszyć jak jest? Fakt, że to może głupie pytania ale wole zapytać by nie pogorszyć sytuacji. Z góry dziękuję.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja tego nie robiłem ze sterownikiem skrzynia tylko AirBag. Wyciągnąłem, przedmuchałem sprężonym powietrzem, wysuszyłem. Czytałem że czymś tam ktoś jeszcze mył ale to niech się wypowie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Gryfice
    Auto
    Alfa 166 3.0 v6 automat
    Postów
    226

    Domyślnie

    a tak z ciekawosci.
    czy moze warunki pogodowe nie wplywaja na to? bo jak zimno i slisko to mi tez z 2 rusza. jak silnik zimny to troche wyze ciagnie obroty.a podczas jazdy czuc ze trzyma jak najwyzszy bieg.
    na trasie w moim przypadku jazda miedzy wioskami to raczej na 3. nie ma gdzie sie rozpedzic i droga nie pozwala.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zapoznaj się z instrukcją. ZF ma w programie przewidziane ruszanie z dwójki w przypadku braku przyczepności. Trudno konkretnie określić warunki ale jest to możliwe że ruszy z dwójki.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ja bym najpierw ustalił, czy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, czy nie. Zapaliła się kontrolka od skrzyni? W "D" jedzie tylko na 3 biegu?
    Trochę chaotycznie to opisałeś, raz piszesz że nie zmienia biegów, a raz że kickdown działa poprawnie. Jeżeli włączył się tryb awaryjny to faktycznie nie zmienia biegów, ale wtedy nie powinien ci działać tryb manualny.
    Czujesz jakieś szarpnięcia?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Sytuacja już trochę ogarnięta - wygląda to tak, że przez mrozy elektronika zaczęła płatać figle, wyskakuje kontrolka od hamulca ręcznego i skrzynia przez to nie zmienia biegów, gdy kontrolka gaśnie wszystko wraca do normy.

    Marek miałeś też dobry trop, w komputerze od skrzyni był płyn chłodniczy, wyczyścił mi go i osuszył znajomy elektryk samochodowy, widać poprawę w funkcjonowaniu skrzyni po tym zabiegu.

    W poniedziałek zabieram się za walkę z tym ręcznym, do tego abs coś też zaczyna świecić...

    Prowizorycznie wymieniłem płyn hamulcowy w samym zbiorniczku jak i według instrukcji z innego forum osadziłem od nowa płytkę w korku - efekt zerowy, odpięcie wtyczki od korka też nie daje żadnej zmiany.

Podobne wątki

  1. skrzynia biegów automat 3.0 24V lancia thesis alfa 166
    Utworzone przez odysik2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 23:51
  2. AR 156 2.0 automat skrzynia biegów
    Utworzone przez olcia w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 08:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory