Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: wycieraczki nie chca sie wylaczyc :-)

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie wycieraczki nie chca sie wylaczyc :-)

    Jak w temacie...
    Dzwoni do mnie moj ojciec i wsciekly zapodaje temat... nie moze wylaczyc wycieraczek w swojej 166. Mowie przyjedz zobaczymy o co chodzi...
    Na miejscu faktycznie stwierdzam ze wycieraczek nie da sie wylaczyc. Pierwsze co mi przychodzi na mysl przelacznik uszkodzony.
    Wszedlem do garazu i wydlubalem swoj stary ktory zmienilem bo kierunki nie odbijaly...
    Zamienilem mu przelaczniki i nadal to samo :-) i zglupialem ... poki nie wyrwie bezpiecznika wycieraczek po ich uprzednim wlaczeniu nie da sie zatrzymac... Druga opcja zostawic do zameczenia po pewnym czasie pewnie czujnik obciazenia silnika wylacza je w dowolnym momencie.
    Ponadto zauwazylem ze na zegarach nie wyswietlaja sie strzalki od kierunkowskazow... pytam o to ale odpowiedz standardowa dla mojego ojca... a nie zauwazylem... takze nie wiem czy to jesf jakas wspolna przypadlosc czy dwie niezalezne rzeczy...
    Co to moze byc ? Silnik wycieraczek? Czy komp bo o ile dobrze mysle to wycieraczki nie maja swojego przekaznika

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ja miałem tak że czasami wycieraczki "żyły swoim życiem" tzn jak je włączyłem to sie ich nie dało wyłączyć ale po jakimś czasie same sie wyłączały w dowolnym momencie przeważnie w połowie szyby po paru minutach włączałem i znowu chodziły aż sie same wyłączyły i tak kilka(naście) razy aż w końcu stawały gdzie trzeba wymontowałem silniczek wyczyściłem styki te na ślizgu i wszystko wróciło do normy. Do demontażu silniczka i czyszczenia jest osobny temat gdzie jest to ładnie opisane.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Potwierdzam. To częste przypadłość 166. Wycieraczki żyją własnym życiem choć żeby się wcale nie wyłączały to jeszcze nie słyszałem trzeba dobrać się do mechanizmu i wszystko tam wyczyścić.

  4. #4
    krechu
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo w kappie, bardzo podobny samochód, nawet też się nie da wycieraczek odchylić. Oczywiście pomogło rozebranie mechanizmu i czyszczenie (WD 40+ smar w spraju). Sąsiad nie mógł się nadziwić, że do samochodu nie kupuje się nowych (względnie używanych) części tylko wystarczy wyczyścić te, które są. Hula już 2 lata bez problemu a roboty było na jakąś godzinkę.

    Pozdrawiam
    Krechu

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi ...przekażę je dalej do cierpiącego te katusze
    nadal jednak pozostaje zagadką dlaczego strzałkiod kierunków na zegarach raz działają a raz nie ... Dzisiaj ojciec pojechał do jakichś swoich magików dostępnych w jego okolicy i usłyszał, że zarówno za jedną jak i drugą przypadłość odpowiedzialny jest komputer główny...:-)
    coś czuję że muszę to auto przejąć na dłużej i odstawić do mechaników od moich alf

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    komputer główny... lecą w kulki i to na całego

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    A masz czujnik deszczu ? Jak masz to odlacz go, mam to samo w Alfie ktora wlasnie robie, nie da sie wylaczyc wycieraczek jak czujnik jest podlaczony, po prostu jest uszkodzony. Po odlaczeniu, dzialaja normalnie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    czujnik deszczu odłączałem i jest to samo ... podmieniłem mu na drugi ... jest to samo ... w sobotę może jak mu się uda o mnie podjechać to spróbuję rozebrać podszybie wywalić silnik przeczyścić styki przesmarować i złożyć ... jak będzie to samo nadal to odstawię mu to auto do mojego mechanika i niech kombinuje ...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    czujnik deszczu odłączałem i jest to samo ... podmieniłem mu na drugi ... jest to samo ... w sobotę może jak mu się uda o mnie podjechać to spróbuję rozebrać podszybie wywalić silnik przeczyścić styki przesmarować i złożyć ... jak będzie to samo nadal to odstawię mu to auto do mojego mechanika i niech kombinuje ...
    A tam nie ma przypadkiem jakiegos przekaznika? Moze to byc tez uszkodzony przekaznik ktory 'tryka' ?

    Mam diagram tego co i jak sprawdzic. Ale nie moge tego zapisac kurde i wrzucic tutaj.

    Udalo sie

    Prosze bardzo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00000114.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	72070Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00000115.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	124.1 KB
ID:	72072
    Ostatnio edytowane przez FifthGear ; 05-10-2012 o 10:54

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał FifthGear Zobacz post
    A tam nie ma przypadkiem jakiegos przekaznika?
    Jak grzebałem kiedyś przy wycieraczkach to przekaźnika nie namierzyłem, eLearn też milczy na ten temat. Wszystko najwyraźniej dzieje się w "silniku" wycieraczek.
    moja była Bella...

Podobne wątki

  1. swiatla mijanianie chca sie wylaczyc.
    Utworzone przez Zeev w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 20:35
  2. [159] Jak wylaczyc pikanie niezapietego pasa?
    Utworzone przez stuntmachine w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 13:35
  3. [MiTo] Jak wylaczyc ESP w MITO ?!
    Utworzone przez MitoRed w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 21:50
  4. jak wylaczyc automatyczna klime w 156
    Utworzone przez Prze_Mal w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 12:15
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 13:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory