Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Programowanie pilota centralnego zamka

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Widzę że jest małe zainteresowanie tematem proponuje aby mod zamknął tą dyskusję, nie za bardzo jest ktoś chętny oprócz danus77 żeby to ogarnąć i zniechęcaczem marek230482 . Jak uporam się z tym to wstawię tutorial krok po kroku , taki że nawet laik sam sobie poradzi.Gdyby chodziło o kodowanie immobilisera to prawdopodobnie jest to o wiele prostsza sprawa , wystarczy czysty transponder , pin który mam i do dzieła. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 28-01-2017 o 19:21

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie chciałem Cię zniechęcić. Po prostu nikt tego nie robił, sam nie widziałem i nigdzie o tym nie czytałem. Jak widać po zainteresowaniu tematu tylko danus coś wie ale też tym nie żyje. Musisz cierpliwie poczekać. Tematu nie zamknę bo nie nie zamyka się tylko dlatego że nikt nie wie co masz zrobić.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 28-01-2017 o 20:23

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Aha, czyli dajmy na to do swojego centralnego mogę dopisać obce piloty zdalnego (tą elektronike z przyciskiem) z innego auta pod warunkiem że mam karty kodowe?
    Możesz.
    Z tego co wiem, to co potocznie nazywane jest programowaniem pilotów to tak naprawdę "uczenie" centralki sygnałów wysyłanych przez pilota.
    Walczyłem trochę z tym tematem w 156 i z tego co ustaliłem to możesz sobie kupić używany kluczyk z pilotem od innej 156 i go dopisać do swojej centralki.
    Podejrzewam, że w 166 będzie podobnie.

    Co do samego tematu dopisania pilota do centralki to tak jak napisałeś, bez tego 6-cio cyfrowego kodu chyba nie ruszysz.
    Karta kodowa Alfa CODE z tego co się orientuję to dotyczy samego kluczyka i transpondera immo.
    W ASO powiedzieli mi, że za taką usługę życzą sobie 60zł jeśli posiadasz kartę kodową. Nie zdążyłem tego jednak zrobić przed sprzedażą. Tyle, że do tej pory nie wiem o którą kartę im w takim razie chodzi...

    PS. Do 156 też miałem kluczyk na którego samochód nie reagował. Próbowałem go dopisać właśnie poprzez AlfaOBD, ale kończyło się to dokładnie tak jak u Ciebie. Później się dowiedziałem o istnieniu tego 6-cio cyfrowego kodu do centralnego zamka.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 28-01-2017 o 20:25

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ciekawe czy w 166 to by się udało. Sporo ludzi miało problemy z pilotami ale nikt nigdy tego nie zrobił (w sensie nie dodał pilotów).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ciekawe czy w 166 to by się udało. Sporo ludzi miało problemy z pilotami ale nikt nigdy tego nie zrobił (w sensie nie dodał pilotów).
    Mi się uda , aso nie ma jakichś dodatkowych czarów , poprostu ma dostęp do informacji, jak aso nie da mi kodu , wyciągnę moduł i wylutuje kość skoczę do elektronika i odczyta eprom
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 28-01-2017 o 20:41

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To trzymam kciuki, ale w aso nie korzystają z fesa czy alfa obd na kablu i lapku. Tak wiec to wcale nie jest takie oczywiste.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To trzymam kciuki, ale w aso nie korzystają z fesa czy alfa obd na kablu i lapku. Tak wiec to wcale nie jest takie oczywiste.
    Pracowałem w aso innej marki 10 lat , dzisiaj wiem że kilkoma programami za 10 zl mozna zrobić więcej niż jednym w aso do 2010r.
    Naprzykład odczytaj kod pin immo z audi Odisem, lub vasem , albo zrób korektę licznika
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 28-01-2017 o 20:52

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Usystematyzuję troszeczkę:
    1. Do centralnego jest osobna karta kodowa. Widziałem taką tylko raz w życiu u andrzeja, jak mu 2 lata temu na zlocie dłubałem przy centralnym. Jeśli nie wchodzi ci ten kod, to spróbuj nim się zalogować do immo, bo tam jest on potrzebny do kasowania błędów w AlfaOBD.
    2. Programowanie pilotów działa, jak się ma kod, bo robiłem to w pkt.1
    3. Najczęściej problem z centralnym polega na uszkodzeniu modułu pod tylną szybą. Jeśli centralny zachowuje się dziwnie np. reaguje tylko na otwieranie lub tylko na zamykanie, to uszkodzeniu uległ scalak w tym module. Niestety pomimo faktu, że kosztuje psie pieniądze, to ciężko go zdobyć. Symbolu niestety nie pamiętam, ale ktoś na forum go też podawał. Jak ostatnio takiego potrzebowałem, to był dostępny tylko u chinoli i to w paczkach po 100szt. Ja wyciągnąłem go w potrzebie chwili z jakiegoś taniego uniwersalnego modułu centralnego jaki miałem pod ręką.
    4. Da się dołożyć do centralnego używany kluczyk. Są tylko 3 zastrzeżenia:
    - posiadamy key code z pkt.1
    - przy programowaniu musimy mieć pod ręką wszystkie kluczyki, których chcemy używać
    - nie da się ponownie zaprogramować kluczyka, który z danej centralki został usunięty lub raczej zastrzeżony. Centralka ma pojemność 8 kluczyków i tyle możemy max zaprogramować. Niestety zastrzeżone kluczyki zajmują miejsce w pamięci. Więc w skrajnej sytuacji, jakbyśmy zaprogramowali 8 kluczyków i je potem zastrzegli, to dupa zbita. Jest to do obejścia poprzez zgranie wsadu i wyczyszczenie, ale tego nie miałem okazji i potrzeby robić.
    5. Nie da się zaprogramować używanego immo, ponieważ na etapie dopisywania transpondera Virgin do centralki, ta wysyła zwrotnie do pastylki kod, który jest tylko i wyłącznie jednokrotnie zapisywany.

    Myslę, że pomimo późnej pory i zmęczenia wszystko co chciałem napisałem.
    Jeśli długo nie odpisuję, to wybaczcie, ale dzielę czas pomiędzy rodzinę, pracę zawodową i działalność w warsztacie/garażu.

    Cytat Napisał 1chomik1 Zobacz post
    Naprzykład odczytaj kod pin immo z audi Odisem, lub vasem , albo zrób korektę licznika
    Serwis nie ma potrzeby odczytywania tego ze sterowników, bo ma centralną bazę i dostęp do tych kodów. Brak możliwości robienia korekty licznika wynika z polityki firmy, która nie uznaje modyfikacji przebiegu w którąkolwiek stronę. Dokonuje po prostu zapisu w bazie i książce gwarancyjnej o wymianie licznika przy konkretnym przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 29-01-2017 o 00:24
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    obecnie Warszawa
    Auto
    alfa 166 2.4 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja też próbowałem dorobić klucz z immo i centralnym zamkiem z pilota bo mam jeden tylko kluczyk ,ale klucznik powiedziałmi że jest problem z tym i miał mi dać znać i tak 2 tydzień mija .
    Za kluczyk krzykną ponad 500 ale jaki widać jeszcze się nie udało nikomu.
    W ogóle jest problem z kluczykami do 166 , też obudowy nie mogę dostać bo tą co mam jest po wycierana .
    Obudowa prostokątna na 2 przyciski na allle są ale do 156

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał vairus1212 Zobacz post
    Obudowa prostokątna na 2 przyciski
    Zapytaj kolegę paczek.gsm, kupowałem jakiś miesiąc temu od niego.
    tutaj masz link: OGŁOSZENIE

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    1. Do centralnego jest osobna karta kodowa. Widziałem taką tylko raz w życiu u andrzeja, jak mu 2 lata temu na zlocie dłubałem przy centralnym. Jeśli nie wchodzi ci ten kod, to spróbuj nim się zalogować do immo, bo tam jest on potrzebny do kasowania błędów w AlfaOBD.
    Jak wygląda taka karta? Mam jakąś i nie wiem do czego ona jest:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karta identyfikacyjna.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	220772
    W zaczernionych miejscach są kody składające się z ośmiu znaków litery i cyfry.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Programowanie pilotów działa, jak się ma kod, bo robiłem to w pkt.1
    To znaczy, że jak mam ten kod do centralnego to można dopisać jakikolwiek kluczyk używany z innego auta tak aby otwierał auto z pilota?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. 156 FL programowanie immo oraz centralnego zamka
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 00:14
  2. Programowanie centralnego zamka
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 10:49
  3. Wybór pilota do centralnego zamka
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 14:41
  4. Programowanie pilota centralnego - kto się podejmie?
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:54
  5. [GTV] Kodowanie pilota centralnego zamka
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory