Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Temat: 166 3.0 Jednomasa i sprzeglo z gta?!

  1. #51
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jak chcesz 3.2 w 166 przerobić na jednomas to ładujesz koło zamachowe z silnika 3.2 (147, 156, GT, GTV) razem ze sprzęgłem, wszystko pasuje P&P, zachowujesz właściwe doważenie wału, pozbywasz się dwumasu i nieznacznie tracisz na komforcie.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #52
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Jak chcesz 3.2 w 166 przerobić na jednomas to ładujesz koło zamachowe z silnika 3.2 (147, 156, GT, GTV) razem ze sprzęgłem, wszystko pasuje P&P, zachowujesz właściwe doważenie wału, pozbywasz się dwumasu i nieznacznie tracisz na komforcie.
    No tak, coś takiego tu czytałem też. Tylko ja akurat chcę odwrotnie - mam założone jednomasowe więc i sprzęgło do tego jednomasowego. A chcę wrócić do oryginału więc sprzęglo rozumiem inne potrzebne - też standartowe oryginalne.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    pozbywasz się dwumasu i nieznacznie tracisz na komforcie.
    Czyli jest jakaś różnica, ale nie udało się ustalić bliżej na czym dokładniej polega.
    Może gdyby nasz Moderator pomagał z nie utrudniał by się to udało, niestety było jak było.

  4. #54
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Chodzi Ci o te próby ruszania ? tu może mieć zbyt wiele czynników wpływ (nie wiem - przeguby, skrzynia, dyferencjał, stan sprzęgła itd.) , nie do przeprowadzenia takie testy, zwłaszcza w tyloletnich autach i jeszcze na odległość. U mnie płynnie nie jest stąd chce wrócić do oryginału , ale wcale nie mam pewności że to koło zamachowe winne a nie coś z powyższych spraw. Mogę tylko podejrzewać. Zresztą ja bym nie chciał swoim ruszać z nie pamiętam jak to proponowałeś - 4ki ? czy jakoś tak. Żeby to miało jeszcze jakiś szczytny cel , ale nie ma poza "dowiedzeniem się" . A to jednak delikatne Alfy Romeo, wszystko co wykracza poza granice zwykłego użytkowania je potrafi zabić przecież ;-) Jak ktoś chce sprawdzić musi zamontować u siebie jedno i drugie...

  5. #55
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubizx Zobacz post
    Może gdyby nasz Moderator pomagał z nie utrudniał by się to udało, niestety było jak było.
    Moderator ci utrudnia? Ja wręcz nalegam żebyś kupił dwumas ze sprzęgłem sztywnym i jednomas ze sprzęgłem podatnym. Załóż jedno po tym drugie i zreferuj nam to jakie odczułeś różnice ponieważ jak ludzie Ci piszą to jakoś do ciebie nie dociera. A masz głosy za i przeciw.
    Temat koła dwumasowego to temat w stylu - mam kasę robię jak fabryka - nie mam kasy więc się nie zastanawiam bo nie mam wyjścia - montuję jednomas. A Ty dumasz nad tym jak nad wyborem choinki zapachowej. Zadając przy okazji głupie pytania czy ktoś na pewno dobrze czuje to co czuje

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Moderator ci utrudnia? Ja wręcz nalegam żebyś kupił dwumas ze sprzęgłem sztywnym i jednomas ze sprzęgłem podatnym. Załóż jedno po tym drugie i zreferuj nam to jakie odczułeś różnice ponieważ jak ludzie Ci piszą to jakoś do ciebie nie dociera. A masz głosy za i przeciw.
    Temat koła dwumasowego to temat w stylu - mam kasę robię jak fabryka - nie mam kasy więc się nie zastanawiam bo nie mam wyjścia - montuję jednomas. A Ty dumasz nad tym jak nad wyborem choinki zapachowej. Zadając przy okazji głupie pytania czy ktoś na pewno dobrze czuje to co czuje

    Było by prościej jak jak byś nic nie pisał, jak nie masz nic do powiedzenia w temacie.

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubizx Zobacz post
    Było by prościej jak jak byś nic nie pisał, jak nie masz nic do powiedzenia w temacie.
    Ostatnia próba podsumowania tematu, specjalnie dla ciebie.
    Jeśli ruszysz na dwójce, lub będziesz się toczył 30 na godz. i depniesz na czwartym biegu to w KAŻDYM samochodzie zatelepie! Być może z dwumasą mniej może nie, ale zdrowe dla skrzyni i sprzęgła to to nie jest.
    Jak będziesz jeździł jak zdrowy rozsądek nakazuje i instrukcja to będziesz szczęśliwszy (twój samochód też) bo te dywagacje nie będą zaprzątać ci głowy, a nam tłumaczeń
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No tak, coś takiego tu czytałem też. Tylko ja akurat chcę odwrotnie - mam założone jednomasowe więc i sprzęgło do tego jednomasowego. A chcę wrócić do oryginału więc sprzęglo rozumiem inne potrzebne - też standartowe oryginalne.
    Jeśli chcesz w tą stronę to musisz wrócić do fabryki... tyle, że ze zdobyciem koła zamachowego trochę się nagimnastykujesz, nowe są już nie osiągalne.
    Sprzęgło też wymaga wymiany na "cieńsze"- niższy docisk i tarcza bez sprężyn tłumiących.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar hubizx
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 3.0 2001r ME3.1
    Postów
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ostatnia próba podsumowania tematu, specjalnie dla ciebie.
    Jeśli ruszysz na dwójce, lub będziesz się toczył 30 na godz. i depniesz na czwartym biegu to w KAŻDYM samochodzie zatelepie! Być może z dwumasą mniej może nie, ale zdrowe dla skrzyni i sprzęgła to to nie jest.
    Jak będziesz jeździł jak zdrowy rozsądek nakazuje i instrukcja to będziesz szczęśliwszy (twój samochód też) bo te dywagacje nie będą zaprzątać ci głowy, a nam tłumaczeń
    Chyba nie dojdziemy do niczego, za chwile ktoś napiszę, że nie umiem jeżdzić , wątek jest o różnicy pomiędzy jedno a dwumasą, a nie o tym jak ktoś jeździ.
    Żeby to porównać zaproponowałem sytuację, które mogłby by nam coś powiedzieć, w tych 2 sytuacjach 133 3.0 z dwumasą nie zaletepie silnikiem ani razu.
    Byłeś dobrym kandydatem na sprawdzenie tego, nie wiem czego zabrakło. Może bierzesz to do siebie, ze jedomasa jest gorsza od dwumasy, a tak zupełnie nie jest, coś za coś, z jakichś powodów w GT jest jednomasa i raczej nie wynika to to z oszczędności, chyba z tego że dwumasa powoduje mimo wszystko pewnien 'poślizg/opóźnienie' w przeniesieniu momentu na koła, co jest bez sensu w typowo sportowym samochodzie.

    Pozostaje zostawić temat, dobrze, że kilka osób napisało, że jednak jakieś różnice są, bo ktoś jak by to przeczytał a właśnie rozleciała mu się dwumasa to by od razu szukał jednomasy, skoro nie ma różnicy.

    Odrobinę off, najmniejszym, najzwyklejszym autem/silnikiem z dwumasą jakim miałem okazję jeździć to Rover 75, 1.8i 115km, i porównując do każdego podobnego samochodu, rożnica była na korzyść 75, nie trzeba było precyzyjnie obchodzić się z gazem. Odnośnie 166 3.0 z dwumasą to uważam, że operowanie biegami jest rewelacyjne, mogę się domyślać że za sprawą dmumasy.

    Tak całkiem na marginesie w 166 3.0 z dmumasą przy 30km/h wrzucasz 4ke, dodajesz gazu i jedziesz, bez żadnego telepania.
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 11-09-2017 o 17:37

  10. #60
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jesteśmy ze 166 po powrocie do oryginału - czyli założeniu dwumasowego koła zamachowego nowego i sprzęgła też nowego , też(oba od tanifiat) . A i dołozeniu Q2, ale to raczej wpływu nie ma.
    Sądziłem że opiszę jakieś dramatyczne różnice.... i opiszę - tyle że nie wiem na ile pochodzą one od zmianu na w/w elementy dotychczasowego jednomasowego zamachu i sprzęgła (zdaje się od 2,5 V6 156tki?) a na ile z jednocześnie wymienionych poduszek silnika.
    Gweneralnie zmiany biegów są faktycznie płynnniejsze, bez poszarpywania, zniknęło walnięcie przy wciśnięciu sprzęgła , podbnie stuknięcie i szarpnięcie przy puszczaniu, samo sprzęgło chodzi mięciutko. No i tyle. Równolegle miałem wymienione sprzęgło w 156 - tam normalnie z jednomasą. Różnic dramatycznch typu - 166 to łagogodność limuzyny a 156 to ostrość przecinaka hardkorowego - nie ma. No nie ma. 166 delikatniutką limuzyną nie będzie, choć na wyższych biegach wydaje się faktycznie łagodniejsza i mniej zauważalna zmiana, ale przcież auto cięższe kilkaset kilo rozpędem leci, no i moment w 3,2 niżej , i inna reakcja na pedał gazu bez wciśniętego STR'a.

    Generalnie - jest fajnie, można ciut polubić 166tkę bardziej ;-) bo to szarpanie wkurzało, ale wciąż to widać i czuć wóz z innej epoki. Co w zasadzie może być i staje się dla mnie zaletą zwłaszcza że usłyszałem że to jedna z najlepszych 166 jakie dany serwis (a ma przekrój) miał na tapecie, że jest ich mniej, że wisząca obok na podnośniku inna 166 fl 3,2 czeka już dłuuugo na silnik - bo ich nie ma zbyt wiele itd...

    Natomiast bać się zakładania zwykłego dwumasu ale raqczej od GTA niż od 2,5 pewnie się nie ma co jakoś bać, przepaści nie będzie w odczuciu. Nie wiem na ile (w ogóle czy ???) mogło to mieć wpływ na zużycie poduszek silnika?? chyba nie , no nie wiem.

Podobne wątki

  1. sprzeglo
    Utworzone przez kamil100293 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:51
  2. sprzeglo
    Utworzone przez cinek156sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 13:36
  3. sprzeglo
    Utworzone przez zobar26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 23:42
  4. 166 sprzeglo
    Utworzone przez alfista x w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory