Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: alfa 166 2 problemy

  1. #1
    manieklbn
    Gość

    Domyślnie alfa 166 2 problemy

    Witam posiadam alfe 166 2.4 jtd, i mam 2 problemy: 1. Chcąc odpalic auto strasznie długo muszę go kręcic z 5 sek napewno, kreci tak jak by był słaby akumulator ( takie jur jur jur jur jur jur jur), co najlepsze mam nowy rozrusznik oraz akumulator. 2. Rozchodzi się o sprzęgło, strasznie nisko łapie czyli na początku jak wciskam pedał sprzęgła jakies 7-10 cm jest luz, mogę podczas jazdy bawić się tym pedałem wciskając go tak jak pisałem pare cm i nic się nie dzieje, czy to jest spowodowane że kończy się czy poprostu może to być linka do podregulowania o ile jest wogóle.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    1. Skoro aku i rozrusznik nowy to sprawdź połączenia. Kable na aku i rozruszniku. Jak będą miały niepewny styk to będzie taki efekt.
    2. Nie ma tam linki. Pedał naciska siłownik a drugi wysprzęgla. Sprawdź czy żaden nie ma przecieków a potem odpowietrz układ. To może być przyczyna. Sprzęgło to ostateczność.

  3. #3
    manieklbn
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz, ale zapytam jeszcze inaczej, jak mam sprawdzić kable?? skoro rozrusznik kręci to prąd płynie, moim zdaniem to wina akumulatora za słaby jest, jutro go wyjme przez noc naładuje i zobaczymy czy to coś da. Co do tego sprzęgła, nie mam zielonego pojęcia jak mam to sprawdzić a tym bardziej odpowietrzyć, jak można poproszę o opis lub fotki jak mniej więcej to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez manieklbn ; 28-09-2011 o 19:35

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli aku jest nowy to po kiego czorta chcesz go doładowywać?
    Chyba że masz problemy nie z aku tylko z ładowaniem, przez to jest słaby. Umiesz się miernikiem obchodzić? Jak nie to uderz do kogoś kto umie i niech pomierzy prądy ładowania pod obciążeniem. Może alternator siada stąd niedobór prądu. Jeżeli chodzi o dobry aku to masz w instrukcji napisane jaki powinieneś mieć. Jeżeli chodzi o kable to nie jest tak jak Ci się wydaje. Do rozrusznika idzie jebitny prąd. Dlatego tam idzie kabel grubszy niż na słupach wisi. Jednak jeżeli styk lub kabel nie jest w 100% przepustowy to tworzy się takie jakby gardło dla prądu i więcej prądu idzie na grzanie kabla niż do rozrusznika. To tak jakbyś przewód paliwowy zacisnął na tyle żeby nie nadążał podawać paliwa. To tak obrazowo. Trzeba wszystkie złącza (alternatora to też się tyczy) odkręcić, przeczyścić i dokręcić porządnie. Może się to okazać rozwiązaniem Twoich problemów (tyczy się to też jakbyś miał problemy z ładowaniem).

    Jeżeli chodzi o sprzęgło to najpierw sprawdź czy nie cieknie. Odkręcasz pod kolumną kierowniczą osłonę. Ale naprawdę tą na końcu - nad pedałami. Robisz nura głową między pedały i patrzysz gdzie jest drugi koniec pedału sprzęgła. Tam naciskany jest siłownik. Sprawdź czy nie jest mokry. Drugi jest nad skrzynią. Nie wiem jak w JTD ale po prawej stronie silnika jest skrzynia (oczywiście na dole, pod przewodami i tą całą gmatwaniną). Na skrzyni będzie przykręcony tak pod kątem 45 stopni do osi auta siłownik. Jak wygląda zobacz sobie na allegro (wysprzęglik). Będziesz wiedział wtedy czego szukać. Tam też się odpowietrza układ ale z tego co wydumałem i tak tego już sam nie zrobisz
    Jeżeli to wszystko sprawdzisz i będzie ok to niestety trzeba zajrzeć do sprzęgła. Ale nie warto skoro wysprzęgla i chodzi dobrze. Chyba że aż tak to Cię irytuje to zainwestuj.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Ja proponuje na początek odkręcić masę od karoserii i wyczyścić styk, który masz rok samochodu??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    tak jak koledzy pisza sprawdz styki. U mnie problemem okazał sie sam rozrusznik ale po dordze wyczyściłem wszystko i było co czyścić. Po pierwsze pod maską - najłatwiej Ci bedzie iśc czerwonym grubym kablem od rozrusznika do takiej puszki na przegordzie tam sie łączą przewody + od aku z rozkruszkiem rozkręć wyczyść popsikaj kontaktem i skreć. Kolejna rzeczą jest masa - może być tak że to ona jest już nadpalona. I ja bym tu widział przyczynę bo nadpalony przewód masy to czesta przypadłość. Rozwiązaniem jest pociągnięcie nowego ja mam pociągnięty nowy od śruby mocującej rozrusznik do kołka masy po prawej pod plastikami ( jak sciągniesz te obudowy po prawej zauważysz kołek masy. )

    A ni i żeby spr przewód masy musisz sciągnąć kółko od kierowcy i plastikowe nadkole. Wtedy zobaczysz szeroki czarny przewód który jest przykręcony do podłużnicy i zgrzany przy silniku. pozdro
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 28-09-2011 o 21:13

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Jakie ma parametry Twój akumulator?

  8. #8
    manieklbn
    Gość

    Domyślnie

    No dobra dziś wieczorkiem zrobię jak radzicie, przeczyszczę te styki i zobaczymy jak będzie. Auto jest z 1999 roku. Parametry akumulatora nie znam, kwity do niego w aucie leży.
    Ostatnio edytowane przez manieklbn ; 29-09-2011 o 07:31

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.6 105 KM dwa problemy
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:25
  2. Alfa 156 - 3 problemy
    Utworzone przez daddy16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 08:02
  3. Problemy z Alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez konrad739 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 13:28
  4. 3 problemy z Alfa GT
    Utworzone przez ALFOWICZ GT w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 16:31
  5. Problemy alfa 33!!!
    Utworzone przez bodzio_piotr w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory